TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 17,68 €
Kaina su kodu: 12,37 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-03-07 Edita

Tai nėra vadovėlis ar nurodymų rinkinys, o būdas praturtinti santykius bet kurioje šeimoje. Kai dėmesį sutelkiame ne į elgesį, o į tarpusavio ryšį, turime galimybę kurti gilesnius ir prasmingesnius santykius. Nes kiekvienas vaikas yra vertas empatijos, būti priimtas ir suprastas toks, koks yra.


2023-12-31 17.678 InStock
Į krepšelį

Knygos "Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams" aprašymas

Kim S. Golding knyga „Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams“ skirta visiems tėvams ir globėjams, kurie susiduria su įvairiais auklėjimo sunkumais bei ieško naudingų patarimų ir gairių, kaip sustiprinti vaiko pasitikėjimą ir tarpusavio ryšius.

Autorė teigia, kad vienas sunkiausių tėvystės iššūkių yra auginti vaiką, kuris nepasitiki tėvais. Dažniausiai tai yra mažyliai patyrę įvairių traumų, netekčių ar skyrybas. Yra daugybė priežasčių, kodėl jau nuo ankstyvojo amžiaus neišsivysto pasitikėjimas bei prieraišumas.

Viena tokių priežasčių yra fizinės raidos sunkumai, galėję atsirasti dar iki gimimo, gimdymo metu arba po jo, pavyzdžiui, jei neišnešiotas kūdikis daug laiko praleido specialiajame skyriuje be mamos.

Traumas gali nulemti ir vaikystės ligos, kurios vėliau sukelia sunkumų ugdant vaiko saugumo jausmą. Taip pat tarp priežasčių yra ir brolių ar seserų ligos ir to nulemtos situacijos, kad tėvai daugiau dėmesio skiria kitam šeimos nariui. Tėvų problemos, pogimdyvinė depresija, stresas šeimoje… Daugybė veiksnių sukelia traumas, dėl kurių vaikas atstumia tėvus arba reikalauja dėmesio, tačiau nėra jokių ženklų, kad jis jaučiasi nuramintas bei pasitiki suaugusiais. Atstumti tėvai jaučia nepasitikėjimo ir bejėgiškumo jausmą, o neturėdami palaikymo lengvai panyra į depresiją ir jaučiasi negalintys toliau rūpintis vaikais.

Kim S. Golding knyga „Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams“ parašyta tėvams, patiriantiems tokių auklėjimo sunkumų. Svarbiausias tėvų vaidmuo yra tapti saugiu uostu, kuriame vaikas visada ras ramybę ir tą žinodamas galės drąsiai tyrinėti pasaulį. Kai tokio uosto nėra, vaikai nesijaučia saugūs ir mylimi, o tai sukelia daugybę sunkumų ateityje.

Traumos, atsirandančios šeimoje, gali turėti didelę įtaką vaikų raidai, sulėtinti vystymąsi, taip pat trukdo valdyti emocijas. Mažylius gali apimti itin stiprūs jausmai, tačiau vaikai nežino kaip juos valdyti ar kur kreiptis pagalbos.

Knyga „Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams“ sudaryta iš kelių dalių. Pirmoje autorė supažindina su tėvystės iššūkiais, kuriuos neišvengiamai patirs kiekvienas tėvas ar globėjas. Antroje kalbama apie terapinę tėvystę bei ryšių su vaiku kūrimo svarbą. Paskutinė dalis akcentuoja, kad tėvai, norėdami suteikti saugumo jausmą, turi rūpintis ir patys savimi.

Auklėjimas, padedantis vaikams įveikti ankstyvas baimes ir traumas, yra tarsi terapiją. Knygoje aptariamos terapinės auklėjimo idėjos pagrįstos diadinės raidos psichoterapija (DDP), tai yra į prisirišimą orientuota šeimos terapija. Vaikas jausis saugus tik kai patirs saugumą santykiuose.

DDP modelis siūlo keletą svarbių principų, padedančių vaikams atsigauti po ankstyvos sunkios patirties, traumos, išsiskyrimo ir netekties.

Kim S. Golding – britų psichologė, jau daugiau nei 30 metų dirbanti nacionalinės sveikatos srityje. Kim S. Golding dirbo su įvairių sunkumų turinčiais vaikais ir jų šeimomis. Savo praktikoje psichologė daug dėmesio skiria tyrimams kaip ankstyvoji patirtis veikia vaikų raidą.

Domitės tėvystės iššūkiais? Rekomenduojame vertingą ugdymo ir auklėjimo žanro knygą įsigyti internetu. Pirkti online rasite ne tik dalykinių skaitinių, bet ir grožinės literatūros leidinių, pasižyminčių įdomiais veikėjais, nenuspėjamais siužetais ar vaizdingais aprašymais. Jas išsirinkti padės apžvalgos ir atsiliepimai, o taip pat santrauka su trumpu aprašymu, puslapių skaičiumi ir ištraukomis. Priminsime, kad išpardavimų ir akcijų metu knygos kainuoja pigiau.


  • Autorius: Kim S. Golding
  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785415026081
  • Vertėjas: Linutė Miknevičiūtė-Cohn
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2022-03-07

Tai nėra vadovėlis ar nurodymų rinkinys, o būdas praturtinti santykius bet kurioje šeimoje. Kai dėmesį sutelkiame ne į elgesį, o į tarpusavio ryšį, turime galimybę kurti gilesnius ir prasmingesnius santykius. Nes kiekvienas vaikas yra vertas empatijos, būti priimtas ir suprastas toks, koks yra.

Parašykite atsiliepimą apie "Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Vaikų ugdymo ir auklėjimo knygos

Kim S. Golding pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Kim S. Golding tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams" perkama kartu