0

Tikėjimo prieigos

  • Nuolaida knygai -31%
1.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 4,79 €
Kaina knygyne: 6,89 €*
Sutaupote: 2.10 € (31%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2017-11-07

Neverta demesio

Informacija

Tikėjimo prieigos

  • Leidėjas: Aidai
  • Išleidimo metai: 2003
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 371
  • ISBN ar kodas: 9955445629

2020-08-31 4.79 InStock
Į krepšelį
Knygos "Tikėjimo prieigos" aprašymas

Šiuolaikinės lietuviškos minties kontekste ši knyga "Tikėjimo prieigos" yra išskirtinė jau vien savo idėja atskleisti filosofines tikėjimo prieigas. Šiandien, praėjus nemažai metų nuo prievartinės ateizacijos epochos pabaigos, vis dar labai įtariai žiūrime į pretenzijas tikėjimo klausimų aptarimus vadinti filosofiniais. Šis įtarumas buvo pirmoji reakcija dalies žmonių, kuriems nesvetima filosofija, kalbintų tapti būsimos knygos autoriais. Kokia tai knyga? Nekritiška tikėjimo apologija, savų religinių ar panašių į religinius išgyvenimus viešas atskleidimas? Kažin ar šiuos dalykus apskritai verta apmąstyti...

Dalis autorių šią idėją priėmė kaip iššūkį, skatinantį juos leistis į nežinia kur galinčią nuvesti avantiūrą. Po ilgų paieškų nepavyko rasti jokio autoriaus, kuris būtų pajėgus parašyti ateizmą argumentuotai ginančią studiją. Tad net čia, kur, atrodytų, turime ilgą sovietinę tradiciją, tikėjimo klausimu nesama jokių parengtų ir išplėtotų argumentų ar žmogaus, kuris būtų pasirengęs tai naujai atlikti. Regis, sovietinė ateizacija padarė daug didesnę žalą mąstymui, negu buvo galima numanyti: iš jo regos lauko ji išstūmė religinę patirtį, visais laikais turėjusią didelės reikšmės žmogaus asmeninei ir socialinei egzistencijai.

Šia studija "Tikėjimo prieigos" ir siekiama gražinti tikėjimą į mąstymo lauką, svartant, kaip galimi Dievo buvimo įrodymai, kokie keliai į Dievo pažinimą, koks yra tikėjimo ir racionalaus pasirinkimo santykis, koks ryšys tarp tikėjimo ir kasdienybės ir daug kitų intriguojančių temų.

2017-11-07

Neverta demesio

Parašykite atsiliepimą apie "Tikėjimo prieigos"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Filosofija


Dažniausiai su "Tikėjimo prieigos" perkama kartu