⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo (knyga su defektais)

3.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 4,99 €
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2018-11-03 Dalia

Turiu visas išleistas knygas apie Prezidentą V. Adamkų. Jas paimu į rankas skaityti ne vien dėl įdomumo, bet ir tuomet, kai reikia pasisemti įkvėpimo, kadangi Jo Ekscelencija yra vienas iš nedaugelio pavyzdžių, į kurį turėtų lygiuotis kiekvienas Lietuvos pilietis.


2023-09-30 4.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Knyga „Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo“ skiriama Jo Ekscelencijos 90 metų Jubiliejui.

Knygos literatūrinės dalies autorius – Arnas Ališauskas, Valdo Adamkaus prezidentavimo metais dirbęs Lietuvos Respublikos Prezidentūros spaudos tarnyboje redaktoriumi, vėliau – Prezidento referentu. Per dešimt darbo ir beveik dvidešimt bendravimo su Prezidentu metų, taip pat kaip scenaristui dalyvaujant dokumentinio filmo „Prezidentas Valdas Adamkus“ kūrime, susikaupė nemažas vaizdo ir garso įrašų archyvas. Jų pagrindu ir sudaroma naujoji knyga.

Tuose archyvuose – primenami žinomi ir atskleidžiami nauji faktai iš Prezidento asmeninio ir viešojo gyvenimo prieškario Lietuvoje, išeivijoje, nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvos valstybėje. Kodėl Voldemaras Adamkavičius buvo pakrikštytas ant Lietuvos Respublikos Premjero Augustino Voldemaro rašomojo stalo; kaip žmonės gyveno vadinamosiose DP stovyklose; kodėl žinomas profesorius A. J. Greimas atkalbėjo Valdą Adamkų nuo grįžimo į Lietuvą ir dalyvavimo rezistencinėse kovose; kur pasireiškė Ponios Almos Adamkienės architektūrinis talentas; kuris JAV prezidentas vadino savo gamtosaugos pareigūną „Mister Lithuania“; kodėl mes, Lietuvos žmonės, vieni kitiems kartais pernelyg abejingi – į šiuos ir daugybę kitų klausimų ir stengiamasi atsakyti „Pokalbiuose“.

Be abejo, ši knyga turi teminių sąsajų su anksčiau išleistais leidiniais, skirtais Valdo Adamkaus asmenybei, šeimai, visuomeninei ar politinei veiklai. Tačiau jos stilistika ir struktūra skiriasi tiek nuo dienoraščių, tiek nuo biografinių pasakojimų. Šios knygos stilius iš tikrųjų – pokalbio, dialogo stilius, kur kalba, nesaistoma taisyklių nei protokolo, teka tarsi savaime, šakojasi, nukrypsta į šalį ir grįžta prie pagrindinės minties, smulkėja iki detalių ir vėl grįžta į apibendrinimą. Knygą stengtasi redaguoti tik tiek, kiek tai būtina kalbos kultūrai – kad būtų kuo autentiškiau perduotos Prezidento Valdo Adamkaus intonacijos, būtų aiškesnis šios istorinės asmenybės psichologinis portretas, kad skaitytojas kuo betarpiškiau jaustų pokalbių emocinį lauką. Kad dominuojanti būtų ne politinė, istorinė ar visuomeninė, o žmogiškoji dimensija.

Knyga „Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo“ gausiai iliustruota fotografijomis iš Almos ir Valdo Adamkų šeimos archyvo. Kai kurios nuotraukos skelbiamos pirmą kartą, kai kurių autorius – pats Valdas Adamkus. Šalia įvairius Valdo Adamkaus gyvenimo periodus nušviečiančių nuotraukų knygoje bus panaudotos įvairių unikalių dokumentų, leidinių, oficialių valstybių vadovų ir monarchų laiškų faksimilės.

Knygą „Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo“ sąlygiškai galima skirstyti į dvi temines kryptis: kaip šalies istorija gali paveikti žmogaus likimą ir kaip žmogus gali paveikti savo šalies istoriją.

VIETOJE PROLOGO

Arnas Ališauskas

Ne pirma ir tikrai ne paskutinė knyga, susijusi su Valdo Adamkaus vardu. Dvi prezidentinės kadencijos, aktyvus dalyvavimas tiek politiniame, tiek kultūriniame Lietuvos gyvenime, pagaliau - unikali patirtis, nepakartojama Almos ir Valdo Adamkų šeimos istorija, verta atskiros knygos, romano, filmo...

