0

Ulisas, I-II knygos

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
4000 knygų 30-80% pigiau
Informacija

Ulisas, I-II knygos


Šiuo metu neparduodama

Aprašymas
Jamesas Joyce'as (Džeimsas Džoisas, 1882–1941) – rašytojas, be kurio neįsivaizduojama pasaulio literatūra. Reikšmingiausias jo romanas "Ulisas" (1922) atskleidžia šiuolaikinio žmogaus dvasinio, moralinio, mokslinio bei religinio gyvenimo aspektus, panašiai kaip Homero "Odisėja" atskleidė pagrindinius antikos žmogaus gyvenimo principus.

Nors faktiškas knygos veiksmo laikas konkretus ir ribotas, tačiau herojų mintyse ir prisiminimuose, kurie yra labai platūs ir išsamūs, jis apima laikotarpį nuo antikinių laikų iki aprašomos dienos ir nusidriekia tolyn į ateitį, aprėpdamas visą Airiją, visą Žemės planetą, išsiverždamas į Kosmosą. Dublino miestas su visais veikėjais, kurių didžiausias privalumas yra tas, kad autorius vienu metu fiksuoja procesus, vykstančius jų sąmonėje ir pasąmonėje, yra pateiktas kaip maža visatos kopija.

"Homero „Odisėja" perteikė pagrindinius žmogaus gyvenimo momentus - mirtį, meilę, išsiskyrimą, klajones, grįžimą, vyro ir moters, motinos ir sūnaus, tėvo ir sūnaus santykius antikos mitiniais vaizdais, o Joyce'as atskleidžia pagrindinius savo laikų žmogaus fizinio, dvasinio, moralinio, mokslinio bei religinio gyvenimo aspektus, savotiškai atkartodamas, mėgdžiodamas ir parodijuodamas didžiojo graiko poemos herojų paveikslus, jų nuotykius, patirtį, epizodų stilių. 1904 metų birželio 16 dienos ir nakties (romano veiksmas trunka 18 valandų, tai yra kiekvienas iš aštuoniolikos skyrių apima vieną valandą) Dublino kasdienybė pakeliama į mito lygmenį, kita vertus, šis gretinimas įgauna ironišką prasmę, nes nūdienos žmogus anaiptol neprilygsta didingiems antikos herojams.<…>
Trys pagrindiniai „Uliso" veikėjai įtraukiami į sudėtingą gyvenimo tėkmę, o jų patirtis atspindima sąmonės ir pasąmonės veidrodyje. Stivenas Dedalas, Leopoldas Blumas ir jo žmona Merion atstovauja trims žmogiškosioms patirtims - dvasinei, fizinei ir seksualinei."

G.Baužytė-Čepinskienė

Iš anglų kalbos vertė Jeronimas Brazaitis ir Saulius Repečka

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu