0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią

4.8
(9 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -72%
Kaina internetu: 4,89 €
Kaina knygyne: 16,89 €*
Sutaupote: 12.00 € (72%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-01-22 Deimantas

Knyga įdomi, lengvai skaitosi!

Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią


2021-04-30 4.89 InStock
Į krepšelį
Knygos "Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią" aprašymas

Pokalbis su švedų psichiatru ir aštuonių vaikų tėvu Davidu Ebehardu „Die Zeit“ laikraštyje sukėlė tikrą diskusijų audrą.

Ebekhardas prakalbo labai svarbią ir skausmingą temą - šiuolaikinių vaikų nebrandumą ir jų antisocialumą. Jis atvirai įvardijo tai, kaip švietimo metodų, kuriais vaikas užkeliamas ant pjedestalo, rezultatą.

Kodėl vaikai tampa tironais, o tėvai - aukomis, nesugebančiomis jiems atsispirti. Knyga „Vaikų įkaitai: knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią“ parašyta stengiantis apginti tėvus. Tai įspėjimas, kad daugelis madingų auklėjimo terijų yra nevykusios! Davidas Eberhardas kalba apie tai, kaip ir kodėl liberalus auklėjimas kenkia ir vaikams, ir tėvams.

Visada yra vaikų, kurie rėkauja, išlieja gėrimus, laksto po kambarį ir esant minusinei temperatūrai neuždaro durų. O tėvai sėdi šalia ir tyli. Šalia esantys taip pat tyli, nes niekam nepatinka, kai kritikuojami jų vaikai.

Anksčiau mūsų visuomenė buvo suaugusiųjų visuomenė. Buvo bendra vaikų auklėjimo sistema. Jeigu vaikas elgėsi netinkamai, suaugusieji jį sudrausmindavo! Dabar taip nebedaroma.

Nesiskaitymas su suaugusiais, abejingumas, savanaudiškumas... Būtent tokius jaunus žmones ugdo besąlygiškos tolerancijos auklėjimo sistema, kuri jau kelis dešimtmečius veikia Davido Ebehardo gimtojoje Švedijoje. Knygoje „Vaikų įkaitai: knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią“ jis siūlo tėvams susigrąžinti autoritetą.

Patarimų kaip auklėti vaikus netrūksta – šiuo klausimu savo nuomonę turi ir seneliai, ir kaimynai, ir begalė švietimo ekspertų, lentynos lūžta tam skirtų knygų. Visi dabar kalba apie tai, kad vaikai yra gležni ir trapūs, kad turime duoti laisvę skleistis jų asmenybei – net jei jie ims už jus planuoti atostogas, spręs, kokias laidas žiūrėti per televizorių ar ką pagaminti vakarienei...

Tačiau vaikai yra stiprūs – kaip ir kiekvienas žmogus, jie gali ir ištverti sudėtingas situacijas, ir įvertinti savo elgesį. Ignoruokite ekspertų patarimus - jūs pailsėsite, o vaikai susipažins su tinkamo elgesio taisyklėmis. Skandinaviškų šalių pavyzdžiu sekančios šalys pamiršo žodį „auklėjimas“, tačiau būtent jis yra pagrindinė tėvų pareiga.

Nesvarbu, koks jūsų santykis su vaikais – galbūt dar tik laukiate šeimos pagausėjimo, o galbūt jau auginate ne vieną atžalą? Galbūt esate mokytojas ar kitaip dirbate su jais? „Vaikų įkaitai“ jums padės.

Davidas Eberhardas atviras – jis siūlo sugrąžinti tėvų autoritetą. Anot jo, nėra mokslinių studijų, kurios pagrįstų, kad autoritetas yra žalingas vaikams ar kad jie auga nelaimingi. „Šeima ne demokratija, šeimoje turi būti vadovas“, – įsitikinęs jis. Jis apgailestaudamas pabrėžia, kad dažnai ideologiniai auklėjimo motyvai nusveria mokslinius įrodymus.

„Pasakyti griežtą „ne“ nėra tas pats, kas fiziškai smurtauti prieš vaiką. Vaikai draugų susiras mokykloje ar kieme, tėvai neturi būti jų draugais – tėvai turi būti tėvais. Jie turi mokyti vaikus tinkamo elgesio ir ruošti juos būti suaugusiais, o ne elgtis su jais kaip su princais ir princesėmis“.

Iš švedų kalbos vertė Aistė Koženiauskienė


  • Autorius: David Eberhard
  • Leidėjas: Liūtai ne avys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 336
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098254020

2021-03-10

Knygos tema aktuali ir teisinga, tačiau prastas arba dėstymas, arba vertimas (versta iš anglų, o ne švedų kalbos). Daug skyrelių parašyta šakėm ant vandens - kartais ne iki galo aišku, kas norėta pasakyti, formuluotės aptakios ir nekonkrečios. Šia tema daug geresnė yra Michael Winterhoff "Kodėl mūsų vaikai virsta tironais, arba Prarasta vaikystė". Ją labai rekomenduoju perskaityti, prekyboje senokai nebėra, tačiau gal turi bibliotekos. Konkreti, aiški, su pavyzdžiais iš gyvenimo, sprendimo būdais.

2020-01-22

Knyga įdomi, lengvai skaitosi!

2020-01-19

Knyga įdomi, bet išversta mėgėjiškai. Kai kurie sakiniai tiesiog žodžių mišrainė.

2019-11-09

Patiko. Verta paskaityti, ypač supermamytėms.

2019-10-14

Pagarba šitam žmogui. Bent vienas sveiko proto žmogus parodo tikrą padėtį ir sprendimo būdus.

2019-10-12

Labai gera knyga, rekomenduoju. Šis pedagogikos ekspertas yra pasaulyje plačiai žinomas

2019-08-08

Superinė knyga tėvams! Perskaitėm vienu ypu.

2019-07-25

Sutinku 100%

2019-07-24

Parašykite atsiliepimą apie "Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Vaikų ugdymo ir auklėjimo knygos

David Eberhard parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, David Eberhard tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Vaikų įkaitai. Knyga apie tai, kaip vaikai ima valdžią" perkama kartu