0
Tarptautinis teisingumas ir Lietuva : Lietuvos bylos Nuolatiniame tarptautinio teisingumo teisme
1.89 OutOfStock

Tarptautinis teisingumas ir Lietuva : Lietuvos bylos Nuolatiniame tarptautinio teisingumo teisme

5.0
(1 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

SLAPTAS PASIŪLYMAS
2€ NUOLAIDA perkant virš 25€
su nuolaidos kodu: PPSLAPTA
2008-12-13 Donatas

Idomus, vertingi lietuvos istorijos puslapiai, kvalifikuotas teisininko komentaras.

Informacija

Tarptautinis teisingumas ir Lietuva : Lietuvos bylos Nuolatiniame tarptautinio teisingumo teisme

  • Leidėjas: Registrų centras
  • Išleidimo metai: 2008
  • Formatas: 15x21, kietas viršelis
  • ISBN ar kodas: 9789955300281

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Šioje knygoje "Tarptautinis teismingumas ir Lietuva : Lietuvos bylos Nuolatiniame tarptautinio teisingumo teisme" pateiktos Lietuvos laimėtos bylos Nuolatiniame tarptautinio teisingumo teisme leis daugiau sužinoti apie su Lietuva susijusią tarptautinės teisės istoriją, reikšmingą Lietuvos indėlį į tarptautinį teisingumą ir jo įtaką tarptautinės teisės raidai.

Knyga naudinga ne tik tarptautinės teisės raidos ir Lietuvos istorijos pažinimo požiūriu, bet ir aiškinantis tokius neprarandančius aktualumo šiuolaikinės tarptautinės teisės klausimus, kaip tarptautinių sutarčių aiškinimo taisyklės, valstybės suvereniteto ribos, diplomatinės gynybos vykdymo reikalavimai. Ši knyga vertinga teisininkams, istorikams, politologams, visiems, besidominties tarptautiniu teisingumu, teise ir Lietuvos istorija.

PRATARMĖ


Jūsų rankose knyga, siekianti užpildyti dar vieną spragą lietuviškoje tarptautinės teisės literatūroje, — knyga, liudijanti sėkmingus Lietuvos valstybės žingsnius tarptautinio teisingumo keliu. Galime pažinti tarptautinę teisę iš kelių Lietuvoje išleistų tarptautinės teisės vadovėlių, kuriuose dėstomi ir su Lietuva susiję klausimai. Galime rasti lietuvių kalba išleistų tarptautinės teisės dokumentų rinkinių. Iš monografijų ir straipsnių galime sužinoti apie Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo tarptautinius teisinius pagrindus, Lietuvos valstybės tarptautinio teisinio statuso ypatybes. Taip pat galime skaityti lietuviškus diplomatinės ir konsulinės teisės, tarptautinių organizacijų teisės, tarptautinės jūrų teisės vadovėlius, iš lietuvių autorių darbų semtis žinių apie tarptautinę žmogaus teisių apsaugą ir pabėgėlių teises. Tuo tarpu ši knyga leis daugiau sužinoti apie su Lietuva susijusią tarptautinės teisės istoriją, reikšmingą Lietuvos indėlį į tarptautinį teisingumą ir įtaką tarptautinės teisės raidai.

Iki šiol Lietuvos mokslininkai tik retkarčiais žvilgteldavo į tarpukario Lietuvos bylas Nuolatiniame tarptautinio teisingumo teisme. Kiek dažniau būdavo prisimenama Panevėžio—Saldutiškio geležinkelio byla, kuri dažnai cituojama ir užsienio autorių kaip „klasikinė" aiškinant diplomatinės gynybos klausimus. Be šios bylos paminėjimo sunkiai įsivaizduojamas solidesnis tarptautinės teisės vadovėlis. Tačiau kitos dvi „lietuviškos" bylos (Lentvario—Kaišiadorių geležinkelio eismo ir Klaipėdos krašto statuto aiškinimo) minimos rečiau. Žinoma, tokį akivaizdžiai nepakankamą Lietuvos mokslininkų dėmesį „lietuviškoms" byloms galima paaiškinti laiko ir žmogiškųjų išteklių stoka, nes teko spręsti aktualius ir sudėtingus su Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimu, jos integracija į ES bei NATO susijusius teisinius klausimus, o Lietuva dar negali pasigirti tarptautinės teisės mokslininkų gausa. Be to, neigiamą įtaką padarė SSRS okupacija, kurios sąlygomis laisva Lietuvos tarptautinės teisės mokslo raida buvo neįmanoma, juo labiau nebuvo įmanomos objektyvios Lietuvos istorijos studijos, ypač jeigu jos galėjo nušviesti nepriklausomos Lietuvos laimėjimus, kaip neišvengiamai būtų bylų Nuolatiniame tarptautinio teisingumo teisme atveju. 
2008-12-13 Donatas

Idomus, vertingi lietuvos istorijos puslapiai, kvalifikuotas teisininko komentaras.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu