⚠ Knygos apie KALĖDAS VAIKAMS šventinėmis kainomis! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Užutėky verda vanduo, III dalis. Varpos linksta žemyn

Kaina: 9,39 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-12-31 9.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Užutėky verda vanduo, III dalis. Varpos linksta žemyn" aprašymas

Būsimasis pedagogas ir rašytojas nuo vaikystės buvo labai pamilęs gimtojo kaimo geografinį objektą – Apšakalnį. Netoliese gyvenęs senelis gražiomis vasaros dienomis mėgdavęs lipti ant kalno. Susišaukęs būrį vaikų rodydavo į pietų pusę, kur, kol medžiai dar būdavę be lapų, saulėtą dieną turėję matytis Seinų bažnyčios bokštai. Žvelgdamas į rytų pusę sakydavo: – Žiūrėkit, ten – Lietuva. – Ir žiūrėdavo vaikai, akis išpūtę, nes ten, už pusantro kilometro, buvo uždrausta žemė. Tai į tą stebuklų kraštą vienais metais per Varšuvą ir Maskvą važiavo ir šios knygos autorius Vilniaus universitete studijuoti.

Prie Punsko, Kreivėnuose, gimęs Algis Uzdila visą gyvenimą paskyrė lietuvybės įtvirtinimui ir sklaidai lietuvių žemėse, kurios dėl istorijos kataklizmų atiteko Lenkijos valstybei. Lietuvių kalbą ir literatūrą studijavęs Vilniaus universitete, A. Uzdila grįžo į gimtinę ir iš pašaukimo kelis dešimtmečius dirbo lietuviškame licėjuje Punske, kūrė poeziją.

Trijų dalių romane „Užutėky verda vanduo“ kalbama apie senosios Jotvos veldonių – punskiečių ir seiniškių – likimą. Atspindimos žmonių pastangas 1963–1999 metais, sudėtingomis politinėmis sąlygomis, išlaikyti padorų veidą ir neprarasti gyvenimo prasmės.

Romano veiksmas rutuliojasi Punsko lietuvių dėstomąja kalba bendralaviame licėjuje bei Punsko lietuvių kultūros namuose ir aplinkiniuose kaimuose, pasiekia daugelį taškų Lenkijoje, Lietuvoje, Baltarusijoje, Kanadoje. Turtingas romano veikėjų žodynas, parodant tarmės atstovų kalbą ir tokią, kokia gali ji būti gyvybinga mūsų kasdienėje vartosenoje.
Rasime čia ir etnografinių elementų bei žmonių charakterių perliukų.

Romane gausu taurių patriotinių jausmų, meilės, erotinių scenų, todėl kūrinys galėtų būti plačiausiai skaitomas jaunuomenės. Romanas suskirstytas į tris dalis. Pirmoji – „Šalnos nekanda“ (išleista 2016 m.), antroji – „Miške byra uogos“ (išleista 2017 m.), o trečiąją – „Varpos linksta žemyn“ Jūs laikote savo rankose.


  • Autorius:
  • Leidėjas: Eglės leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 449
  • Formatas: 15x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: ALG-UZD

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Užutėky verda vanduo, III dalis. Varpos linksta žemyn"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Užutėky verda vanduo, III dalis. Varpos linksta žemyn", . Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar su knyga "Užutėky verda vanduo, III dalis. Varpos linksta žemyn" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Užutėky verda vanduo, III dalis. Varpos linksta žemyn" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė . Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Užutėky verda vanduo, III dalis. Varpos linksta žemyn" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Užutėky verda vanduo, III dalis. Varpos linksta žemyn" perkama kartu