⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Trys seserys

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 3,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-08-06

klasika


2022-08-31 3.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Trys seserys" aprašymas

Legendinė Antono Čechovo pjesė „Trys seserys“ pirmą kartą buvo pastatyta Maskvos teatre 1910 metais. Tai moderniosios dramos pradžią žymintis kūrinys, kaip ir likusios trys A. Čechovo parašytos pjesės, pralenkęs laiką ir palikęs gilų įspaudą literatūroje bei teatre.


Dramoje „Trys seserys“ autorius pasakoja apie Olgą, Mašą ir Iriną – buvusias maskvietes, dabar gyvenančias provincijos miestelyje, iš kurio jos trokšte trokšta pabėgti. Jos ilgisi Maskvos šurmulio, jos laukia permainų ir tikisi prasmingesnio gyvenimo, kuris labiau atitiktų jų išlavintą skonį ir išsimokslinimą. Vienintelis dalykas, kuris dar padeda ištverti nuobodų provincijos gyvenimą - laukiamas armijos atvykimas...


Seserų svajos kuria intriguojančią takoskyrą tarp jų įsivaizduojamo ir tikrojo gyvenimo, kuris bėga nesustabdoma tėkme su visu tikrovei įprastu neišvengiamumu. Visos seserų viltys dūžta, kai jų brolis veda šiurkščią ir neišauklėtą moterį ir įkeičią namą.


A. Čechovas meistriškai atskleidžia personažus ir temą, tad kūrinio kulminacija vienu metu atrodo ir visiškai tikėta, ir nepaprastai jaudinanti. Trys seserys yra išskirtinis pavyzdys personažų, kuriuose tobulai kūrė A. Čechovas – nuobodulys, ilgesys ir abejingumas – tai vyraujantys daugelio A. Čechovo kūrinių veikėjų bruožai. Pjesėje seserų troškimai vaizduojami vienu metu ir jautriai, ir ironiškai, jų portretai pateikiami kaip tuometinės viduriniosios rusų klasės pretenzijų ir beviltiškumo simboliai.


Daugelis kritikų visas keturias A. Čechovo parašytas pjeses vertina kaip labai vientisą jo kūrybos dalį – tai tarsi viena nesibaigianti pjesė su tais pačiais veikėjais tik skirtingais vardais. Rašytojas neturi iliuzijų, kad žmogaus prigimtis gali keistis, jis atidžiai analizuoja žmogaus gyvenimo etapus ir ramiai vaizduoja tai, kas būdingiausia. Jis nejaučia ir nostalgijos praeičiai, atvirkščiai, ją demaskuoja ir išryškina neigiamus aspektus.


Antonas Čechovas (1860–1904) – gimė Rusijos pietuose, Taganrogo mieste prie Azovo jūros.

Rašyti Antonas Čechovas pradėjo studijuodamas mediciną Maskvos universitete, tuomet kūrė trumpus humoristinius apsakymus bei feljetonus. XIX a. devintajame dešimtmetyje jis buvo laikomas vienu žymiausių Rusijos rašytojų humoristų. Vis dėlto pasaulinę šlovę jam pelnė kūriniai, persmelkti lyrikos, o ne humoro. Tai apsakymai „Stepė“ ir „Nuobodžioji istorija“ bei keturios sukurtos pjesės „Vyšnių sodas“, „Žuvėdra“, „Dėdė Vania“, „Trys seserys“, kurias iki šiol stato žymiausi pasaulio ir Lietuvos teatro režisieriai.


 


  • Pavadinimas originalo kalba: Три сeстры́
  • Autorius: Antonas Čechovas
  • Serija: Mažosios klasikos kolekcija
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 146
  • Formatas: 11x17, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099607726
  • Iš kokios kalbos versta: rusų

Kiti taip pat domėjosi


2021-08-06

klasika

Parašykite atsiliepimą apie "Trys seserys"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Trys seserys", Antonas Čechovas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Antonas Čechovas su knyga "Trys seserys" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Trys seserys" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Antonas Čechovas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Trys seserys" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Trys seserys" perkama kartu