0
Trisdešimt milijonų žodžių: kaip kalbėjimasis lavina vaiko smegenis
10.99 InStock

Trisdešimt milijonų žodžių: kaip kalbėjimasis lavina vaiko smegenis

  • Nuolaida knygai -27%
1.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 10,99 €
Knygyne: 14,98 €*
Sutaupote: 3.99 € (27%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2019-07-08

Informacija

Trisdešimt milijonų žodžių: kaip kalbėjimasis lavina vaiko smegenis

  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 320
  • ISBN ar kodas: 9785415025237

10.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

1995 m. mokslininkų Betty Hart ir Todd Risley atliktas tyrimas parodė, kad kai kurie vaikai iki savo ketvirto gimtadienio girdėjo trisdešimčia milijonų žodžių mažiau nei bendraamžiai. Girdėję daugiau žodžių vaikai buvo labiau pasiruošę mokyklai, jiems lengviau sekėsi skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Remdamasi šiuo tyrimu, profesorė Dana Suskind nusprendė įsigilinti į šią problemą Apie gautus rezultatus ir išvadas ji pasakoja knygoje „Trisdešimt milijonų žodžių: kaip kalbėjimasis lavina vaiko smegenis"

Dialogas ir kalba – pagrindinis augančio žmogaus smegenų „maistas“. Ypač svarbu, kad jis būtų kokybiškas ir subalansuotas. Kalba nėra tik atskiri žodžiai – tėvai, bendraudami su vaiku, ugdo jo emocinį intelektą, moralines vertybes, loginius gebėjimus. Sužinoję ir supratę, kokią didelę naudą turi laiku ištarti žodžiai ir kaip jie lemia vaiko raidos trajektoriją, tėvai nebeskubės pirkti išmaniųjų telefonų ir žaislų. Jie su vaikais kalbėsis.

Skirtingai nei kiti žmogaus organai, smegenys gimus vaikui dar nėra pakankamai subendusios, o smegenų vystymasis labai priklauso nuo vaiko potyrių - vienas svarbiausių, be lytėjimo ir matymo, yra girdėjimas tėvų sakomų žodžių. Tėvai jau nuo pat mažens turi kalbėti su vaiku – pasakoti apie skalbimą, gaminamą maistą ar... Homero „Odisėją“. Svarbu kiekvieną savo veiksmą nusakyti kuo vaizdingiau ir išsamiau. Juk vaikas nuo pirmos dienos mėgina užmegzti kontaktą ir įsitraukti į pokalbį – į jo gugavimą reikia reaguoti turtingais ir plačiais atsakymais.

Knygos „Trisdešimt milijonų žodžių“ autorė Dana Suskind siekia, kad neuromokslo laimėjimai, tiriantys vaikų raidos ypatumus, būtų pritaikyti praktiškai ir jais galėtų naudotis kiekviena šeima. Ši knyga padės tėvams suprasti, kokie be galo svarbūs yra augančiams vaikui tėvų sakomi žodžiai. Turtinga kalbinė aplinka ne tik padeda vystytis vaiko smegenims, bet ir sustiprina šeimos tarpusavio ryšius.

Knygos autorė Dana Suskind – medicinos mokslų daktarė, chirurgė, susidomėjo vaikų smegenų vystymusi implantuodama klausos aparatus kurtiems vaikams. Ji pastebėjo, kad kalbėjimo gebėjimai vystosi skirtingu tempu. Ji pradėjo gilintis į šią problemą ir įkūrė „Trisdešimties milijonų žodžių“ judėjimą – labdaringą organizaciją, siekiančią sumažinti kalbos įgūdžių skirtumus tarp skirtingų socialinių sluoksnių vaikų. Dabar jos sukurta ir moksliniais įrodymais grįsta vaikų ugdymo programa pristatoma gimdymo namuose, gydytojų kabinetuose, muziejuose ir bibliotekose.

„Kiekviena kasdienė situacija ir veikla yra galimybė treniruoti vaiko smegenis ir stiprinti kalbą“, – teigia Dana Suskind.

2019-07-08

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu