⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Vienas

Kaina: 15,69 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-12-31 15.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vienas" aprašymas

NEPAPRASTA SKAITYMO PATIRTIS... NĖ VIENO ŠOKIRUOJANČIO ŽODŽIO, BET GRYNIAUSIAS ŠOKAS... SKAITYTOJAS LIEKA SUŽAVĖTAS, IŠSEKĘS, IŠSIGANDĘS, BET JOKIU BŪDU NE VILTIES NETEKĘS.

Iš visų pamirštų XX a. Amerikos rašytojų mažiausiai užmaršties nusipelnė Davidas Karpas. Per savo gyvenimą jis padarė karjerą, kurios pavydėtų daugelis rašytojų: būdamas trisdešimties tapo sėkmingu, kritikų pripažintu romanų rašytoju, o keturiasdešimties – „Emmy“ apdovanojimą pelniusiu scenaristu. Visi, kurie žiūrėjo amerikiečių televizijos dramas, – nuo „Neliečiamųjų“ („The Untouchables“) septintajame dešimtmetyje iki „Kvinsio“ („Quincy)“, „Gynėjai“ („The Defenders“) aštuntojo dešimtmečio pradžioje, – tikriausiai matė epizodą, kuriam scenarijų parašė D. Karpas. Tačiau, nepaisant įspūdingo gyvenimo aprašymo, D. Karpo romanai daugelį metų buvo primiršti, o jo įrašas vikipedijoje – liūdnai trumpas.

Davidas Karpas gimė 1922 m. Manhatane. Šeštajame ir septintajame dešimtmetyje Karpas išleido ne vieną grožinį kūrinį, tačiau didžiausios sėkmės sulaukė romanas „Vienas“ (1953). Tai distopinis pasakojimas, kurį kritikai prilygino G. Orwello „1984“ ir A. Huxley „Puikiam naujam pasauliui“.

Romane „Vienas“ pasakojama apie tai, kaip ateityje iš pažiūros geranoriška totalitarinė valstybė panaikino skurdą, nusikalstamumą, karą bei religinę netoleranciją ir suteikė savo žmonėms laimę gyventi pagal konformizmo principus. Pagrindinis knygos veikėjas profesorius Berdenas mano, kad jis yra lojalus pilietis, tačiau Vidaus tyrimų departamentas išsiaiškina, kad profesorius visgi slapta vertina savo individualumą. Manydamas, kad Berdenas kelia grėsmę tolesniam valstybės egzistavimui, egzaminuotojas, vardu Larkas, nusprendžia išgydyti jį nuo erezijos ir grąžinti į normalią visuomenę kaip produktyvų jos narį – jei įmanoma, įtikindamas, o jei reikia, ir visiškai sunaikindamas jo tapatybę.

Pasak kritikų, šis kūrinys galbūt net labiau gąsdinantis nei G. Orwello „1984“. Palyginti su juo, tyrinėtojų nuomone, dauguma šio amžiaus utopinių kūrinių yra tik mokslinė fantastika. Tai ir jaudinantis psichologinis trileris, ir totalitarizmo tyrimas, kuris, kaip naujame šio leidimo įvade teigia Philipas Boakesas, yra kaip niekada aktualus.

Šis romanas „Vienas“ vertintinas ne tik kaip grožinis kūrinys. Kaip istorinis dokumentas, jis suteikia skaitytojui galimybę susipažinti su amerikiečių pasaulėjauta Šaltojo karo pradžioje. Tuo metu geležinė uždanga padalijo Europą į dvi dalis, o Tolimuosiuose Rytuose Kinija ir Sovietų Sąjunga atvirai rėmė Šiaurės Korėjos agresiją. Smegenų plovimas, aprašytas knygoje, atspindi didėjančią Amerikos visuomenės paranoją dėl komunistinių proto kontrolės metodų. Pati smegenų plovimo sąvoka buvo sukurta mėginant perprasti akivaizdžiai nepaaiškinamą JAV karo belaisvių paklusnumą Kinijos pagrobėjams Korėjos kare.

Ši knyga „Vienas“ naują skaitytojų kartą paskatins atrasti netikėtų sąsajų su šiandienos sociopolitinėmis realijomis. „Post-tiesos", „atšaukimo kultūros“ ir „no platform“ amžiuje būtina iš naujo permąstyti ir įvertinti D. Karpo tikėjimą asmens neliečiamumu ir individualumo svarba.  • Autorius: David Karp
  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2022
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094803437
  • Vertėjas: Povilas Gasiulis
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Vienas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Vienas", David Karp. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar David Karp su knyga "Vienas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Vienas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė David Karp. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Vienas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Vienas" perkama kartu