0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos

Kaina internetu: 12,79 €
Kaina knygyne: 13,49 €*
Sutaupote: 0.70 € (6%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos


2021-05-31 12.79 InStock
Į krepšelį
Knygos "Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos" aprašymas

Nihilizmo ryšį su tikrovės problema bei jo buvimą performatyvu – signalizuoja ir pats pristatomos monografijos pavadinimas bei jos paantraštė – Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos. Šios įžvalgos persmelkia visą knygos "Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos" turinį. O "Tikrovės spektrų" struktūrą lemia šių įžvalgų projekcija į „šviežiausią“, galima sakyti „topinę“ filosofinę dabarties problematiką, kuri, ir tai visai ne keista, - prikelia iš užmaršties ne tik ne naujas, bet labai archaiškas, netgi „fosilines“ temas.

Pirmoji monografijos "Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos" dalis "Nihilizmo paraštės" galimà laikyti tam tikru teoriniu tiltu tarp Nihilizmo ir Vakarų filosofijos bei Tikrovės spektrų. Viena vertus, joje pratęsiama Vakarų nihilizmą reprezentuojančių temų analizė, kita vertus, – atskleidžiamas šių temų nihilistinio iškilimo teorinis pagrindas – jų sąsaja su tikrovės problema – bei nagrinėjami saviti nihilistiniai tikrovės praradimo bei jo teorinio „sugriebimo“ būdai.

Antroji monografijos dalis – „Tikrovės sugrįžimas“ – yra centrinė. Čia nihilizmo ir negatyvumo problematikos teorinė filosofinė analizė yra orientuojama į realybės ir tikrovės konceptų perskyros reikšmę tikrovės sampratai, o taip pat į naujai iškylančią derealizacijos ir performatyvumo problematiką bei jų ryšį su nihilizmu.

Trečioji monografijos dalis „Nihilizmas ir įstatymo ontologija“ yra paremta nihilizmo sąsajos su negatyvumo problema apskritai suformuota nuostata apie įstatymo, o gal net teisės sferos tam tikrą ontologinį „pirmumą“, savotišką iškylančią galimybę įstatymo, teisės, teisingumo ontologijos sritį laikyti „pirmąja filosofija“. Tai gana drąsi hipotezė. Bet būtent tokiam žingsniui autorę inspiruoja negatyvumo problematiką plėtojančių autorių – Hegelio, Heideggerio, Derrida, Agambeno – mąstymo analizė. Taigi Tikrovės spektrai teigia, kad įstatymų prasilenkimas su teisingumu, teisės buvojimas anomijos sąskaita, įstatymo formalios „prigimties“ reikalavimas nihilistiškai (kaip niekas kitas?) užklausia apie pačią tikrovę.Parašykite atsiliepimą apie "Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Filosofijos knygos

Rita Šerpytytė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rita Šerpytytė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos" perkama kartu