Kalėdinė patogupirkti.lt MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Tėvas Gorijo

Kaina: 4,99 €
 • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-14 Urtė

Pirmuosiuose knygos skyriuose aprašymai labai ilgi. Paskutinis skyrius labai jaudinantis ir įdomus, rekomenduoju.


2022-12-31 4.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Tėvas Gorijo" aprašymas

„Tėvas Gorijo“ – laiko patikrinta klasika. Šis romanas laikomas vienu geriausių prancūzų autoriaus Onorė de Balzako kūriniu.

1894-ais metais parašytas pasakojimas nagrinėja šeimyninių santykių griūtį buržuazinio gyvenimo fone. Siužetas nukelia į Paryžių, ponios Vokė pensionatą, kuriame gyvena įvairių sluoksnių gyventojai. Čia pinasi ir pagrindinių veikėjų likimas.

Pensionate susipažįsta jaunas teisės studentas Eugenijus Rastinjakas, svajojantis prasimušti, Volteras, besislapstantis nuo teisėsaugos ir buvęs makaronų fabriko savininkas Gorijo. Pastarasis turi dvi dukras, kurioms visą gyvenimą norėjo suteikti viską, kas geriausia. Tačiau išlepintos ir sėkmingai ištekintos dukros savo tėvą greitai pamiršta. Nors gyvena santuokoje su turtingais vyrais, jos noriai naudojasi paskutiniais savo tėvo pinigais, tačiau niekada jo nelanko, o tokia situacija piktina idealistą Rastinjaką.

Jaunasis teisininkas, padedamas nusikaltėlio, bando suprasti, kodėl visą gyvenimą lepintos ir mylėtos moterys apleido savo tėvą. Tėvą, kuris joms atidavė viską, ką turėjo, tačiau miršta vienišas ir apleistas. Netrukus jaunuoliui prieš akis atsiveria visuomenės ydų portretas ir kelio į aukštuomenės sluoksnius kaina.

Onorė de Balzako romanas „Tėvas Gorijo“ yra nepaprastai jaudinanti istorija bei kasdieninio devyniolikto amžiaus Paryžiaus liudijimas. Pokyliai, prabanga, turtai ir skurdas – viskas šalia. Autorius rašo paprastai, bet įtaigiai, o jo aptariamos moralinės problemos iki šiol neprarado aktualumo. Knygą rekomenduojama perskaityti bet kokio amžiaus skaitytojams.

Onorė de Balzakas (1799–1850) – žymus prancūzų rašytojas, realistinio romano žanro karalius. Autorius savo kūriniams negailėjo laiko. Jis kurdavo po penkiolika valandų per dieną ir parašydavo po penkis romanus per metus. Balzako romanuose daug realistinių aprašymų, jis vaizdavo Prancūziją tokią, kokią ją matė. Pagrindinės kūrinių temos – prancūzų visuomenės problemos. Daugumą savo kūrinių rašytojas sujungė į ciklą, kurį pavadino „Žmogiškąja komedija“.

Trumpas aprašymas primena, kad romanas „Tėvas Gorijo“ yra svarbi klasika. Kviečiame knygą įsigyti internetu. Šis leidimas – ilgaamžis. Pirkti online rasite ir kitų klasikos knygų. Pasinaudokite akcijomis ir išpardavimais, nes jų metu daug leidinių kainuoja pigiau. Visada verta atsižvelgti į skaitytojų atsiliepimus bei apžvalgas. Taip pat įvertinkite santraukas su puslapių skaičiumi, ištraukomis ir kita naudinga informacija.


 • Pavadinimas originalo kalba: Le Père Goriot
 • Autorius: Onorė de Balzakas (Honore de Balzac)
 • Serija: Munken Premium
 • Leidėjas: Jotema
 • Išleidimo metai: 2016
 • Knygos puslapių skaičius: 368
 • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9789955136125
 • Vertėjas: Vincas Bazilevičius ir Dominykas Urbas
 • Iš kokios kalbos versta: prancūzų

Kiti taip pat domėjosi


2022-10-14

Pirmuosiuose knygos skyriuose aprašymai labai ilgi. Paskutinis skyrius labai jaudinantis ir įdomus, rekomenduoju.

2022-10-13

Retai tenka susiduri su puikaus rašytojo knyga, kurią taip smagu skaityti. Visiška paryžietiška muilo opera.

2021-06-02

Pradėkim nuo to , kad čia klasika, o klasika šiaip nebūna pripažinta, bet kokie kūriniai ir bet kokie rašytojai. Balzakas yra visuotinai pripažintas pasaulio rašytojas, todėl protingam žmogui, net neturėtų kilti minčių skaityt ar ne. Tik skaityti, nes tai yra aukščiausio lygio knyga.

2021-04-29

Ši gan liūdna istorija, kuria gali skaityti tiek suaugęs, tiek ir paauglys. Atveria mąstyseną ir suvokimą apie pasaulį, parodo tuo meto gyvenimą. Knyga tikrai verta būti perskaityta.

2021-04-14

Puiki knyga, įdomu ir lengva skaityti. Pritraukiantis knygos siužetas.

2021-04-13

Įdomi istorija, ir labai vaizdinga.

Parašykite atsiliepimą apie "Tėvas Gorijo"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Tėvas Gorijo", Onorė de Balzakas (Honore de Balzac). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Onorė de Balzakas (Honore de Balzac) su knyga "Tėvas Gorijo" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Tėvas Gorijo" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Onorė de Balzakas (Honore de Balzac). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Tėvas Gorijo" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Tėvas Gorijo" perkama kartu