⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Užburtas kalnas

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-01-19 Skirmantas

Įspūdingas kūrinys, imponuoja gilumu ir aktualumu visiems ieškantiems atsakymų; kas aš, kodėl aš toks, kur aš esu ir t.t.


Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 14.99 SoldOut

Knygos "Užburtas kalnas" aprašymas

Nobelio premijos laureatas Thomas Mann romane „Užburtas kalnas“ ėmėsi ambicingo projekto ištyrinėti prieškario epochą. Šią knygą autorius rašė apie dešimt metų. 1927-tais metais pasirodęs romanas yra laikomas vienu įtakingiausių XX amžiaus vokiečių literatūros kūriniu.

Hansas Kastorpas, vienintelis Hamburgo pirklių vaikas, keliauja į prabangią Šveicarijos sanatoriją aplankyti tuberkulioze sergančio giminaičio. Netikėtai paaiškėja, kad ir pats Hansas serga ir taip kelių savaičių viešnagė virsta septyneriais metais praleistais sanatorijoje. Thomo Manno kūrinyje itin detaliai piešiamas sergančio žmogaus portretas, taip pat gydymo būdai bei aplinka minimu laikotarpiu. Tuberkuliozė tuo metu paliesdavo daug išsilavinusių žmonių, rašytojų, menininkų, todėl stereotipiškai sergantys šia liga žmonės yra tarsi labai jautrūs, kūrybiški bei melancholiški.

Hansas Kastorpas leidžia dienas gydymo įstaigoje, kurioje susirinko daugybė skirtingų pažiūrų ir idėjų žmonių. Natūralu, kad uždaroje erdvėje mezgasi meilės romanai, draugystės bei diskusijos pačiais įvairiausiais klausimais – nuo meno iki politikos ar religijos. Hansas artimiausias dviem žmonėms – Setembriniui, kuris yra tolerantiškas liberalas ir gerokai konservatyvesnių pažiūrų marksistui Nafta. Šie du personažai varžosi tarpusavyje dėl Hanso dėmesio ir bando palenkti į savo pusę.

Pavadinimas „Užburtas kalnas“ aliuzija į pasaką, kurios veikėjas septynis metus praleido kalnuose. Kaip ir knygos veikėjas, kuris gana patogiai sanatorijoje slėpėsi nuo tikrojo gyvenimo, į kurį jį sugrąžino prasidėjęs karas. Knygoje apčiuopiama nuostabi mokslo ir jausmų harmonija, čia veikia žavūs personažai, dialogai atskleidžia skirtingų žmonių ideologiją ir epochos istoriją. Knygoje susimaišo skrupulingas realizmas su gilesne simboline potekste. „Užburtas kalnas“ dažnai lyginimas su Hermann Hesse kūryba.

Thomas Mannas „Užburtąjį kalną“ pradėjo rašyti 1912-tais metais, kuomet aplankė savo plaučių ligomis sergančią žmoną Šveicarijos sanatorijoje. Viešnagės metu autorius susipažino su gydytojų ir pacientų komanda šioje kosmopolitinėje įstaigoje. Pirmojo pasaulinio karo protrūkis privertė nutraukti knygos rašymą, o Europoje vykstantis konfliktas bei jo pasekmės paskatino autorių persvarstyti savo mintis apie buržuazinę visuomenę. Thomas Mannas tyrinėjo civilizuotos žmonijos destruktyvumo šaltinius. Jis taip pat domėjosi ir platesniais klausimais, susijusiais su asmeniniu požiūriu į gyvenimą, sveikatą, ligas ir mirtingumą. Atsižvelgdamas į tai, Mannas jautė poreikį išplėsti savo tekstą.

Thomas Mann (1875-1955) – žymus vokiečių rašytojas bei kritikas. Autorius buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija ir laikomas vienu žymiausių pirmosios XX-ojo amžiaus pusės rašytojų. Iš viso Thomas Mannas parašė šešis romanus ir kelias dešimtis trumpų istorijų bei ese.

Iš vokiečių kalbos vertė Vytautas Petrauskas


  • Nobelio literatūros premijos laureato knyga

  • Pavadinimas originalo kalba: Der Zauberberg
  • Autorius: Tomas Manas (Thomas Mann)
  • Leidėjas: Odilė
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 977
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098222029
  • Vertėjas: Vytautas Petrauskas
  • Iš kokios kalbos versta: vokiečių

Kiti taip pat domėjosi


2021-01-19

Įspūdingas kūrinys, imponuoja gilumu ir aktualumu visiems ieškantiems atsakymų; kas aš, kodėl aš toks, kur aš esu ir t.t.

Parašykite atsiliepimą apie "Užburtas kalnas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Užburtas kalnas", Tomas Manas (Thomas Mann). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Tomas Manas (Thomas Mann) su knyga "Užburtas kalnas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Užburtas kalnas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Tomas Manas (Thomas Mann). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Užburtas kalnas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Užburtas kalnas" perkama kartu