⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai istorijos bėgyje

Kaina: 15,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-05-31 15.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai istorijos bėgyje" aprašymas

Garsios karaimų mokslininkų ir dvasininkų giminės atstovo Romualdo Firkovičiaus  knygoje „Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai istorijos bėgyje“ pateikiamos atskirų objektų – bažnyčių ir prie jų įkurtų vienuolynų, istorijos apybraižos. Stengiantis išryškinti konkrečią pastatų situaciją apibendrinami šaltinių ir mokslinės literatūros duomenys.

Romualdas Firkovičius (1933-2015) - Lietuvos istorikas, archeografas, negausios karaimų tautos kuklus atstovas, gimė ir mirė Trakuose, nors didesnę gyvenimo dalį praleido Vilniuje. 1958 m. Vilniaus universitete įgijo istoriko diplomą, 1958-1972 m. dirbo vyresniuoju moksliniu bendradarbiu Lietuvos valstybės istorijos archyve, 1972-1992 m. Paminklų konservavimo institute, 1992-2003 m. (ir epizodiškai beveik iki mirties) Lietuvos istorijos institute. Domėjosi paleografija, šaltiniotyra, kalbotyra, menotyra, visada buvo pasiruošęs padėti mažiau žinantiems kolegoms. Paskelbė straipsnių archyvistikos tematika (leidiniuose „Muziejai ir paminklai“, 1967 m.; „Lietuvos istorijos metraštis“, 1973 m.), karaimistikos klausimais („Socialistinė teisė“, 1975, Nr. 4 „Orientas“, 1991, „Lietuvių literatūros enciklopedija“, 2001). Dirbdamas Paminklų konservavimo institute iš Lietuvos metrikos rankraštinių knygų surinko Vilniaus namų, Lietuvos miestelių bibliografiją, parašė apybraižų apie paveldo objektus provincijoje (kaimai, bažnyčios, koplyčios, smuklės), deja, visa tai liko mašinraščiuose ir, vykstant įvairioms paveldo įstaigų reorganizacijoms, pateko į vieną ar kitą archyvą. Su kolegomis parengė ir išleido istorijos šaltinių rinkinius „Biržų dvaro teismo knygos 1620-1745“ (1982), „Žagarės dvaro teismo knygos 1670-1751“ (2003), „Vyskupo Ignoto Masalskio Breslaujos dekanato vizitacija 1782-1783 m.“ (2008), nuolat dalyvavo rengiant šaltinių rinkinius „Lietuvos magdeburginių miestų privilegijos ir aktai“, t. 1-7 (1991-2010), rengė „Lietuvos metrikos“ knygas - 1 (1998), 8 (1995), 52 (2004). Už pirmųjų „Lietuvos metrikos“ knygų parengimą kartu su kolegomis buvo paskirta Lietuvos mokslo premija (1998), taip pat buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5 laipsnio ordinu (1997).

IŠ ĮVADO

Rengiant šį darbą apie Vilniaus miesto kulto pastatus ir jų vietas, išryškėjo, kad, trūkstant gilesnių tyrinėjimų atskirais šios temos klausimais, tikslingiausia pateikti atskirų objektų (bažnyčių) apybraižas, kuriose apibendrinami šaltinių ir mokslinės literatūros duomenys, dengiantis išryškinti konkrečią pastatų situaciją. Darbe yra nagrinėjama ir aprašoma tik dalis Vilniaus miesto bažnyčių. Daugiausia tai bažnyčios, kurios šiandien jau nebeegzistuoja.

Darbe prisilaikoma autoriaus pasirinkto medžiagos apie objektus pateikimo principo: glaustai aptariamos vienuolijos (vienuolių ordinai), jų įsikūrimas Vilniuje ir vienuolynų bei bažnyčių steigimas; aptariami fundaciniai jų aktai; pateikiami duomenys apie paties vienuolyno n- jam priklausančius gyvenamuosius namus bei ūkinius pastatus, daržus, sodus, sklypus, akcentuojant jų situaciją; taip pat glaustai aprašomos veikusios prie vienuolynų ir bažnyčių brolijos, špitolės, mokyklos, spaustuvės; pateikiami duomenys apie bažnyčias ir jų parapijas, koplyčias, kapines. Į apybraižas daug dalykų įtraukiama dar ir tam, kad plačiau atsispindėtų vienuolynų veikla ir jų reikšmė kaip kultūros paminklų apskritai ir tuo pačiu galėtų pasitarnauti atliekant restauracinius darbus. Apybraižose siekiama trumpinti tokius dalykus bei klausimus, kurie plačiai nagrinėti literatūroje arba atskiruose tyrinėjimuose.

TURINYS

Šv. Nikodemo ir Šv. Juozapo bažnyčia / 25

Rokitų bažnyčia ir vienuolynas / 29

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia ir augustinų vienuolynas / 33

Šv. Mikalojaus bažnyčia / 37

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia ir Laterano reguliariųjų kanauninkų vienuolynas / 45

Šv. Marijos Magdalenos bažnyčia ir špitolė / 58

Šv. diakono Stepono bažnyčia, Šv. Lozoriaus špitolė ir marijavičių vienuolynas / 61

Šv. Rozalijos bažnyčia ir Lukiškių jėzuitų vienuolynas / 68

Šv. Teresės bažnyčia ir basųjų karmelitų vienuolynas Žvejų priemiestyje /71

Viešpaties Jėzaus (Išganytojo) bažnyčia ir trinitorių vienuolynas / 75

Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia ir pranciškonų vienuolynas / 83

Šventosios Dvasios bažnyčia ir dominikonų vienuolynas / 103

Šv. Juozapo sužadėtinio bažnyčia ir basųjų karmeličių vienuolynas / 121

Šv. Jurgio bažnyčia ir karmelitų vienuolynas / 127

Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia ir vizitiečių vienuolynas / 145

Visų Šventųjų bažnyčia ir karmelitų vienuolynas / 155

Šv. Teresės (Aušros Vartų) bažnyčia ir basųjų karmelitų vienuolynas / 169

Šv. arkangelo Rapolo bažnyčia ir jėzuitų vienuolynas / 187

Vilniaus pijorų vienuolynas / 208

Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia ir misionierių vienuolynas / 217

Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino bažnyčia, bernardinų vienuolynas bei Šv. Onos bažnyčia / 239

Summary / 271

Podsumowanie / 273


  • Autorius: Romualdas Firkovičius
  • Leidėjas: Savastis
  • Išleidimo metai: 2022
  • Knygos puslapių skaičius: 274
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098223040

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai istorijos bėgyje"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Vilniaus istorija

Romualdas Firkovičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai istorijos bėgyje", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai istorijos bėgyje" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai istorijos bėgyje" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai istorijos bėgyje"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Romualdas Firkovičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai istorijos bėgyje" perkama kartu