Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Užrašai iš mirusiųjų namų

4.8
(5 įvertinimai) Įvertinkite
 • Nuolaida knygai -26%
Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 19,99 €*
Sutaupote: 5,00 € (26%)
 • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-05-17 Giedrė P.

Man asmeniškai geriausia Dostojevskio knyga


2022-05-31 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Užrašai iš mirusiųjų namų" aprašymas

„Užrašai iš mirusiųjų namų“ – pusiau autobiografinis rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio kūrinys apie patirtį sunkiųjų darbų katorgoje. Pats autorius ten buvo ištremtas už per didelį prielankumą socialistams bei domėjimąsi Vakarų revoliucionierių darbais. Kūrinys sukurtas 1860-1862 metais. Pirmieji skyriai buvo skelbiami žurnale „Vremja“.

Istorija pasakojama pagrindinio veikėjo Aleksandro Petrovičiaus Goriančikovo vardu. Bajoras buvo nuteistas katorgos darbams už savo žmonos nužudymą. Patekęs į katorgą Goriančikovas labai jaudinasi dėl paprastų valstiečių draugijos. Kaliniai nepriima jo kaip lygiaverčio, jaučia atvirą priešiškumą ir pasibjaurėjimą bajoriška kilme. Atsigavęs po pirmojo šoko pasakotojas su susidomėjimu ima tyrinėti kalėjimo gyventojų kasdienybę.

Romanas „Užrašai iš mirusiųjų namų“ neturi griežto siužeto ir istorija skaitytojams atskleidžiama mažų eskizų pavidalu. Knygoje gausu asmeninių autoriaus įspūdžių, pasakojimų iš kitų nuteistųjų gyvenimo, psichologinių portretų ir gilių filosofinių apmąstymų.

Fiodoras Dostojevskis išsamiai aprašė kalinių gyvenimą ir papročius, nuteistųjų tarpusavio santykius, tikėjimą ir nusikaltimus. Nepaprastai detaliai piešiami darbai, linksmybės, svajonės, požiūris į prižiūrėtojus, draudimai ir privilegijos. Tekste nagrinėjama nuteistųjų etninė sudėtis, jų požiūris į įkalinimą, kitų tautybių „kaimynai“ ir įvairūs visuomenės sluoksniai, atsidūrę viename katile.

Autorius, kaip jam būdinga, daug dėmesio skiria vidinio pasaulio nagrinėjimui, net ir juodžiausiose sąlygose geba pamatyti gėrio bei žmogiškumo spindulį.

Fiodoras Dostojevskis (1821-1881) – rusų literatūros klasikas, publicistas, filosofas. Autorius studijavo Peterburgo karo inžinerijos mokykloje, dirbo įvairius darbus, kol galiausiai atsidėjo vien rašymui. Pirmasis romanas „Vargo žmonės“ pasirodė 1845-tais metais. 1849-tais metais už simpatijas socialistams Fiodoras Dostojevskis buvo nuteistas mirties bausme, tačiau sulaukęs malonės ištremtas į Sibirą. Grįžęs parašė asmenine patirtimi paremtą romaną „Užrašai iš mirusiųjų namų“. Žymiausi Fiodoro Dostojevskio kūriniai yra „Nusikaltimas ir bausmė“ (1866), „Idiotas“ (1868) bei "Broliai Karamazovai“ (1880).

Kviečiame knygą įsigyti internetu ir vertinga klasika papildyti savo lentynas. Pasižvalgykite po akcijų ir išpardavimų pasiūlymus, čia viliojame geromis kainomis ir kviečiame apsipirkti pigiau. Turime ir naujų, ir atsiliepimuose bei apžvalgose jau įvertintų skaitinių, kuriuos išsirinkti padės trumpi aprašymai, santraukos, ištraukos, nurodytas puslapių skaičius ar knygos formatas. Pirkti online paprasta ir saugu!


 • Pavadinimas originalo kalba: Записки из Мёртвого дома
 • Autorius: Fiodoras Dostojevskis
 • Leidėjas: Obuolys
 • Išleidimo metai: 2021
 • Knygos puslapių skaičius: 384
 • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786094843433
 • Vertėjas: Dominykas Urbas
 • Iš kokios kalbos versta: rusų

Kiti taip pat domėjosi


2021-05-17

Man asmeniškai geriausia Dostojevskio knyga

2021-05-14

Dostojevskis parašė vieną asmeniškiausių ir tikroviškiausių kūrinių, kurį tikrai verta perskaityti. Knyga puikiai parašyta ir rekomenduojama visiems, besidomintiems šiuo neįprastu ir primityviu pasauliu.

2011-09-23

Be jokios abejones, nuo pirmu eiluciu, viena geriausiu F.Dostojevskio knyga.

2009-02-28

Tikrai sukrecianti knyga...

2008-09-23

gan siurpoka bet tikrai prikaustanti demesi

Parašykite atsiliepimą apie "Užrašai iš mirusiųjų namų"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Užrašai iš mirusiųjų namų", Fiodoras Dostojevskis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Fiodoras Dostojevskis su knyga "Užrašai iš mirusiųjų namų" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Užrašai iš mirusiųjų namų" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Fiodoras Dostojevskis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Užrašai iš mirusiųjų namų" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Užrašai iš mirusiųjų namų" perkama kartu