0

Už visą auksą brangesnė laisvė! Parodos katalogas

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
4000 knygų 30-80% pigiau
Informacija

Už visą auksą brangesnė laisvė! Parodos katalogas

  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 22x28, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 310
  • ISBN ar kodas: 9786094599118

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas
Įžanginis žodis

"Protingi žmonės visais laikais yra pastebėję, kad kiekvienos valstybės doram žmogui nėra nieko brangesnio už laisvę, o nelaisve jis taip bjaurisi, kad nuo jos ginasi ne tik savo turtais, bet ir aukodamas gyvybę."
Leonas Sapiega (1557-1633)

XVI amžiuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybės veikėjo, Vilniaus universiteto ir jo bibliotekos mecenato Leono Sapiegos prakalboje Lietuvos Trečiajam Statutui pasakyta mintis, kad žmogui neįkainojamas turtas yra laisvė, nepriklausomybė, kaip niekada aktuali ir šiandien. 2018 m. minėdami Lietuvos valstybės atkutimo 100-metį, turime puikią progą apmąstyti mūsų valstybės istoriją ir tradicijas, pasidžiaugti brangiausiomis mums suteiktomis vertybėmis — nepriklausomybe, tikėjimu, laisve.
Vilniaus universiteto biblioteka, siekdama jptasminti šią sukaktį, visuomenei pristato leidinį Už visą auksą brangesnė laisvė!, kuriame pateikiami unikalūs dokumentai, susiję su Lietuvos valstybe nuo pat ankstyviausių Lietuvos paminėjimų iki nepriklausomos valstybės atkūrimo XX amžiuje. Tikimės, kad šis parodos katalogas prisidės prie šimtmečio šventės reikšmingumo ir visiems mums dar karrą primins, kokia didžiulė dovana yra gyventi savo demokratinėje valstybėje, kurios idėja paremta laisvės idealais. Notėtume parodyti spalvingą, garbingą, pasididžiavimo vertą kelią į nepriklausomybę, kurį šiandien, įsisukę į kasdienius rūpesčius, pamirštame ir nuvertiname, taip pat tautos didybę, jos galią bei tvirtybę istorinių suiručių, sukilimų, sunkmečių laikotarpiais, nes tikrai ne kiekviena valstybė turi tokią turtingą, įkvepiančią istoriją, kurią verta prisiminti ne tik pet didžiąsias šventes. Išsaugojome ir lieruvių kalbą, kuriai ne kartą buvo pranašaujamas išnykimas, užmarštis.
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis - mūsų istorijos ir tradicijų apmąstymo, ptaeities vertybių ir valstybingumo pagerbimo metas, tautos, kurios didžiausias noras būti laisvai, pasiaukojimo paminėjimas.
Jaunoji Lietuvos karta auga atviroje visuomenėje, išsivadavusioje iš totalitarizmo ir petsekiojimų. Išminties ir stiprybės turėtume semtis iš istorinių asmenybių, kurios prieš 100 metų atliko didžiulį darbą atkurdamos šalies valstybingumo pamatus. Tik sukūtusi nacionalinę valstybę, tauta gali jaustis visavertė.
Atkurdami valstybingumą 1990 m. buvome labai vieningi, kiekvienas pasijutome tikru valstybingumo atkūrimo proceso dalyviu — Lietuvos piliečiu, nes valstybė - tai mes visi, kurie norėjome būti laisvi, turėti laisvą, nepriklausomą valstybę, savo kalbą, savo tradicijas, savo papročius ir kultūrą. Tęsiame šią tradiciją ir esame įsipareigoję vasario 16 dieną nužymėtiems kilniems idealams. Tesuvienija demokratijos ir vienybės šventė - laisvės šimtmetis - bendriems darbams Lietuvos labui!

IRENA KRIVIENĖ
Vilniaus universiteto bibliotekos generalinė direktorė
Turinys
Turinys

Įžanginis žodis. Irena Krivienė
Žodžio valstybė atsiradimas. Giedrius Subačius, Peteris Vanags / 11-23
Vasario 16-osios jubiliejus ir Lietuvos valstybingumo tradicija. Andrius Grodis / 33-36

Pratarmė. Evaldas Grigonis / 39-41
PRADŽIOJE DIEVAS SUKŪRĖ... / 44
VIDURAMŽIAI / 48
RENESANSAS / 64
BAROKAS / 130
APŠVIETA / 148
TAUTINIO ATGIMIMO IŠTAKOS / 162
VIRSMAS Į MODERNIĄ TAUTĄ / 214
1918 / 260
Literatūra / 289
Asmenvardžių rodyklė / 301
Content
Content

Introduction. Irena Kriviene
Etymology of the Word Valstybe {State). Giedrius Subacius, Peteris Vanags
The Anniversary of the Act of 16 February and the Tradition of Lithuanian Statehood. Andrius Grodis

Preface. Evaldas Grigonis
IN THE BEGINNING GOD CREATED...
MIDDLE AGES
RENAISSANCE
BAROQUE
AGE OF ENLIGHTENMENT
THE ORIGINS OF NATIONAL REVIVAL
THE TRANSFORMATION INTO A MODERN NATION
THE YEAR 1918
Literature
Index of Names

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu