0

Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią

  • Nuolaida knygai -29%
4.3
(6 įvertinimai)
Internetu: 10,00 €
Knygyne: 13,99 €*
Sutaupote: 3.99 € (29%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2019-10-14 Rasa

Pagarba šitam žmogui. Bent vienas sveiko proto žmogus parodo tikrą padėtį ir sprendimo būdus.

Informacija

Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią

  • Leidėjas: Liūtai ne avys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 336
  • ISBN ar kodas: 9786098254020

10 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Šios knygos akcijos kaina galioja nuo 2019 m. spalio 9 d. iki 2019 lapkričio 2 d.

Pokalbis su švedų psichiatru ir aštuonių vaikų tėvu Davidu Ebehardu „Die Zeit“ laikraštyje sukėlė tikrą diskusijų audrą.

Ebekhardas prakalbo labai svarbią ir skausmingą temą - šiuolaikinių vaikų nebrandumą ir jų antisocialumą. Jis atvirai įvardijo tai, kaip švietimo metodų, kuriais vaikas užkeliamas ant pjedestalo, rezultatą.

Kodėl vaikai tampa tironais, o tėvai - aukomis, nesugebančiomis jiems atsispirti. Knyga „Vaikų įkaitai: knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią“ parašyta stengiantis apginti tėvus. Tai įspėjimas, kad daugelis madingų auklėjimo terijų yra nevykusios! Davidas Eberhardas kalba apie tai, kaip ir kodėl liberalus auklėjimas kenkia ir vaikams, ir tėvams.

Visada yra vaikų, kurie rėkauja, išlieja gėrimus, laksto po kambarį ir esant minusinei temperatūrai neuždaro durų. O tėvai sėdi šalia ir tyli. Šalia esantys taip pat tyli, nes niekam nepatinka, kai kritikuojami jų vaikai.

Anksčiau mūsų visuomenė buvo suaugusiųjų visuomenė. Buvo bendra vaikų auklėjimo sistema. Jeigu vaikas elgėsi netinkamai, suaugusieji jį sudrausmindavo! Dabar taip nebedaroma.

Nesiskaitymas su suaugusiais, abejingumas, savanaudiškumas... Būtent tokius jaunus žmones ugdo besąlygiškos tolerancijos auklėjimo sistema, kuri jau kelis dešimtmečius veikia Davido Ebehardo gimtojoje Švedijoje. Knygoje „Vaikų įkaitai: knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią“ jis siūlo tėvams susigrąžinti autoritetą.

Patarimų kaip auklėti vaikus netrūksta – šiuo klausimu savo nuomonę turi ir seneliai, ir kaimynai, ir begalė švietimo ekspertų, lentynos lūžta tam skirtų knygų. Visi dabar kalba apie tai, kad vaikai yra gležni ir trapūs, kad turime duoti laisvę skleistis jų asmenybei – net jei jie ims už jus planuoti atostogas, spręs, kokias laidas žiūrėti per televizorių ar ką pagaminti vakarienei...

Tačiau vaikai yra stiprūs – kaip ir kiekvienas žmogus, jie gali ir ištverti sudėtingas situacijas, ir įvertinti savo elgesį. Ignoruokite ekspertų patarimus - jūs pailsėsite, o vaikai susipažins su tinkamo elgesio taisyklėmis. Skandinaviškų šalių pavyzdžiu sekančios šalys pamiršo žodį „auklėjimas“, tačiau būtent jis yra pagrindinė tėvų pareiga.

Nesvarbu, koks jūsų santykis su vaikais – galbūt dar tik laukiate šeimos pagausėjimo, o galbūt jau auginate ne vieną atžalą? Galbūt esate mokytojas ar kitaip dirbate su jais? „Vaikų įkaitai“ jums padės.

Davidas Eberhardas atviras – jis siūlo sugrąžinti tėvų autoritetą. Anot jo, nėra mokslinių studijų, kurios pagrįstų, kad autoritetas yra žalingas vaikams ar kad jie auga nelaimingi. „Šeima ne demokratija, šeimoje turi būti vadovas“, – įsitikinęs jis. Jis apgailestaudamas pabrėžia, kad dažnai ideologiniai auklėjimo motyvai nusveria mokslinius įrodymus.

„Pasakyti griežtą „ne“ nėra tas pats, kas fiziškai smurtauti prieš vaiką. Vaikai draugų susiras mokykloje ar kieme, tėvai neturi būti jų draugais – tėvai turi būti tėvais. Jie turi mokyti vaikus tinkamo elgesio ir ruošti juos būti suaugusiais, o ne elgtis su jais kaip su princais ir princesėmis“.

Iš švedų kalbos vertė Aistė Koženiauskienė

2019-10-14 Rasa

Pagarba šitam žmogui. Bent vienas sveiko proto žmogus parodo tikrą padėtį ir sprendimo būdus.

2019-10-12 Giedrė

Labai gera knyga, rekomenduoju. Šis pedagogikos ekspertas yra pasaulyje plačiai žinomas

2019-10-11 As

Jus idiotai. Istrauka turi buti istrauka, o ne turinys.

2019-08-08 Audrius

Superinė knyga tėvams! Perskaitėm vienu ypu.

2019-07-25 Ggg

Sutinku 100%

2019-07-24

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu