0

Tylūs žingsniai per samanas

  • Nuolaida knygai -37%
Kaina internetu: 5,99 €
Kaina knygyne: 9,39 €*
Sutaupote: 3.40 € (37%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Tylūs žingsniai per samanas

  • Leidėjas: Vox Altera
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 15x24, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 144
  • ISBN ar kodas: 9786098088229

2020-10-31 5.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Tylūs žingsniai per samanas" aprašymas

Remiantis realiais įvykiais, knygoje "Tylūs žingsniai per samanas" perteikiama Lietuvos partizanų kasdienybė, aprašomi susirėmimai su okupantais, Merkinės miestelio šturmas 1945 m.

Pasak autoriaus, jis nesiekė tiksliai atkurti įvykių, bet labiau norėjo atskleisti partizaninį karą per žmonių išgyvenimus ir kartais paprastus buitinius dalykus, kario žvilgsniu pažiūrėti į tautos pasipriešinimo kovą.

Autorius jau yra išleidęs dvi knygas – atsiminimus apie pirmojo specialiųjų pajėgų eskadrono „Erelis 02“ misiją Afganistane „Trispalvio erelio skrydis“ ir karinę istorinę apybraižą apie vokiečių parašiutininkus Antrajame pasauliniame kare „Pavasarį paukščiai sugrįžta“.

Turinys

TURINYS


Įžangos žodis / 8


Po pusšimčio metų / 10

Kelio atgal nebuvo / 12

Po ošiančiomis pušimis / 16

Bunkeris / 19

Partizanų būryje / 25

Virėjas 7 28

Žiema miške / 35

Pirmoji operacija / 42

Priesaika / 47

Pirmasis mūšis / 50

Viltingasis pavasaris / 60

Susidūrimas prie tilto / 65

Susitikimai / 69

Pasala pamiškėje / 75

Neramus birželis / 89

Merkinės puolimas / 101

Mūšis prie tilto / 109

Kas nužudė Aleksandro šeimą? / 118

Teismas / 124

Išdavystė / 127


Pabaigos žodis / 137

Naudoti šaltiniai / 138

Įžangos žodis

ĮŽANGOS ŽODIS


Ilgą laiką Lietuvos partizanų kovos tema man buvo tabu. Nedrįsau jos liesti. Jaučiau didelę atsakomybę už tai, ką rašysiu, nes gyvų liudininkų žaizdos dar neužgijusios.

Už tai, kad parašiau šią knygą, esu dėkingas „Vox Altera'" leidyklai - padrąsintas ir paskatintas ėmiausi šios temos juo labiau, kad mano šeima buvo tiesiogiai susijusi su ginkluotąja rezistencija, paliesta ir skaudžių netekčių.

Kai kurie įvykiai knygoje turi istorinį pagrindą, kai kurie - lakios vaizduotės padarinys - kaip galėjo nutikti. Gyvenimą bunkeriuose (slėptuvėse) tinkamai gali nupasakoti tik žmogus, juose buvęs ir laukęs lemtingos minutės. Deja, išgyveno nedaugelis, o iš likusių gyvųjų retai išgirsime emocingų pasakojimų ir tai, kas tuomet dėjosi jų sielose. Daug patyrę, drąsūs žmonės apie tai kalba trumpai ir nenoriai, gal daug ko nenori prisiminti.

Knygoje aprašiau kai kurias tikras asmenybes - Sapalą, Strazdą, Žvirblį, Margį, Siaubą, paminėjau ir partizanų vadus - Juozą Vitkų-Kazimieraitį, Adolfą Ramanauską-Vanagą, Vytautą Kazimierą Gontį-Alseiką. Visų kitų vardus ar slapyvardžius pakeičiau, išgalvojau, kad nebūtų susipriešinimo su istoriniais faktais. Nesiekiau tiksliai atkurti įvykių, labiau norėjau atskleisti partizaninį karą per žmonių išgyvenimus ir kartais paprastus buitinius dalykus, kario žvilgsniu pažiūrėti į tautos pasipriešinimo kovą.

Parašykite atsiliepimą apie "Tylūs žingsniai per samanas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Tylūs žingsniai per samanas, kurią skaitytojams dovanoja Ernestas Kuckailis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Ernestas Kuckailis su knyga Tylūs žingsniai per samanas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Tylūs žingsniai per samanas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ernestas Kuckailis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Tylūs žingsniai per samanas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Tylūs žingsniai per samanas" perkama kartu