⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Tylūs žingsniai per samanas

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-06-19 D.P.

Labai patiko. Įdomi, lengvai skaitosi, susieta su tikra istorija. Skaitysiu ir daugiau šio autoriaus, čia pirmoji knyga.


Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 5.99 SoldOut

Knygos "Tylūs žingsniai per samanas" aprašymas

Remiantis realiais įvykiais, knygoje "Tylūs žingsniai per samanas" perteikiama Lietuvos partizanų kasdienybė, aprašomi susirėmimai su okupantais, Merkinės miestelio šturmas 1945 m.

Pasak autoriaus, jis nesiekė tiksliai atkurti įvykių, bet labiau norėjo atskleisti partizaninį karą per žmonių išgyvenimus ir kartais paprastus buitinius dalykus, kario žvilgsniu pažiūrėti į tautos pasipriešinimo kovą.

Autorius Ernestas Kuckailis jau yra išleidęs dvi knygas – atsiminimus apie pirmojo specialiųjų pajėgų eskadrono „Erelis 02“ misiją Afganistane „Trispalvio erelio skrydis“ ir karinę istorinę apybraižą apie vokiečių parašiutininkus Antrajame pasauliniame kare „Pavasarį paukščiai sugrįžta“.

TURINYS

Įžangos žodis / 8

Po pusšimčio metų / 10

Kelio atgal nebuvo / 12

Po ošiančiomis pušimis / 16

Bunkeris / 19

Partizanų būryje / 25

Virėjas 7 28

Žiema miške / 35

Pirmoji operacija / 42

Priesaika / 47

Pirmasis mūšis / 50

Viltingasis pavasaris / 60

Susidūrimas prie tilto / 65

Susitikimai / 69

Pasala pamiškėje / 75

Neramus birželis / 89

Merkinės puolimas / 101

Mūšis prie tilto / 109

Kas nužudė Aleksandro šeimą? / 118

Teismas / 124

Išdavystė / 127

Pabaigos žodis / 137

Naudoti šaltiniai / 138

ĮŽANGOS ŽODIS

Ilgą laiką Lietuvos partizanų kovos tema man buvo tabu. Nedrįsau jos liesti. Jaučiau didelę atsakomybę už tai, ką rašysiu, nes gyvų liudininkų žaizdos dar neužgijusios.

Už tai, kad parašiau šią knygą, esu dėkingas „Vox Altera'" leidyklai - padrąsintas ir paskatintas ėmiausi šios temos juo labiau, kad mano šeima buvo tiesiogiai susijusi su ginkluotąja rezistencija, paliesta ir skaudžių netekčių.

Kai kurie įvykiai knygoje turi istorinį pagrindą, kai kurie - lakios vaizduotės padarinys - kaip galėjo nutikti. Gyvenimą bunkeriuose (slėptuvėse) tinkamai gali nupasakoti tik žmogus, juose buvęs ir laukęs lemtingos minutės. Deja, išgyveno nedaugelis, o iš likusių gyvųjų retai išgirsime emocingų pasakojimų ir tai, kas tuomet dėjosi jų sielose. Daug patyrę, drąsūs žmonės apie tai kalba trumpai ir nenoriai, gal daug ko nenori prisiminti.

Knygoje aprašiau kai kurias tikras asmenybes - Sapalą, Strazdą, Žvirblį, Margį, Siaubą, paminėjau ir partizanų vadus - Juozą Vitkų-Kazimieraitį, Adolfą Ramanauską-Vanagą, Vytautą Kazimierą Gontį-Alseiką. Visų kitų vardus ar slapyvardžius pakeičiau, išgalvojau, kad nebūtų susipriešinimo su istoriniais faktais. Nesiekiau tiksliai atkurti įvykių, labiau norėjau atskleisti partizaninį karą per žmonių išgyvenimus ir kartais paprastus buitinius dalykus, kario žvilgsniu pažiūrėti į tautos pasipriešinimo kovą.


  • Autorius: Ernestas Kuckailis
  • Leidėjas: Vox Altera
  • Išleidimo metai: 2016
  • Knygos puslapių skaičius: 144
  • Formatas: 15x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098088229

Kiti taip pat domėjosi


2021-06-19

Labai patiko. Įdomi, lengvai skaitosi, susieta su tikra istorija. Skaitysiu ir daugiau šio autoriaus, čia pirmoji knyga.

Parašykite atsiliepimą apie "Tylūs žingsniai per samanas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie partizanus

Ernestas Kuckailis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Tylūs žingsniai per samanas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Tylūs žingsniai per samanas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Tylūs žingsniai per samanas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Tylūs žingsniai per samanas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Ernestas Kuckailis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Tylūs žingsniai per samanas" perkama kartu