0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Testamentas

Kaina internetu: 8,49 €
Kaina knygyne: 9,99 €*
Sutaupote: 1.50 € (16%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Testamentas


2021-04-30 8.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Testamentas" aprašymas

Buvo likę metai iki lenkų rašytojo, dramaturgo, mąstytojo Witold Gombrowicz mirties, kai jis šios knygos forma paliko savo literatūrinį testamentą. „Testamentas“ – rinktinė tekstų, kuriuos sudaro Witold Gombrowicz pokalbiai su prancūzų žurnalistu Dominique de Roux.

Šiuose prisiminimuose daugiau kalbama apie rašytojo kūrybą nei apie gyvenimą. Witold Gombrowicz tekstą pavertė tikru filosofiniu ir estetiniu testamentu, galingu raktu, rakinančiu duris, už kurių slypi ištisas pasaulis. Knygoje užfiksuotos autoriaus dvejonės, idėjos, svarstymai. Skaitytojas daug sužinos apie mąstytojo pasaulėjautą, veiksnius suformavusius autoriaus požiūrį į rašymą, kūrybiškus ieškojimus, meną, politiką, religiją ir kitus dalykus.

„Testamentas“ – sarkastiškas, saviironiškas ir nuostabus įvadas į Witold Gombrowicz filosofiją, atskleidžiantis nepaprastą protą ir aistrą savo amatui. Rašytojas, kalbėdamas su žurnalistu, naudojosi galimybe išsklaidyti daugybę nesusipratimų, susijusių su ilgamete kūryba. Jo knygos buvo uždraustos gimtojoje šalyje, išverstos vos į keletą kalbų ir autorius pajuto poreikį nuosekliai ir struktūriškai susieti savo kūrybą su gyvenimu – tai gili autorefleksija. Interviu, sekantys chronologine Witold Gombrowicz gyvenimo ir jo darbų publikavimo tvarka, yra kartu ir autobiografija, ir jo darbų vadovas. Autorius nuosekliai eidamas nuo vieno prie kito gyvenimo ir kūrybos etapo išlieja visą savo aštrumą, humorą bei sprogdina išankstines teorijas.

„Testamentas“ stebina ne tiek dėl savo „apreiškimų“, kurie yra sąmoningai paradoksalūs ar net provokuojantys, kiek dėl nekintamo pasitikėjimo savimi, kurį Gombrowicz’iui pavyko išlaikyti blogiausiose savo gyvenimo situacijose, ir dėl taip pat nepajudinamo pasitikėjimo savo darbu. Jis žinojo, kad tai ką daro yra nauja, originalu, neįveikiama. Jis buvo to dalis. Rašytojo darbas buvo jo paties pergalė ir Gombrowicz tuo pagrįstai didžiavosi.

Witold Gombrowicz (1904–1969) – lenkų rašytojas, dramaturgas, mąstytojas. Pirmąją savo knygą išleido 1933-metais. Tai buvo trumposios prozos žanro rinktinė. 1939-tais metais

Witold Gombrowicz emigravo į Argentiną, į Europą grįžo 1964-tais metais, tačiau dėl pasisakymo „Laisvosios Europos“ radijui, neteko teisės gyventi Lenkijoje. „Testamentas“ – viena paskutiniųjų jo knygų. Jis yra išleidęs romanų, filosofinių knygų, dienoraščių.

Iš lenkų kalbos vertė Irena Aleksaitė

Autorius – vienas svarbiausių XX amžiaus Europos rašytojų. Teigiamos apžvalgos ir atsiliepimai tik patvirtina, kad jo kūrybą verta pažinti visiems literatūros gurmanams. Raginame knygą įsigyti internetu. Žinoma, pirkti online siūlome ir kitų leidinių. Įdomūs veikėjai, siužetai ar vaizdingi aprašymai? Rasite visko ir dar už gerą kainą! Juk dažnai vyksta akcijos bei išpardavimai, leidžiantys apsipirkti pigiau. Įvertinkite santraukas su trumpais aprašymais, puslapių skaičiumi ir ištraukomis. Tikrai rasite įdomių skaitinių.


  • Autorius: Witold Gombrowicz
  • Leidėjas: Odilė
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 160
  • Formatas: 13x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098222289

Parašykite atsiliepimą apie "Testamentas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kultūros knygos

Witold Gombrowicz parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Testamentas, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Testamentas aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Testamentas už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Testamentas? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Witold Gombrowicz tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Testamentas" perkama kartu