0

Tariamas iš tamsos

5.0
(3 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

SLAPTAS PASIŪLYMAS
2€ NUOLAIDA perkant virš 25€
su nuolaidos kodu: PPSLAPTA
2013-10-28 Giedrius

Vertinga knyga. Apie tai - kiek daug vaikas supranta. Ir apie tai - kaip kitoks vaikas mąsto daug blaiviau ir paprasčiau už daugelį suaugusių...Paskaitai ir supranti, kad nieko nėra paprasčiau ir geriau, kaip tiesiog gyventi

Informacija

Tariamas iš tamsos


Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

„Tariamas iš tamsos“ – lietuvių rašytojos, eseistės ir dramaturgės Vandos Juknaitės pokalbių knyga, kurioje ji atveria slapčiausius likimo nuskriaustų vaikų sielos kampelius.

Pirmą kartą 2007 m. išleista lietuvių rašytojos Vandos Juknaitės knyga „Tariamas iš tamsos“ buvo akimirksniu išpirkta. Jos neliko knygynų lentynose, norintys ją rasti bibliotekose, turėdavo laukti eilėse, o knyga buvo įtraukta į mokyklinę literatūros kurso programą. Praėjus penkiems metams ji susilaukė pakartotinio leidimo, o šiandien yra išversta į hebrajų, lenkų, anglų ir vokiečių kalbas. Ši knyga sunkiai telpa į žanro rėmus ir stulbina savo autentiškumu: tai atviri vaikų pokalbiai apie likimą, jiems tekusius išbandymus ir viltį, kurios jiems, regis, taip stinga. Visų pasikalbėjimų kalba netaisyta.„Tariamas iš tamsos“ – nepaprasta knyga. Tai neeilinis bandymas užfiksuoti kitokį pasaulį – tų, kurių visuomenė nemėgsta, nesupranta ir nepastebi. Kai kurie iš jų nemato, kiti negirdi, treti jau spėjo nusikalsti, ketvirti gimė sutrikusio intelekto, penktiems gyvenimas šiaip nepagailėjo išbandymų ir komplikuotų situacijų. Nepaisant to, visi jie žvelgia į pasaulį ir reiškia savo mintis apie gyvenimą, jo trūkumus ir privalumus, apie bendražmogiškąsias vertybe. Meilė, laimė ir gyvenimas – pagrindinės Vandos Juknaitės ir vaikų pokalbių temos.

Kad ir kokius išbandymus būtų patyrę šie vaikai, jų mintys kviečia mus iš naujo atsisukti į save – kai tiek daug turime, dažnai patys to nepastebime. Vandos Juknaitės pašnekovai demonstruoja brandą ir geba išreikšti sudėtingas, gilias mintis, kurios atspindi vidinį vaiko pasaulį ir nuteikia pozityviai - visi vaikai įsitikinę, kad jiems suteikta galimybė rūpintis kitais ir būtų laimingiems.


2012 m. režisierė Giedrė Beinoriūtė knygos „Tariamas iš tamsos“ pagrindu sukūrė filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“. Tai juosta, kurioje nesutiksime įspūdingų dekoracijų, kostiumų ir specialiųjų efektų. Minimalistinėje aplinkoje vaikai ir paaugliai atskleidžia ir melancholišką, ir juokingą pasaulio pusę. Šį filmą galima laikyti Vandos Juknaitės knygos įgarsinimu, garsine ir vaizdine jos versija.


Vanda Juknaitė – Lietuvos rašytoja, prozininkė, eseistė. Studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, dirba socialinės pedagogikos srityje su benamiais, gatvės vaikais ir neįgaliaisiais. Rašytoja 2008 m. apdovanota Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, anksčiau jai įteikti kiti prestižiniai literatūros apdovanojimai. Vanda Juknaitė teigia, kad šiuose pokalbiuose žodžiai nėra svarbiausi. Svarbiausia, anot jos, pajusti santykį – vaikai stengiasi užmegzti jį su mumis ir būti išgirsti.
2013-10-28 Giedrius

Vertinga knyga. Apie tai - kiek daug vaikas supranta. Ir apie tai - kaip kitoks vaikas mąsto daug blaiviau ir paprasčiau už daugelį suaugusių...Paskaitai ir supranti, kad nieko nėra paprasčiau ir geriau, kaip tiesiog gyventi

2013-09-30 Asta

Gera knyga,skaudus vaiku isgyvenimai,pamastymai apie tai ko mes net nesuvokiame,kad vaikai tokie ismintingi...

2013-06-27 Aistė

Patariu perskaityti. Pakerinti knyga.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu