⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą

Kaina: 11,49 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-06-30 11.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą" aprašymas

Kultūros istorikės, gidės Sonatos Šulcės knyga „Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą“ – tai neįprastas pasakojimas, nukeliantis į XVIII amžiaus Vilnių ir prikeliantis to meto istorines asmenybes.

Dar negirdėtos ir niekur neaprašytos miesto istorijos atskleidžia Vilniaus praeitį, apie kurią nepasakojama įprastuose kelionių vadovuose. Knygoje „Vilniaus istorijos“ pateikiama 15 istorijų, kurių kiekviena dėliojama apie konkrečią datą, istorinę asmenybę ir pastatą. Kiekvienoje istorijoje pasakojama apie vis kitą Vilniaus miestui svarbią asmenybę. Istorijos sudėliotos chronologiškai ir atskleidžia ne tik negirdėtus faktus apie Vilniaus miestą, bet ir pristato visą epochą – permainingą laikotarpį, kuris Vilniaus miestui buvo labai svarbus.

XVIII amžiaus Vilnius pasižymi ir įvairiais mokslo laimėjimais, ir svarbiomis reformomis, ir tuomet gyvenusiomis iškiliomis asmenybėmis. Tuo pačiu tai buvo ir žiaurus karinių konfliktų bei politinių ambicijų susidūrimo laikotarpis. Sonata Šulcė pasakoja apie Vilnių gyvai ir tikroviškai, atskleisdama jo praeities dvasią, prakalbindama to laikmečio didikus, vyskupus, dailininkus, karvedžius, vienuolius ir aukštuomenės damas. Knyga „Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą“ leidžia skaitytojui įžengti į senąjį Vilnių, patirti ir užuosti senąjį miestą bei išgirsti jo istorijas.

Pirmoji knygos istorija vyksta 1700 metais. Tuomet Vilniuje iškilo lipdiniais ir freskomis puošti didingi barokiniai rūmai – Sapiegų rūmai, kuriems lėšų skyrė Kazimieras Jonas Sapiega. Tuo laiku įvyko Valkininkų mūšis, kurį Sapiega pralaimėjo. Jam teko bėgti iš Vilniaus, jis pasitraukė į Karaliaučių, o rūmai buvo palikti likimo valiai. Istorija pamažu atskleidžia visą XVIII amžiaus Vilniaus situacijos nestabilumą, politinius virsmus, kurie virte virė ir vertė tuometinius miestelėnus taikytis prie nesibaigiančių pokyčių.

Sonata Šulcė – kultūros istorikė, gidė, „Ekskursijų po neatrastą Vilnių“ iniciatorė ir organizatorė. Baigusi kultūros istorijos ir antropologijos studijas, ji pati dėstė kultūros istorijos pagrindus, o šiuo metu tęsia studijas istorijos doktorantūroje. Knygą „Vilniaus istorijos“ S. Šulcė rašė metus, po dalelę rinko faktus apie visas 15 knygos asmenybių, ieškojo dar neatrastų, mažai žinomų detalių. Ji teigia, jog daug asmenybių ir įdomių faktų taip ir liko juodraščiuose, todėl medžiagos ateities darbams tikrai yra.  • Autorius: Sonata Šulcė
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663833

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kultūros knygos

Sonata Šulcė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Sonata Šulcė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą" perkama kartu