TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Vilniaus pokeris

4.9
(20 įvertinimai) Įvertinkite
 • TOP
  43
  TOP 43
Kaina: 16,92 €
Kaina su kodu: 11,84 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
 • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-06-20 Mantė

Sigitas Parulskis sugeba sužadinti emocijas ir priversti skaitytoją susimąstyti apie gyvenimo prasmę, apie praeities ir dabarties sąryšius. Jo prozinis meistriškumas ir talentas sukurti išskirtinį pasakojimą padaro "Vilniaus pokerį" nepakartojama ir įspūdinga knyga.


2023-12-31 16.917 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vilniaus pokeris" aprašymas

"Anuomet linksmai stebėjau, kaip „Vilniaus pokeris“ jaukia visus lig tol galiojusius lietuvių literatūros kriterijus bei standartus. O dar linksmiau stebėjau dėl tos knygos kilusį tamsybininkų bei davatkų siautulį."

"Iš esmės prozininkas privalo dirbti nuobodžiai kaip koks sargas. Minutė po minutės, valanda po valandos <...>. Aš esu iš tų žmonių, kurie sako atvirai, kad rašo ne jie. Rašau ne aš, kažkas rašo manimi."

Ričardas Gavelis

Ričardas Gavelis (1950–2002) – vienas ryškiausių postmodernizmo atstovų Lietuvoje. Prozininkas, dramaturgas, publicistas ir fizikas. Daugiau nei prieš dvidešimt penkerius metus išleistas "Vilniaus pokeris" sukėlė tikrą sprogimą Homo sovieticus, bevirstančio laisvu žmogumi, sąmonėje. Tai neabejotinai žymiausias Ričardo Gavelio kūrinys.

2009 m. romanas "Vilniaus pokeris" buvo išverstas į anglų kalbą ir išleistas JAV, kur sulaukė pripažinimo ir pateko į 25 geriausių verstinių metų knygų sąrašą.

"Vilniaus pokerio" leidėjas Prancūzijoje (2015 m.) šį romaną pristato kaip "galiausiai išverstą šiuolaikinės lietuvių literatūros šedevrą", o prancūzų literatūros apžvalgininkai ir tinklaraštininkai ne tik nešykšti jam tokių epitetų kaip "tobulas", "fantasmagoriškas", "genialus", bet ir lygina R. Gavelį su Kafka, Céline’u, Joyce’u, Faulkneriu, Orwellu ir kitais pasaulyje pripažintais rašytojais.


 • Autorius: Ričardas Gavelis
 • Leidėjas: Tyto alba
 • Išleidimo metai: 2023
 • Knygos puslapių skaičius: 526
 • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9789986161776

Kiti taip pat domėjosi


2023-06-20

Sigitas Parulskis sugeba sužadinti emocijas ir priversti skaitytoją susimąstyti apie gyvenimo prasmę, apie praeities ir dabarties sąryšius. Jo prozinis meistriškumas ir talentas sukurti išskirtinį pasakojimą padaro "Vilniaus pokerį" nepakartojama ir įspūdinga knyga.

2023-06-19

giliai įsiurbia į Lietuvos istorinį ir kultūrinį kontekstą, suteikiant skaitytojui galimybę atskleisti įvairias šalies savybes ir jos žmonių dvasingumą

2023-06-15

knyga yra daug daugiau nei paprasčiausias pasakojimas – ji yra kelionė į žmogaus sielos gelmes ir kartu su juo tyrinėja praeities ir dabarties temas

2023-06-15

Labai patinka Gavelio kūryba!

2023-06-13

Knyga pasakoja istoriją apie žaidimų aistrą, kuri slegia pagrindinį veikėją, ir jo kelionę per Vilniaus miestą, įtraukiantį skaitytoją į siaubo ir nuostabos pasaulį.

2023-06-09

Autorius sugeba suvienyti skirtingus siužetus ir asmenybes, kurdamas įspūdingą paveikslą apie žmones, kurie gyvena sudėtingose sąlygose ir kovoja su savo vidinėmis ir išorinėmis kliūtimis. Labai patiko knyga, rekomenduoju

2022-02-20

Knyga, kurią verta perskaityti ir atrasti Vilnių iš naujo.

2021-07-02

2021-05-31

Na, nereikia stebėtis pesimizmu, turint omenyje, kada ši knyga parašyta ir apie kokį laikotarpį kalbama. Tuo metu, tik tokiu būdu galima buvo išreikšti kitonišką požiūrį, kitu atveju, ši knyga nebūti išvydusi saulės šviesos.

2021-05-30

Na, kaip ir daugeliui lietuviškų kūrinių pridera, figūruoja tamsesnė už tamsą tamsa, pesimizmas ir slogi nuotaika, bet skirtingai nuo daugumos, šis - turi šarmo ir jėgos, kuris tikrai dar kurį laiką veiks Jūsų mintis.

2021-05-27


Lietuviškasis Orwellas. Įtaigiai ir subtiliai parašyta. Neužteks tik lengvai puslapiais perbėgti, tokiu kūriniu reikia lėtai mėgautis, pagrindinės mintys slypi tarp eilučių.

2021-05-27

Malonus atradimas, labai įdomus rašymo stilius, ne dažnai skaitau lietuvių autorių kūrinius, bet šis tikrai vertas dėmesio.

2021-05-20

Viena reikšmingiausių lietuviškų knygų, be kurios neįsivazduoju Lietuvos literatūrinio paveldo.

2021-05-17

Dinamitas!!! Provokuoti reikia mokėti, Gavelis tą daro meistriškai.

2021-05-14

Tai buvo stiprus, provokuojantis ir gilus ekstravagantiškas romanas! Labai patiko.

2021-05-11

Knygos pasakojimas parodo labai tikslų vaizdą apie gyvenimą Sovietų Sąjungoje, kurį žmonės vis labiau romantizuoja...

2021-04-29

Reikėjo daug drąsos sovietinės santvarkos metu tokią knygą parašyti. Tiesa ne visada maloni, bet autorius labai subtiliai ją atskleidžia. Nebuvo lengva skaityti, bet tikrai įdomu.

2021-04-20

Drąsiai ir atvirai nagrinėjimi sovietinio Vilniaus vaizdai, to laikotarpio žmonės ir jų kasdienybė

2021-04-15

Aštri knyga. Ironiška, vietomis net brutaili. Apie to meto sovietinės santvarkos absurdą, priespaudos, vargo, abejingumo išvargintą žmogų. Sunkus, klampus tekstas, bet įtraukiantis.

2019-12-06

R. Gavelio kūryba yra viena iš vaizdingiausių ir sudėtingiausių. "Vilniaus pokeris" sakyčiau netgi kiek siurrealistinis romanas, tačiau labai įtraukiantis ir pakrutinantis smegenų vingius. Didelis knygos privalumas - galima skaityt kelis ar net kelioliką kartų iš naujo. Kas kartą visą istoriją pamatai iš kito kampo ir tai visiškai nenusibosta.

Parašykite atsiliepimą apie "Vilniaus pokeris"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Vilniaus pokeris", Ričardas Gavelis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Ričardas Gavelis su knyga "Vilniaus pokeris" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Vilniaus pokeris" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ričardas Gavelis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Vilniaus pokeris" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Vilniaus pokeris" perkama kartu