0
Teisė į privatų gyvenimą
15.59 OutOfStock

Teisė į privatų gyvenimą

Šiuo metu neparduodama
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

SLAPTAS PASIŪLYMAS
2€ NUOLAIDA perkant virš 25€
su nuolaidos kodu: PPSLAPTA
Informacija

Teisė į privatų gyvenimą

  • Leidėjas: Registrų centras
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 336
  • ISBN ar kodas: 9789955301783

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą Lietuvos Jurisprudencijoje įvertinta tik pastaraisiais dešimtmečiais, tačiau Lietuvos žmonės vis aktyviau identifikuoja privatumo pažeidimus ir vis dažniau siekia šią savo teisę ginti teisinėmis priemonėmis. Keičiasi ir pati privataus gyvenimo samprata, teisės pažeidimai identifikuojami vis naujose asmenų privataus gyvenimo srityse, todėl labai svarbu tas sritis atpažinti ir ištirti.

Knygos "Teisė į privatų gyvenimą" autorės tikslas – remiantis Europos Žmogaus Teisių Teismo ir Lietuvos teismų jurisprudencija atskleisti daugialypės, nuolat besiplėtojančios teisės į privataus gyvenimo neliečiamumą turinį, apžvelgti iki šiol mažiau tyrinėtus probleminius šios konstitucinės teisės aspektus ir sritis, aptikti teorines bei praktines problemas ir pasiūlyti jų sprendimo būdų.

ĮVADAS

ĮVADASTeisė į privataus gyvenimo neliečiamumą Lietuvos jurisprudencijoje įtvirtinta tik pastaraisiais dešimtmečiais. Nors šios asmens konstitucinės teisės įgyvendinimo praktika dar tik skinasi kelią, tačiau Lietuvos žmonės vis aktyviau identifikuoja jų privatumo pažeidimus ir vis dažniau siekia šią savo teisę ginti teisinėmis priemonėmis.

Augant teisiniam demokratinės visuomenės sąmoningumui privataus gyvenimo samprata keičiasi, kartu stiprėja ir poreikis ginti žmogaus teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą. Teisės pažeidimai identifikuojami vis naujose asmens privataus gyvenimo srityse, todėl labai svarbu tas sritis atpažinti ir ištirti. Kita vertus, vis didesnę grėsmę gyvenimo privatumui kelia spartėjanti globalizacija.

Šiuo metu Lietuvoje viena iš problemiškiausių sričių, kurioje galimybės pažeisti asmens gyvenimo privatumą yra didžiausios, — tai visuomenės informavimas. Pokomunistinėje visuomenėje žodžio laisvė dažnai laikoma absoliučia, pamirštant visuomenės informavimo priemonių atsakomybę. Teisinis informacijos ribojimas turint tikslą užtikrinti žmogaus teisę į privatų gyvenimą, jo garbės ir orumo apsaugą dažnai yra įvardijamas kaip cenzūra. Skaitant laikraščius ir stebint Lietuvos televizijų programas, naršant internetinėje erdvėje kartais susidaro įspūdis, kad viešojo asmens teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą Lietuvoje iš viso neegzistuoja.

Šios knygos autorė jau prieš keletą metų yra tyrusi teisės į privataus gyvenimo neliečiamumą problematiką. Kai kuriuos ypač aktualius teisės į privataus gyvenimo neliečiamumą aspektus Lietuvos mokslininkai analizavo po Nepriklausomybės atgavimo. 

Šios monografijos tikslas — remiantis Europos Žmogaus Teisių Teismo ir Lietuvos teismų jurisprudencija atskleisti daugialypės, nuolat besiplėtojančios teisės į privataus gyvenimo neliečiamumą turinį, apžvelgti iki šiol mažiau tyrinėtus (arba Lietuvos teisės moksle dar visiškai netyrinėtus) probleminius šios konstitucinės teisės aspektus ir sritis, aptikti teorines bei praktines problemas ir pasiūlyti tų problemų sprendimo būdų.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu