TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 10,89 €
Kaina su kodu: 7,62 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-04-05 patogupirkti.lt

Laba diena, p. Marcin,
taip, siunčiame. Detaliau atsakėme į Jūsų el. paštą.


2023-12-31 10.89 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais" aprašymas

1920-1939 metų Vilniaus ir Pietryčių Lietuvos okupacija yra vienas mažiausiai tyrinėjamų ir visuomenei pažįstamų XX amžiaus Lietuvos istorijos etapų. Apie ją nemokoma mokyklose, nekalbama viešumoje. Tačiau keli šimtai tūkstančių lietuvių du dešimtmečius gyveno, dirbo, kūrė ir mėgino išsaugoti savo lietuvišką tapatybę šiame okupuotame krašte, buvo dėl to baudžiami ir net kalinami. Parašyta prieš daugiau nei 30 metų, ši knyga „Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais“ iki šiol išlieka išsamiausia studija Lenkijos okupuoto Vilniaus krašto istoriją ir lietuvių gyvenimą šios okupacijos sąlygomis. Joje analizuojama lietuviško švietimo, spaudos, visuomeninių organizacijų padėtis, santykiai su vietos valdžia ir nepriklausoma Lietuva, pastangos prisidėti prie krašto atgavimo, o taip pat istorinė raida, įskaitant didžiausių represijų laikotarpiu virtusius 1935-1939 metus, Vilniuje šeimininkaujant vaivadai Liudvikui Bocianskiui. Artėjant Vilniaus įkūrimo 700-osioms metinėms Lietuvoje iki šiol nėra tinkamesnės knygos pažinčiai su okupuoto Vilniaus krašto lietuvių gyvenimu.

Bronius Makauskas (1950) - istorikas, diplomatas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius emeritas. Gimęs Lenkijoje, Seinuose, baigė Gdansko universitetą, dirbo Lenkijos mokslų akademijoje, dėstė Varšuvos universitete. Knyga „Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais“ - parengta autoriaus disertacijos pagrindu, apginta ir išleista Lenkijoje. Joje plačiai remiamasi lenkų istorikų tyrimais ir pripažintais šaltiniais.

„Vilnija (kitaip Vilniaus kraštas) iki šiol kelia įvairių šalių mokslininkų ir, žinoma, Lietuvos ir Lenkijos visuomenių susidomėjimą. Neabejotinai, prie geresnio šio krašto problematikos supratimo „sunkiuoju tarpukariu“ prisidėjo dr. Broniaus Makausko monografija „Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais“. Šiandien ji - bibliografinė retenybė. Todėl sumanymas pakartotai išleisti dar 1991 m. publikuotą ir klasika tapusią monografiją tikrai nudžiugins ne vieną būsimą skaitytoją.“
dr. Vitalija Stravinskienė, Lietuvos istorijos instituto XX amžiaus istorijos skyriaus vedėja

„Dr. Makauskas savo tyrimuose pasižymi dideliu skrupulingumu ir sąžiningumu. Jis, be abejonės, yra ne vien Lenkijos mastu reikšmingas XX a. pirmosios pusės Lietuvos, o taip pat ir Latvijos bei Estijos praeities žinovas.“
prof. dr. Piotr Lossowski, istorikas, XX a. Vidurio Europos istorijos tyrinėtojas, Lenkijos mokslų akademijos narys

„Nežiūrint to, kad prabėgo kelios dešimtys metų nuo istoriko Broniaus Makausko monografijos „Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais“ paskelbimo lenkų ir lietuvių kalbomis, ji iki šiol nepraranda mokslinio ir visuomeninio aktualumo. Gausiai dokumentuotas ir paremtas plačia istoriografija tyrimas giliai bei visapusiškai atskleidžia lietuvių padėtį, gyvenimą ir jų kovą už savo teises Vilniaus krašte. Plačiai rašoma apie lietuvišką mokyklą ir lietuvišką spaudą Lenkijoje, ryškinami veikėjai, pasiaukoję lietuvybei. Autorius įtikinamai parodo lietuvių tautinės mažumos vietą Vilniaus krašte, jos vaidmenį Lenkijos ir Lietuvos santykiuose bei europiniame kontekste.“
prof. dr. Juozas Skirius, istorikas, VDU Lietuvių išeivijos instituto vyriausiasis mokslininkas


  • Autorius: Bronius Makauskas
  • Leidėjas: Valstybingumo studijų centras
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 360
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098272086
  • Vertėjas: Antanas Račis
  • Iš kokios kalbos versta: lenkų

Kiti taip pat domėjosi


2023-04-05

Laba diena, p. Marcin,
taip, siunčiame. Detaliau atsakėme į Jūsų el. paštą.

2023-04-02

Labas,
as noreciau paklausti ar Jus galite nusiusti sią knygą i Lenkiją. Tai galima? Aciu uz atskaymą.

Parašykite atsiliepimą apie "Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Vilniaus istorija

Bronius Makauskas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Bronius Makauskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais" perkama kartu