0

Technologijų valdymas 1. Laboratorinių darbų aprašymai ir metodika

  • Nuolaida knygai -68%
Internetu: 1,29 €
Knygyne: 3,99 €*
Sutaupote: 2.70 € (68%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Technologijų valdymas 1. Laboratorinių darbų aprašymai ir metodika

  • Leidėjas: VGTU leidykla Technika
  • Išleidimo metai: 2002
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 84
  • ISBN ar kodas: 9986055172

1.29 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Mokymo priemonėje "Technologijų valdymas 1. Laboratorinių darbų aprašymai ir metodika" pateikta 10 laboratorinių darbų, kuriuos atlieka Vilniaus Gedimino technikos universiteto automatikos studijų programos bakalaurai pagal modulį ELAUB7014, aprašymai ir jų atlikimo metodika. Leidinio medžiaga padeda studentams aiškiai ir suprantamai įsisavinti šiuolaikinių technologijų – krovinių kėlimo ir gabenimo kranų, liftų, transporterių, konvejerių, ventiliatorių automatizuoto valdymo principus, pagrindines charakteristikas bei jų funkcines ir principines elektrines schemas.


Leidinys "Technologijų valdymas 1. Laboratorinių darbų aprašymai ir metodika" skirtas VGTU studentams, studijuojantiems pagal automatikos studijų programas, bei kitiems, studijuojantiems pagal elektros inžinerijos, gamybos įrenginių ir technologijų procesų automatizavimo programas. Leidinys bus naudingas ir kitų universitetų – Kauno technologijos, Šiaulių, Klaipėdos universitetų bei VGTU kitų fakultetų studentams bei magistrantams

TURINYS


Įvadas / 4

1 / laboratorinis darbas. Ekskavatoriaus posūkio mechanizmo tiristorinė pavara / 5

2 / laboratorinis darbas. Siurblio pavaros valdymas / 11

3 / laboratorinis darbas. Automatizuota lifto durų pavara / 17

4 / laboratorinis darbas. Konvejerio sklandžiojo paleidimo ir stabdymo elektroninis reguliatorius / 25

5 / laboratorinis darbas. Automatizuota srautinė transportavimo linija ..32

6 / laboratorinis darbas. Krano važiuoklės mechanizmo tiristorinė pavara / 40

7 / laboratorinis darbas. Tikslus konvejerio pavaros sustabdymas / 47

8 / laboratorinis darbas. Krano vežimėlio pavara su tiristoriniu įtampos komutatoriumi / 54

9 / laboratorinis darbas. Krano kėlimo mechanizmo nuolatinės srovės pavaros tyrimas / 60

10 / laboratorinis darbas. Ventiliatoriaus pavaros trumpalaikio kartotinio darbo režimo tyrimas / 67

Saugaus darbo taisyklės / 76

Literatūra / 77

Priedas / 79

ĮVADAS


Šiuolaikinės technologijos apima gana plačią gamybos mechanizmų, technologinių įrenginių ir procesų sritį, kurios automatizavimas leidžia vykdyti ir valdyti gamybą, nedalyvaujant žmogui. Automatizuotos gamybos procesas leidžia padidinti darbo našumą, pagerinti produkcijos kokybę, padidinti įrenginių panaudojimo koeficientą, pagerinti darbo sąlygas ir darbo saugumą, padidinti valdymo operatyvumą ir gamybos techninį lygį.

Kėlimo mašinos, kranai ir liftai sudaro didelę bendrųjų pramonės mechanizmų grupę. Patikimas ir našus jų darbas labai priklauso nuo automatizavimo lygio, elektros pavarų ir valdymo sistemų gero funkcionavimo. Studentai, atlikdami technologijų valdymo pirmosios dalies laboratorinius darbus, turi puikią galimybę susipažinti su bendrųjų pramoninių gamybos mechanizmų šiuolaikiniais valdymo ir reguliavimo metodais, automatinės kontrolės, blokuočių ir signalizavimo prietaisais. Tai yra naudinga specialistams ir inžinieriams, kurie praktiniame darbe susiduria su automatizavimo priemonių eksploatacija.

Kiekviename laboratoriniame darbe, be trumpos teorinės dalies, aprašyta naudojamų prietaisų ir mechanizmų konstrukcija bei veikimo principas, darbo atlikimo metodika ir eksperimento rezultatų apdorojimo bei apiforminimo tvarka. Visi studentai, dirbantys laboratorijoje, turi būti supažindinti su saugaus darbo taisyklėmis, išklausę elektrosaugos instruktažą ir pasirašę specialiame žurnale. Prieš darbo pradžią studentas turi būti susipažinęs su darbu ir jo teorine dalimi, turi pateikti dėstytojui darbo schemas, jų aprašus, paruoštas lenteles eksperimentų bei skaičiavimų duomenims įrašyti. Ginant darbus, reikia žinoti teorinę dalį, mokėti paaiškinti schemų veikimo principus, panaudotus valdymo metodus, paaiškinti charakteristikas bei eksperimentų ir skaičiavimų rezultatus.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu