ŽAIBIŠKAS PRISTATYMAS! 94% respondentų rekomenduotų patogupirkti.lt draugui!

0

Pirkėjų atsiliepimai

Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai XVI-XVIII a., 1 tomas, 1502-1533

Kaina: 28,39 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-06-30 28.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai XVI-XVIII a., 1 tomas, 1502-1533" aprašymas

Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai, arba aktai, jau du šimtus metų istoriografijoje gerai žinomas ir uoliai naudojamas Bažnyčios istorijos šaltinis. Lietuvių mokslininkams Vilniaus kapitulos lobiai atsivėrė tik tada, kai pačios kapitulos, kaip institucijos, Vilniuje nebeliko, t. y. sovietams okupavus Lietuvą, ėmusis represijų prieš Bažnyčią ir dvasininkus, galop nacionalizavus ir Vilniaus katedrą.
Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, 1939 m. rudenį, Vilniaus kapitulos archyvas, kaip ir Katedros lobynas, dėl saugumo buvo užmūrytas bažnyčios sienose ir surastas tik 1956 m. (lobynas apskritai – 1985 m.). Rastieji dokumentai dabar saugomi Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje.

Knygoje "Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai XVI–XVIII a. TOMAS 1/ Acta capituli ecclesiae cathedralis Vilnensis saec. XVI–XVIII TOMUS 1/ 1502–1533" publikuojama seniausio rankraštinio tomo medžiaga, apimanti 1502–1533 m. ir surašyta itin sunkiai paskaitoma gotikinio kursyvo atmaina, kurią XIX a. istorikas Michalas Balinskis yra lakiai pavadinęs „hieroglifais“.

Publikacija vainikuoja kelių istorikų kartų pastangas padaryti šį reikšmingą Lietuvos ir Bažnyčios istorijos šaltinį prieinamą profesionaliems tyrėjams ir gimtosios istorijos mylėtojams.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai XVI-XVIII a., 1 tomas, 1502-1533"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istoriniai dokumentai

Darius Antanavičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai XVI-XVIII a., 1 tomas, 1502-1533", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai XVI-XVIII a., 1 tomas, 1502-1533" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai XVI-XVIII a., 1 tomas, 1502-1533" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai XVI-XVIII a., 1 tomas, 1502-1533"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Darius Antanavičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Vilniaus katedros bažnyčios kapitulos posėdžių protokolai XVI-XVIII a., 1 tomas, 1502-1533" perkama kartu