0

Tarp Rytų ir Vakarų: XVI – XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai

  • Nuolaida knygai -56%
Kaina internetu: 5,59 €
Kaina knygyne: 12,69 €*
Sutaupote: 7.10 € (56%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Tarp Rytų ir Vakarų: XVI – XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai

  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2006
  • Formatas: 18x25, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 392
  • ISBN ar kodas: 9955-601-88-4

2020-10-31 5.59 InStock
Į krepšelį
Knygos "Tarp Rytų ir Vakarų: XVI – XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai" aprašymas

Šis tyrinėjimas gali būti priskirtas trims mokslo kryptims: etnologijai, istorijai ir menotyrai.
Jo reikšmingumą ir naujumą lemia pasirinktas studijos objektas – LDK bajorų kostiumai. Esminis autorės siekis – susieti istorinę LDK situaciją su jos aprangos kaita, su kitų greta ir toliau gyvavusių tautų kostiumo istorija.
Tai bandymas ne tik konstatuoti, kad vienokia ar kitokia rūbo forma buvo dėvima, bet ir išanalizuoti, kaip ir kodėl, kokių aplinkybių ir tarpkultūrinių įtakų veikiama ji atsirado mūsų padangėje, kaip vyko permainos ir kada istorinis kostiumas, orientuotas į Rytus, radikaliai pasisuko priešinga Vakarų kryptimi.
Geopolitinė LDK padėtis tarp Rytų ir Vakarų lėmė ir jos vienintelio pilietinio luomo, jos „liaudies“ – bajorų kostiumo pobūdį. Ilgaamžę orientaciją į Rytus nurodo archajiškiausi aprangos pavidalai, atrandami XVI a. ir anksčiau. XVIII – XIX a. sankirtoje gilūs Lietuvos buities sanklodos pasikeitimai lėmė vietinio kostiumo įsiliejimą į bendraeuropietišką kosmopolitinę erdvę.

Parašykite atsiliepimą apie "Tarp Rytų ir Vakarų: XVI – XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Tarp Rytų ir Vakarų: XVI – XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai, kurią skaitytojams dovanoja Rūta Guzevičiūtė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Rūta Guzevičiūtė su knyga Tarp Rytų ir Vakarų: XVI – XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Tarp Rytų ir Vakarų: XVI – XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Rūta Guzevičiūtė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Tarp Rytų ir Vakarų: XVI – XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Tarp Rytų ir Vakarų: XVI – XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai" perkama kartu