0

Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris

  • Nuolaida knygai -44%
  • Nemokamas knygos pristatymas
5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 16,99 €
Knygyne: 29,99 €*
Sutaupote: 13.00 € (44%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2020-07-01 Laima

Nuostabi knyga... tikros, motyvuojančios gyvenimo istorijos

Informacija

Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris

  • Leidėjas: Dvi tylos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 22x29, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 239
  • ISBN ar kodas: 9786098232097

2020-07-31 16.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Pasaulyje gyvena šimtai tūkstančių visuomenei, mokslui bei kultūrai nusipelniusių moterų. Tačiau bendraautorės Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė nusprendė pagerbti būtent Lietuvos moteris ir į knygą „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris“ įtraukė šimtą jaukių pasakojimų.

Autorės pasakojo, kad atrinkti tik šimtą šalies istorijai nusipelniusių moterų buvo tikrai sunku. Dalį sąrašo pasiūlė leidykla „Dvi Tylos“. Daugelį moterų rekomendavo autorių pašnekovės. Taip pat buvo atsižvelgta į naujausius apdovanojimus bei pasiekimus. Penkiasdešimt herojų yra istorinės asmenybės, o kitas penkiasdešimtukas gyvena čia pat, šalia mūsų. Gaila, bet ne visas veikėjas būsime girdėję, todėl Viktorija Aprimaitė bei Viktorija Urbonaitė taiso šią padėtį ir kviečia susipažinti su ankstesnių laikų ir šių dienų herojėmis.

Knygoje susipažinsime su pačiomis įdomiausiomis asmenybėmis. Sutiksime sukilimo vadę Emiliją Pliaterytę, garsią poetę Janiną Degutytę, pirmąją mūsų šalies gydytoją Barborą Burbaitę-Eidukevičienę, diplomatę Magdaleną Avietėnaitę, garsiąją rašytoją Žemaitę, knygnešę Mariją Piaseckaitę-Šlapelienę, aktorę Oną Rymaitę, kraštotyrininkę Stefaniją Glemžaitę. Taip pat nepamirštos ir šių dienų didvyrės. Trumpos istorijos skirtos olimpinei čempionei Rūtai Meilūtytei, garsiajai tinklaraštininkei Beatai Nicholson, prezidentei Daliai Grybauskaitei, litaratūros pasaulį siūbuojančiai Kristinai Sabaliauskaitei, pedagogei Austėjai Landsbergienei ir kitoms.

Aktorės, rašytojos bei poetės, lenktynininkės, sportininkės, knygnešės, gydytojos, mokslininkės, keliautojos, laivo kapitonės ir dainininkės – sunku net išvardinti sritis, kuriose pasižymėjo knygoje minimos moterys.

Daugelį istorijų užrašė Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė, tačiau yra ir išimčių. Pavyzdžiui, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė apie save papasakojo pati. Istorijos yra trumpos ir itin smagios – tikrai neprimins Vikipedijos tekstų. Kiekvienai damai skirtas vienas puslapis ir iliustracija. Prie šios knygos dirbo devyniolika mūsų šalies iliustratorių, kurie stengėsi kuo tiksliau perteikti moterų charakterį.

„Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris“ – įkvepianti knyga, kuri yra dedikuota mergaitėms, bet tiks bet kokio amžiaus bei lyties skaitytojams.

Viktorija Aprimaitė baigė kūrybinių industrijų bakalauro bei komunikacijos magistrantūros studijas. Autorė yra MO muziejaus komunikacijos darbuotoja, rašo straipsnius mados, meno ir muzikos žurnalui „Swo“.

Viktorija Urbonaitė studijavo filosofiją ir religijotyrą. Moteris kartu su kolege įkūrė kūrybos namus „Kregždynas“, kuriame moko žmones kūrybinio rašymo ir fotografijos.

2020-07-01

Nuostabi knyga... tikros, motyvuojančios gyvenimo istorijos

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu