⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Undinės

3.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-02-28 kotryna

daug magijos ir fantazijos


Šiuo metu neparduodama

2023-05-31 9.59 SoldOut

Knygos "Undinės" aprašymas

„Kartais atrodo, kad kažkur turėtų klaidžioti tavo antrininkas – iš tų laikų, kurių prisiminti nebenorėtum. Važiuodamas mašina staiga pamatytum pažįstamą veidą, sucyptų stabdžiai. Pagautas antrininkas maldautų pasigailėti, žadėtų niekada nebesirodyti viešumoje, net sutemus. Reikėtų nepasiduoti įkalbinėjimams, išlaikyti šaltą protą. Ir žudyti taip, kad liktų kuo mažiau pėdsakų. Pavyzdžiui, supančioti statybinių prekių parduotuvėje pirktomis virvėmis, nuvažiuoti į užmiestį ir paskandinti ežero dugne. Jei pasiseks, išbadėjusios po žiemos šaltakraujės undinės greitai suės skenduolio likučius. Sočios išnirs į paviršių giedodamos sirenų giesmes. Nuostabias melodijas, kurių, šiukštu negali klausytis. Kitame ežero gale giesmėse maudysis įsimylėjėlių porelė, dar nežinanti, kad vieną dieną jų keliai išsiskirs. O tada reikės budriai sekti gatvėse pasirodysiančius žmones – galbūt pavyks pamatyti savo antrininką. Tą kvailį, kurį maža nužudyti.“
Jurga Tumasonytė

„Undinės“ – antroji lietuvių rašytojos Jurgos Tumasonytės trumposios prozos knyga.

Antrojoje knygoje „Undinės“ lietuvių rašytoja Jurga Tumasonytė imasi platesnės apimties prozos, bando savaip interpretuoti ilgametę lietuviškos novelių kūrybos tradiciją. Savitą pasaulio viziją turinti kūrėja ieško originalių būdų jai išreikšti, kuria įtikinamus veikėjus, parodo jų jausmų dramas, moralės ir pažiūrų sankirtas, bendravimo riboženklius.

Tai modernioji proza, kai realistiniuose pasakojimuose girdėti reliatyvumo aidas, reiškiniai daugiaprasmiai, aplinkybės visada kelialypės. Viską lyg kreivas veidrodis išgaubia paslaptingi maginės fantastikos ar magiškojo realizmo atspindžiai. Apgalvoti prasminiai akcentai diktuoja kūrinių ritmiką, kurią papildo netikėtumai ir keistenybės.

Čia Lietuvos autorių pamėgstas lyrinis stilius atsveriamas sąlyginiais elementais, inovatyviomis siužeto konstrukcijomis – visa tai išplečia šiuolaikinės prozos vizualumą ir vaizdingumą, jos galimybes. Tai išskirtinis Jurgos Tumasonytės braižas – anot literatūrologės Jūratės Čerškutės, šiame rinkinyje ji save pristato kaip kruopšti "vienos frazės diagnostikė" ir "vieno sakinio egzistencialistė".

Literatūros apžvalgininkas, poetas Marius Burokas sako, kad "Skaitant šiuos apsakymus, ieškant bendro jiems įvaizdžio, mintyse iškyla iš pirmo žvilgsnio painios, bet darnios sistemos: tankus kapiliarų tinklas, sudėtingi audinio raštai, žmonių gyvenimų šokis. Visa, kas atrodo kaip stebuklas, kasdienybės stebuklas – smulkūs, bet svarbūs įvykiai, tarpusavio santykiai, gyvybės knibždėjimas. Pagautas taikliai ir jautriai. Turbūt tai šioje knygoje svarbiausia."

Jurga Tumasonytė gimė ir užaugo Kaune, vėliau studijavo Vilniuje, kur įgijo lietuvių filologijos bakalauro ir literatūrologijos magistro laipsnius. Lietuvos periodikoje Jurga Tumasonytė geriausiai žinoma kaip daugybės pašnekesių su įvairių sričių menininkais autorė. Dar 2011 m. išleista jos debiutinė trumposios prozos knyga „Dirbtinė muselė“ pelnė Kazimiero Barėno literatūros premiją. Buvo įvertintas išskirtinis estetinis autorės stilius, ironiška realybės pajauta ir nebanalios įžvalgos. Knyga taip pat laimėjo Lietuvos rašytojų sąjungos „Pirmosios knygos“ konkursą ir buvo išleista.

Autorė interviu teigia, kad norėtų pragyventi iš savo kuriamų tekstų. Ji taip pat nesureikšmina mažėjančių knygų tiražų ar leidybos apimčių – užuot tvirtinusi katastrofą, ji stengtis lavinti visuomenės literatūrinį ir kultūrinį skonį.Kiti taip pat domėjosi


2020-02-28

daug magijos ir fantazijos

2019-12-21

Nuobodoka, depresyvi ir liudna knyga.

Parašykite atsiliepimą apie "Undinės"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Undinės", Jurga Tumasonytė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jurga Tumasonytė su knyga "Undinės" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Undinės" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jurga Tumasonytė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Undinės" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Undinės" perkama kartu