0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas

  • Nuolaida knygai -41%
Kaina internetu: 11,39 €
Kaina knygyne: 18,99 €*
Sutaupote: 7.60 € (41%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas


2021-05-31 11.39 InStock
Į krepšelį
Knygos "Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas" aprašymas

Knygai „Tironiškas protas: lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas“ galima rasti analogiją kitame, jau grožinės literatūros žanre – trileriuose, kur pasichologai padeda detektyvams ir tarnybų agentams surasti ir neutralizuoti serijinus žudikus, pateikdami nuskaltėlių psichologinius profilius arba portretus. Medicinos mokslų daktaras Dean A. Haycock būtent tokius portretus ir pateikia, savo tyrimo objektais pasirinkęs pasaulio valstybių lyderius.

Analogišką principą Dean A. Haycock jau panaudojo savo ankstesniame veikale „Nusikalstami protai“ (2014 m.), kuriuose taip pat buvo kalbama ir apie valstybių lyderius, tiksliau – diktatorius. Naujausioje knygoje „Tironiškas protas: lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas“ psichologinis portretavimas yra subtilesnis.

Autorius veikale pateikia ir kontekstą. Pavyzdžiui, Dean A. Haycock knygoje rašo, kad visų vyriausybių specialiosios tarnybos atlieka kruopštų kitų valstybių lyderių analizę. Tai specifinis procesas, kai profiliuoti portretą tenka be patikimų šaltinių, be asmeninių pokalbių. Autorius teigia, kad tai yra praktika, kuri bando sujungti du „minkštus“ mokslus, psichologiją ir politologiją į instrumentą, kurį valdant būtų galima suprasti ir, kas yra dar svarbiau, prognozuoti valstybių lyderių elgesį. Žinoma, diktatoriai, išskyrus, turbūt, Idi Aminą, nėra psichopatai, bet visi jie demonstruoja tam tikras nemalonias charakterio savybes, atsiskleidžiančias pakankamai stipriai. Psichologai šias savybes vadina asmenybės tamsiaisiais faktoriais arba D-faktoriais. Į tokių faktorių sąrašą patenka makevializmas (melas, apgavystės, eksploatavimas), narcisizmas (asmenybės kultas), sadizmas, empatijos trūkumas, pyktis.

Dean A. Haycock nėra istorikas, todėl knygoje „Tironiškas protas: lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas“ pateikiamos biografijos yra gana paviršutiniškos, bet teksto užduotis ir yra kita. Knygoje formuojami tironų ir diktatorių psichologiniais portretai, ir skaitytojai čia ras įdomių faktų apie asmenybės psichologijos elementus, ir ypač apie tuos bruožus, kurie linkę virsti patologija. Dean A. Haycock nevengia ir šių dienų reiškinių, tad smalsuoliai turės galimybę ištirti ir JAV prezidento Donaldo Trumpo asmenybės bruožus. Autorius ir jo ekspertai nagrinėja ne tik akivaizdžius prezidento psichologinius kraštutinumus (tas pats narcisizmas, polinkis į autokratiją, neapykanta kritikai), bet pateikia ir naujų, netikėtų duomenų bei įžvalgų.

Knyga „Tironiškas protas“ – tai įspėjimas visiems, neabejingiems politinio ekstremizmo keliamoms grėsmėms.

Iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė

Iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė


  • Autorius: Dean A. Haycock
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 384
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094443107

Parašykite atsiliepimą apie "Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Populiariosios psichologijos knygos

Dean A. Haycock parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dean A. Haycock tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas" perkama kartu