TŪKSTANČIAI KNYGŲ IKI 5€ >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Vasaros mėnulio imperija. Komančių pakilimas ir nuopuolis

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nauja knyga
Kaina: 17,29 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-06-18


2022-07-31 17.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vasaros mėnulio imperija. Komančių pakilimas ir nuopuolis" aprašymas

„Vasaros mėnulio imperija. Komančių pakilimas ir nuopuolis“ - tai pribloškiantis istorinis pasakojimas apie 40 metų trukusią kovą tarp komančių ir baltųjų naujakurių dėl valdžios Amerikos Vakaruose.

Pateikiamos dvi pritrenkiančios istorijos. Pirmoji – apie komančių, galingiausios indėnų genties Amerikos istorijoje, iškilimą ir nuopuolį. Antroji – vienas įsimintiniausių Senuosiuose Vakaruose gimusių pasakojimų: epinė saga apie iš pionierių giminės kilusią Cynthią Anną Parker. Cynthia Anna, žavi devynerių metų mergaitė rugiagėlių spalvos akimis, 1836 metais toli Teksaso pasienyje buvo pagrobta komančių. Ji pamilo savo pagrobėjus ir pagarsėjo kaip „baltoji skvo“, kuri atsisakė grįžti pas baltuosius iki pat 1860 metų, kai ją sučiupo Teksaso reindžeriai. Vis dėlto dar didesnės šlovės sulaukė jos sūnus Quanahas, tapęs paskutiniu ir galingiausiu komančių vadu, kurio partizaniniai karai Teksaso iškyšoje pavertė jį legenda.

Komančių berniukai jau šešerių metų imdavo jodinėti nebalnotais žirgais, o suaugę kariai buvo laikomi geriausiais visų laikų raiteliais. Jie taip puikiai kovojo ir taip gerai valdė lankus bei ietis, kad sustabdė kolonijinės Ispanijos veržimąsi į šiaurę iš Meksikos ir užkirto kelią prancūzų ekspansijai į vakarus iš Luizianos. Iš rytinių JAV valstijų atvykę baltieji naujakuriai nustebo, kad komančiai stumia pasienį atgalios, ir įsiuto dėl įsiveržimo į jų genties žemes. Indėnai taip veiksmingai kovojo, kad teko suformuoti Teksaso reindžerių būrius ir sukurti specialiai su jais kovoti skirtą ginklą – šešių kulkų revolverius.

Kelis dešimtmečius trukęs karas iš esmės sustabdė naujosios Amerikos nacijos vystymąsi. Pasakojimas apima ispanų kolonializmą, pilietinį karą, bizonų bandų sunaikinimą ir geležinkelių pasirodymą – tai tikra istorinė šventė visiems, kas domisi JAV praeitimi.


  • Autorius: S. C. Gwynne
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2022
  • Knygos puslapių skaičius: 416
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955269540

Kiti taip pat domėjosi


2022-06-18

Parašykite atsiliepimą apie "Vasaros mėnulio imperija. Komančių pakilimas ir nuopuolis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Tautų istorija

S. C. Gwynne pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Vasaros mėnulio imperija. Komančių pakilimas ir nuopuolis", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Vasaros mėnulio imperija. Komančių pakilimas ir nuopuolis" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Vasaros mėnulio imperija. Komančių pakilimas ir nuopuolis" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Vasaros mėnulio imperija. Komančių pakilimas ir nuopuolis"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, S. C. Gwynne tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Vasaros mėnulio imperija. Komančių pakilimas ir nuopuolis" perkama kartu