0

Pirkėjų atsiliepimai

Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas

Kaina internetu: 6,59 €
Kaina knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 9,40 € (59%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-05-31 6.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas" aprašymas

Prestižiškiausia pasaulyje Nobelio literatūros premija apdovanoto austrų rašytojo Peter Handke romane „Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas“ nagrinėjamas žmogaus santykis su aplinka. Tačiau tuo pačiu tai yra ir savotiška meilės istorija bei odė išsvajotai Amerikai.

„Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas“ neabejotinai gali būti tituluojamas vienu iš mįslingiausių ir inovatyviausių Peter Handke darbų. Šio romano puslapiai yra nuspalvinti svajingu melancholiškumu. Knygai nebūdingas aiškus ir struktūriškas siužetas.

Istorija pasakoja apie jaunuolį iš Austrijos, kuris atvyksta į Jungtines Amerikos Valstijas siekdamas pakeisti aplinką bei pamiršti nesėkmingą savo santuoką. Į naują šalį jį gena daugeliui gerai pažįstama amerikietiškoji svajonė. Visgi vyrui nepavyksta toli pabėgti. Buvusi žmona nusprendžia važiuoti iš paskos. Skaitytojo žvilgsnis keliaus per gražiausias Jungtinių Amerikos Valstijų vietas, užsuks į Los Andželą, Filadelfiją, Arizonos dykumą. Vietomis istorija primins šiek tiek hipišką kelionę, vietomis tikrą dramą su trilerio elementais. Knygoje nuolat juntamas klausimas, ar įmanoma pabėgti nuo savęs? Kelionės metu bevardis jaunuolis bando suderinti vidinius prieštaravimus ir išnagrinėti konfliktines temas, kurios palietė jo gyvenimą. Jis daug svarsto apie sapnus ir realybę, praeitį ir dabartį, pyktį ir laimę, meilę bei neapykantą.

Romanas „Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas“ yra ne tik apie asmens, bet ir apie visuomenės tapatybės paieškas. Dar 1972-ais metais autorius kėlė klausimus apie asmens laisvę. Daugelis jų aktualūs ir šiandien.

Peter Handke yra žymus austrų rašytojas apdovanotas daugybe premijų. Jis rašo knygas, pjeses, scenarijus. Lietuvoje geriausiai žinoma Peter Handke kūrinio ekranizacija yra filmas „Angelų miestas“. Jame vaidino tokie garsūs aktoriai, kaip Meg Ryan ir Nicolas Cage. 2019-tais metais Peter Handke buvo apdovanotas Nobelio Literatūros premija. Kiekvieną kartą Peter Handke vardui pasirodžius nominantų sąrašuose, kyla nemažai nemažai diskusijų žiniasklaidoje. Autorius garsėja nacionalistinėmis kalbomis pateisinančiomis serbų karo nusikaltimus, dėl to Nobelio premijos apdovanojimų ceremoniją boikotavo Bosniios ir kitų šalių atstovai.

Į lietuvių kalbą išversti keturi prieštaringo autoriaus kūriniai: „Tamsią naktį išėjau iš tylių namų“, „Kairiarankė moteris“, „Vartininkas bijo vienuolikos metrų baudinio“, „Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas“.

Iš vokiečių kalbos vertė Rūta Jonynaitė


  • Autorius: Peter Handke
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 152
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090140116

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas", Peter Handke. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Peter Handke su knyga "Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Peter Handke. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas" perkama kartu