-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SALE ⏳

0

Pirkėjų atsiliepimai

Vilniaus miestas ir miestiečiai 1636 m.: namai, gyventojai, svečiai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 12.73 SoldOut

Knygos "Vilniaus miestas ir miestiečiai 1636 m.: namai, gyventojai, svečiai" aprašymas

-------------------------------------------------------------------------------- Knygos pagrindą sudaro unikalus 1636 m. Vilniaus miesto gyventojų ir jų namų surašymas, ruosiantis Vilniuje apgyvendinti valdovo Vladislovo Vazos dvarą. Iš viso aprašyta daugiau negu 700 dabartinio senamiesčio posesijų (namų būklė, gyvenamųjų patalpų skaičius, pagalbinės patalpos, priklausymas jurisdikcijoms ir panašiai) bei suminėti valdovo dvariškiai. Pagrindinis dėmesys studijoje skirtas tiems aspektams, kuriuos atskleidžia unikalus 1636 m. aprašymas. Tokio išsamaus senamiesčio vaizdo iš tikrųjų nėra jokiuose kituose šaltiniuose iki pat XIX a. pradžios. Studijoje smulkiau nagrinėti keli pagrindiniai klausimai: kaip atrodė senamiesčio namai XVII a. pirmoje pusėje, kas buvo jų savininkai, kokios jų profesijos ir ar dalyvavo miesto savivaldoje, kokios privilegijos leido miestiečiams išvengti svečių apgyvendinimo prievolės, kas keliaudavo su valdovo dvaru. Gretinant ir kitus XVII a. pirmosios pusės Vilniaus namų surašymus (1639 ir 1645 m.), knygoje gana išsamiai atskleidžiama, kaip užstatytas tuometinis miestas, kokie jo gyventojai.


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Vilniaus miestas ir miestiečiai 1636 m.: namai, gyventojai, svečiai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Vilniaus miestas ir miestiečiai 1636 m.: namai, gyventojai, svečiai", Mindaugas Paknys. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Mindaugas Paknys su knyga "Vilniaus miestas ir miestiečiai 1636 m.: namai, gyventojai, svečiai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Vilniaus miestas ir miestiečiai 1636 m.: namai, gyventojai, svečiai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Mindaugas Paknys. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Vilniaus miestas ir miestiečiai 1636 m.: namai, gyventojai, svečiai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Vilniaus miestas ir miestiečiai 1636 m.: namai, gyventojai, svečiai" perkama kartu