0

Vidaus ligų diferencinė diagnozė

  • Nuolaida knygai -28%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 24,99 €
Knygyne: 34,39 €*
Sutaupote: 9.40 € (28%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Vidaus ligų diferencinė diagnozė


2020-04-30 24.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Diagnozės paieška - su šia knyga peržiūrėsite daugelį galimų kllinikinės būklės priežasčių ir surasite didžiausios tikimybės diagnozę.


Įtariamos diagnozės patikslinimas - patikslinsite įtariamą diagnozę ir tam nereikės papildomai vartyti kitų knygų.


Racionalus diagnozės patvirtinimas - rasite geriausią būdą kaip greitai ir efektyviai patvirtinti įtariamą diagnozę.


Puikus informacijos pateikimas - greitai rasite ieškomą informaciją ir perskaitysite tik tai, kas jums iš tikrųjų svarbu.

Lietuviškojo leidimo pratarmė


Gerbiami skaitytojai, tikiu, kad Jums smalsu, kodėl ši knyga pasirodė lietuviškame vertime tik dabar, nors paskutinis vokiškas leidimas buvo 1999 m. Gal todėl, kad niekas nesiėmė versti arba nežinojo apie šią knygą? Ir kam versti tokią seną knygą? - paklausė manęs. Biblija dar senesnė bet ar ji paseno? - atsakiau. Aš turiu pirmą šios knygos leidimą 1984 m. ir iki šiol ja naudojuosi, kai reikia atkapstyti kokio nors paciento retesnio nusiskundimo priežastį. Nes jei vartai šią knygą, "kitų knygų vartyti nebereikia".

Sutinku, kad paskutiniai trisdešimt metų atnešė daug naujo medicinoje. Tai visų pirma vaizdo diagnozės galimybės (KT, MRT, SPECT, angiografija, scin-tigrafija), revoliucija laboratorinėje medicinoje, imunologiniai tyrimai, PGR, imunohistocheminiai metodai citologijos ir histologijos srityse. Tačiau pacientas dabar, kaip ir Hipokrato laikais, ateina pas daktarą ne su savo tyrimais, o su nusiskundimais: kad skauda, pykina, svaigsta galva, karščiuoja ir t.t.

O ši knyga rodo kelią, kaip, išklausius paciento nusiskundimus, anamnezę ir atidžiai apžiūrėjus kliniškai, galima greitai ir efektyviai surasti labiausiai "atitinkančią" klinikinę būklę diagnozę, kaip atlikti panašių būklių diferencinę diagnozę ir kaip patvirtinti įrodymais pagrįstą galutinę diagnozę. Tiesa, dabar galime pasakyti, kad kai kurie skyriai tarsi "paseno". Pvz., širdies tonų ir ūžesių skyrius. Kardioechoskopija pakeitė širdies klausymą, kadangi tai tikrai geras ir objektyvus tyrimas, tačiau bendros praktikos gydytojui širdies klausymas tebelieka svarbus klinikinės apžiūros etapas; nes dar ne visi gydytojai turi kabinete gerą echoskopą ir gali juo naudotis. Autoriai, kalbėdami apie infekcinių ligų diagnozę, vartoja komplemento fiksacijos reakciją (KBR), kurią dabar plačiai pakeitė imunologiniai tyrimai RIA, EIA ir ELIZA, bet tyrimų principas liko tas pats - antikūnų prieš žinomą antigeną ar paties antigeno nustatymas.

Nereiktų ieškoti įprastų frazių iš lietuviškų vadovėlių; vokiškos medicinos - vokiškas mastymas: labai išsamus ir nuodugnus. Visi žodžiai turi prasminį krūvį, rečiausios priežastys yra išvardintos ir aprašytos. Daug lotynų kalbos ir vardinių sindromų - pagarba autoriams, kurie pamatė, suprato, aprašė konkretų požymį, tyrimo būdą ar ligą. Jeigu angliškas terminas labai tikslus, jis paliekamas neverčiant. Dabar visi žino anglų kalbą, nes tai tarptautinių medicinos kongresų kalba.

Vertimas buvo tikrai sunkus. Reikėjo surasti visų vokiškų terminų atitikmenis lietuviškai, todėl teko pakartoti visas vidaus ligas iš naujo. Būkite atlaidūs ir duokite žinią vertėjai apie klaidas, jeigu pastebėsite (d_skuodyte@yahoo.com). Tikiu, kad dar bus sekantis leidimas ir spėsiu pataisyti visas klaidas.

Dėkoju visiems pagalbininkams, be kurių ši knyga nebūtų pasirodžiusi. Dėkoju visiems kolegėms ir kolegoms, kurie padėjo surasti lietuviškus terminus. Dėkoju už pagalbą savo vyrui, kuris perėmė visus buitinius rūpesčius ir taip galėjau tilpti į leidyklos Thieme duotą 18 mėn. terminą, nes šios knygos vertimui buvo paaukotas visas laisvas nuo darbo laikas.

 

Vilnius, 2012 rugpjūtis

Vertėja, gyd.-endokrinologė DANUTĖ SKUODYTĖ

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu