0

Trumpa kino istorija. Nuo XX a. 5-ojo dešimtmečio iki XXI a. pradžios

  • Nuolaida knygai -31%
5.0
(2 įvertinimai)
Internetu: 13,99 €
Knygyne: 19,99 €*
Sutaupote: 6.00 € (31%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
2015-04-22 Asta

Patiko. Kai kurios dalys paprasčiau, kai kurios geriau parašytos, bet informatyvu ir verta paskaityti.

Informacija

Trumpa kino istorija. Nuo XX a. 5-ojo dešimtmečio iki XXI a. pradžios

  • Leidėjas: Vaizdų kultūros studija
  • Išleidimo metai: 2013
  • Formatas: 19x24, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 344
  • ISBN ar kodas: 9786099528915

2020-07-31 13.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

„Fotografija – tai tiesa. O kinas – tiesa, pasikartojanti 24 kadrus per sekundę“, – sakė legendinis Naujosios bangos režisierius Jeanas-Lucas Godard’as. Beje, žymiajam kūrėjui taip pat priklauso posakis, kad „kinas yra gražiausia pasaulio apgaulė“...

Prieštaringas, nuolat kintantis, veržlus ir maištingas – taip galima apibūdinti XX a. vidurio ir antrosios pusės kiną. Būtent tada kinematografija tapo labai įvairi, o skirtingose šalyse nuvilnijo naujosios kino bangos. Įkvėpti prancūzų, savitų kino raiškos būdų ieškojo vokiečiai, britai, amerikiečiai, čekai, rumunai...

Kasmet, tiksliau, kas mėnesį, pasirodydavo filmai, šiandien vadinami šedevrais. Brandžiausius darbus sukūrė Alfredas Hitchcockas, Ingmaras Bergmanas, Federico Fellini, Robert’as Bressonas, Andrejus Tarkovskis, Stanley Kubrickas, Luisas Bu?uelis, Michelangelo Antonioni ir kt.


„Į kiną, piliečiai!“ – tarsi šaukė 8-ojo dešimtmečio režisieriai, išdrįsę nagrinėti aktualias politines, istorines, socialines temas. Ankstesnius filmus ir judėjimus ėmė cituoti postmodernistinis kinas, tarptautinį pripažinimą pelnė Vidurio ir Tolimųjų Rytų filmai.


Antroje „Trumpos kino istorijos“ dalyje aptariami didieji pasaulio kino atradimai, judėjimai, tendencijos ir klasika tapę filmai. Knyga skiriama vyresniųjų klasių moksleiviams ir studentams, taip pat visiems, norintiems geriau pažinti ir suprasti kinematografijos raidą paveikusius procesus.
2015-04-22

Patiko. Kai kurios dalys paprasčiau, kai kurios geriau parašytos, bet informatyvu ir verta paskaityti.

2015-03-26

fantastiška knyga, viskas apie garsiausius režisierius ir jų filmus

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu