TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Taislius augyminis, I tomas (su CD)

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 35.89 SoldOut

Knygos "Taislius augyminis, I tomas (su CD)" aprašymas

Šia knyga pradedamas skelbti originalia rašyba žemaitiškai parašytas Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos (1771–1849) botanikos veikalo „Taislius augyminis“ („Augalų sistema“)* rankraštis. Knygoje spausdinamas I–223 psl. rankraščio, saugomo Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (f. 124 – 7), perrašas, o pridedamoje kompaktinėje plokštelėje skaitytojai ras skelbiamos rankraščio dalies faksimilę. Tai pirmas autentiška rašyba publikuojamas J. Pabrėžos rankraštis.
Pirmojoje Taisliaus augyminio dalyje skelbiamas jo įvadas (Prajows) (I–LXI), 17 lentelių su piešiniais ir 1–223 J. Pabrėžos ranka numeruoti puslapiai. Juose aprašytos 5 augalų gaujos (klasės). Kadangi tai tik dalis rankraščio, atsisakyta pavardžių, vietų vardų ir kitų rodyklių. Jos turėtų būti išleistos arba atskiru leidiniu, arba paskutinės rankraščio dalies publikacijos pabaigoje. Ten turėtų būti ir J. Pabrėžos aprašytų naujų taksonų sąrašas.
Knygos rengimą rėmė Valstybinė lietuvių kalbos komisija iš Valstybinės kalbos norminimo, vartojimo, ugdymo ir sklaidos 2006–2015 m. programos lėšų.
* Žodis „augyminis“ originale atspausdintas su klaida – turėtų būti „augūminis“.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Taislius augyminis, I tomas (su CD)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Taislius augyminis, I tomas (su CD)", Jurgis Ambraziejus Pabrėža. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jurgis Ambraziejus Pabrėža su knyga "Taislius augyminis, I tomas (su CD)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Taislius augyminis, I tomas (su CD)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jurgis Ambraziejus Pabrėža. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Taislius augyminis, I tomas (su CD)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Taislius augyminis, I tomas (su CD)" perkama kartu