0

Ugnies naktis

  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 144
  • ISBN ar kodas: 9786098168648

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Ugnies naktis" aprašymas

Prancūzų rašytojo ir scenaristo Erico-Emmanuelio Schmitto biografinis romanas „Ugnies naktis“ pasakoja apie dramatišką įvykį autoriaus gyvenime. Būdamas dvidešimt aštuonerių jis pasiklydo dykumoje. Ši naktis, praleista dykumoje po žvaigždėtu dangumi, visiškai pakeitė jo gyvenimą. Jis išvyko ten būdamas ateistas, o grįžo įtikėjęs.

„Aš gimiau dukart. Vieną kartą Lione 1960 metais ir antrą kartą Sacharoje 1989 m. Viena naktis gali pakeisti visą gyvenimą“.

1989 metais E. E. Schmitt buvo dvidešimt aštuonerių ir keliavo po Sacharą. Nepažįstamoje Pietų Alžyro teritorijoje jis susipažino su tuaregų genties žmonėmis ir sutrado ten neįtikėtinai paprastą gyvenimą. Tačiau vieną dieną jis 30 valandų praleido klaidžiodamas neaprėpiamoje Achagaro plynaukštėje, Sacharos centre. Neturėdamas nieko valgyti nei gerti, nežinodamas, kur jis yra ir ar apskritai įmanoma, kad kas nors jį čia rastų, vienas po Afrikos dangumi, kur žvaigždės atrodo neįtikėtinai arti, jis tikėjosi pajusti begalinę baimę. Tačiau tai, ką pajuto, buvo galinga jėga, kuri guodė, įkvėpė ir patarė.

Ta „ugnies naktis“, kaip Paskalis pavadino savo susidūrimą su Dievu, pakeitė Schmittą visam laikui. Kas nutiko? Ką jis girdėjo? Ir kaip įmanoma susidoroti su tokia netikėta patirtimi, kai esi filosofas agnostikas?

Knygoje „Ugnies naktis“ vidinė kelionė prasideda ir tęsiasi drauge su pasakojimu. E. E. Schmittas pasakoja apie savo asmeninį dvasinį ir emocinį gyvenimą ir atskleidžia, kaip ta stebuklinga akimirka paveikė ne tik jo kaip rašytojo karjerą, bet ir jo kaip žmogaus gyvenimo kryptį.

Šią savo kelionę ir patirtį autorius knygoje „Ugnies naktis“ aprašė tik praėjus dvidešimt penkeriems metams po įvykio. Ilgą laiką jis tai saugojo tik sau ir leido tiems potyriams toliau jį keisti, tačiau galiausiai nusprendė papasakoti apie tai pasauliui.

„Mano tikėjimas patyrė tiek pokyčių, kiek ir laikas, jis nepaliovė augti; tai, kas buvo tik vandens srovelė vidury dykumos, įgavo upės plotį. Tokia paprastai būna šaltinių prigimtis...“

Ericas-Emmanuelis Schmittas (g. 1960 m.) – garsus prancūzų rašytojas, scenaristas, režisierius, filosofijos mokslų daktaras. Jo romanai ir pjesės išverstos į daugiau nei 20 kalbų ir išleistos 35 šalyse. Rašyti jis pradėjo būtent po įvykio Sacharoje. Rašo romanus, trumpas istorijas, komiksus. Nuo 2002 metų gyvena Belgijoje, turi Belgijos pilietybę.

Iš prancūzų kalbos vertė Neringa Mikalauskienė

Parašykite atsiliepimą apie "Ugnies naktis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Ugnies naktis, kurią skaitytojams dovanoja Eric-Emmanuel Schmitt. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Eric-Emmanuel Schmitt su knyga Ugnies naktis jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Ugnies naktis patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Eric-Emmanuel Schmitt. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Ugnies naktis palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Ugnies naktis" perkama kartu