Manau, kad, Lietuvai laikant istorijos egzaminą, 1998 m. pasisekė išsitraukti laimingą bilietą - Valdui Adamkui tapus prezidentu, o gal ir anksčiau - jau kandidatuojant, o gal ir dar anksčiau - vadovaujant Stasio Lozoraičio rinkimų štabui 1993 m., visas viešasis gyvenimas buvo kilstelėtas į gerokai aukštesnės politinės kultūros lygmenį. Drįstu tai tvirtinti, tiek objektyviai prisimindamas Lietuvą iki Adamkaus, tiek ir subjektyviai, žvelgdamas į Lietuvą prie Adamkaus ir beveik dvidešimt pažinties ir dešimt bendro darbo su prezidentu metų.

Kas įstrigo? Nuolatinis prezidento klausimas: ką kalba jaunimas? Santūrumas tada, kai, atrodytų, peržengtos visos ribos ir neatlaikys jokie emocijų saugikliai. Mokėjimas laimėti nežeminant kito. Mokėjimas pralaimėti nežeminant savęs. Ir nesibaigiantys prisiminimai. Kiekviena proga klausiausi ir klausausi pasakojimų apie tai, kaip klostėsi Adamkų gyvenimas. Sąmoningai rašau „Adamkų", nes Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė - kažkas daugiau, nei vyras ir žmona, nei šeima, kažkas daugiau, nei bendraminčiai, sąjungininkai. Kažkas viena, neatskiriama ir nedaloma.

Iš tų pokalbių kai kas buvo įrašyta, užrašyta, įsidėmėta. Ir buvo noras tuo dalintis - taip atsirado ši knyga. Improvizuota, leidžianti pokalbiams tekėti laisvai, šakotis, nutolti nuo pagrindinės temos ir vėl grįžti, pažvelgti į tuos pačius faktus iš kelių pusių. Taip, kaip žmonės kalbasi, ne duodami interviu, o nesilaikydami plano, tiesiog pasakodami, kaip gyvena ir kaip gyveno, ką atsimena, kaip kalba lėtai

pasivaikščiodami arba gerdami kavą ir vartydami senas nuotraukas. Todėl nuotraukos šioje knygoje - ne iliustracijos, o vientiso pasakojimo, vientiso pasaulio neatskiriama dalis.

Tiesa, knygoje yra dvi kalbos, pasakytos laikantis protokolo: viena - Valdui Adamkui pradedant eiti prezidento pareigas, kita - jau baigus abi kadencijas, susitikime su pasaulio lietuvių jaunimu. Kalbos, simboliškai įrėminančios vieną Valdo Adamkaus gyvenimo etapą. Ir paliekančios daug erdvės tolesnei gyvenimo ir minčių tąsai.

Ir dar viena pastraipa, neaptarta ir nederinta su Jo Ekscelencija. 2016-ųjų lapkričio 3-iąją Valdui Adamkui - devyniasdešimt. Tokios sukakties šviesoje knyga jgauna papildomo spindesio, pokalbiai - papildomų prasmių, nuotraukos, net ir juodai baltos, - papildomų spalvų. Sunku įsivaizduoti, ką jaus ir ką galvos žmonės, skaitydami šią knygą, bet nesunku įsivaizduoti, kokia jų daugybė kartu su knygos rengėjais mintimis nuoširdžiai pasirašytų po žodžiais:

SU GIMTADIENIU, PREZIDENTE!

TURINYS

Vietoje prologo. Arnas Ališauskas / 5

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba Tautai, pasakyta Vilniuje, Katedros aikštėje, 1998 metų vasario 26 dieną / 7

Pokalbių vieta - Kaunas / 13

Pokalbių vieta - Lietuvos pajūris / 61

Pokalbių vieta - Vilnius, Nida, Čikaga / 127

Pokalbių vieta - Vilnius / 199

Post scriptum. Asmeniniam albumui ir Lietuvos istorijai / 256

Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta 2012 metų liepos 13 dieną, sveikinant Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyvius / 276


  • Autorius: Valdas Adamkus
  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2016
  • Knygos puslapių skaičius: 280
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955346340

Kiti taip pat domėjosi


2018-11-03

Turiu visas išleistas knygas apie Prezidentą V. Adamkų. Jas paimu į rankas skaityti ne vien dėl įdomumo, bet ir tuomet, kai reikia pasisemti įkvėpimo, kadangi Jo Ekscelencija yra vienas iš nedaugelio pavyzdžių, į kurį turėtų lygiuotis kiekvienas Lietuvos pilietis.

2016-11-28

Labai siltas bendravimo tonas,be arogancijos.Jauki knyga.Kaip ir Pats Pagrindinis Herojus!

Parašykite atsiliepimą apie "Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Biografijos ir autobiografijos

Valdas Adamkus pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo (knyga su defektais)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo (knyga su defektais)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo (knyga su defektais)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo (knyga su defektais)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Valdas Adamkus tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo (knyga su defektais)" perkama kartu