0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Tiesa ir teisinės formos

4.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -27%
Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 17,69 €*
Sutaupote: 4.70 € (27%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-04-10 Arūnas

Gera knyga, tik joje galėtų nebūti išpūsto ir mažai vertingo įvadinio straipsnio, parašyto nei tai Foucault vertėjos, nei tai jo specialistės.

Tiesa ir teisinės formos


2021-06-30 12.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Tiesa ir teisinės formos" aprašymas

Michel Foucault – vienas įtakingiausių XX amžiaus intelektualų, filosofas, istorikas. Į lietuvių kalbą jau yra išverstos jo knygos „Disciplinuoti ir bausti“, „Diskurso tvarka“, „Seksualumo istorija“. Knygoje „Tiesa ir teisinės formos“ pateikiamos penkios itin reikšmingos filosofo paskaitos iš leidinio „Raštai ir pasisakymai II“. Jos padės perprasti filosofinį rašytojo palikimą ir idėjas.

Knygoje „Tiesa ir teisinės formos“ apmąstomi iš visuomenę sudarančių socialinių reiškinių kylantys ir nuolat besiformuojantys pažinimo būdai bei žinių sferos. Autorius manė, kad pažinimo formos ar objektai nėra iš anksto apibrėžti bei nekintantys, kaip kad teigia socialiniuose moksluose dominuojantys teoriniai požiūriai. Michel Foucault analizuoja Vakarų šalių teisines praktikas. Autoriaus požiūriu, jos yra viena iš priežasčių, kodėl visuomenėje atsiranda įvairios subjektyvumo ir pažinimo formos bei ryšiai.

Knygos „Tiesa ir teisinės formos“ pirmoje dalyje Michel Foucault aptaria savo tyrimo problematiką bei metodus. Autoriaus metodologijai įtaką padarė filosofo Friedrich Nietzsche mąstymas. Pasako jo, pažinimas kyla ne iš žmogiškosios prigimties, o yra sukurtas ir susiformavęs istoriškai. Antroje knygos dalyje Michel Foucault kalba apie dviejų teisinių praktikų – tyrimo ir išbandymo – priešpriešą Viduramžių visuomenėje. Toliau autorius analizuoja tokių pažinimo sferų, kaip sociologija ir psichiatrija atsiradimą

Michel Foucault gimė 1926-tais metais, Prancūzijoje. Filosofas padarė didžiulę įtaką filosofijos, psichiatrijos, humanitarinių bei socialinių mokslų srityse. Studijuodamas Michel Foucault patyrė depresiją ir net bandė nusižudyti. Gali būti, kad tai paskatino jį domėtis psichologija. Autorius 1948-tais metais baigė filosofijos studijas, 1950-tais metais psichologijos, o 1952-tais metais gavo psichopatologijos diplomą. Po studijų Foucault dėstė prancūzų kalbą Upsalos universitete Švedijoje, vėliau mokė Varšuvos bei Hamburgo universitetuose. 1960-tais metais grįžo į Prancūziją ir tapo Clermont-Feriard universiteto filosofijos fakulteto dekanu. Tuo metu jis išleido knygą „Beprotystė ir civilizacija“ bei apsigynė daktaro disertaciją.

Filosofas itin aktyviai reiškėsi politikoje, dažnai pasisakė už homoseksualų ir kitų mažumų teises, nuolat skaitydavo paskaitas Prancūzijoje ir kitose šalyse, ypač dažnai – JAV. Nuo 1969-tų metų iki pat mirties 1984-tais metais Michel Foucault dirbo Prancūzijos kolegijos profesoriumi.

Iš prancūzų kalbos vertė Tadas Zaronskis


  • Autorius: Michel Foucault
  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 13x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785415025862

2020-04-10

Gera knyga, tik joje galėtų nebūti išpūsto ir mažai vertingo įvadinio straipsnio, parašyto nei tai Foucault vertėjos, nei tai jo specialistės.

Parašykite atsiliepimą apie "Tiesa ir teisinės formos"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Filosofijos knygos

Michel Foucault parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Tiesa ir teisinės formos, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Tiesa ir teisinės formos aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Tiesa ir teisinės formos už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Tiesa ir teisinės formos? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Michel Foucault tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Tiesa ir teisinės formos" perkama kartu