TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Vilnius, 1915 m. Diena po dienos

Kaina: 12,17 €
Kaina su kodu: 8,52 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 12.168 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vilnius, 1915 m. Diena po dienos" aprašymas

Vilnius - daugiatautis miestas, kurį niokojo okupacijos ir karai. Šiandien apie tai liudija mieste išlikę prabėgsių įvykių ženklai ir žmonių atsiminimai. Vertėjo Norberto Venckevičiaus sudaryta knyga „Vilnius, 1915 m. Diena po dienos“ - tai Pirmojo pasaulinio karo metais Vilniuje gyvenusių žmonių dienoraščių ir prisiminimų fragmentai.

Iš skirtingų tautybių žmonių prisiminimų fragmentų ir dienoraščių ištraukų atkuriamas karą išgyvenančio miesto vaizdas. Pasakojimui pasirinktas dramatiškiausias miestui laikotarpis – antroji 1915-ųjų pusė. Tai laikas, kai Rusijos imperijos okupaciją keitė kaizerinės Vokietijos administracija.

Ore tvyro visuotinis nerimas, gatves užtvindė minios pabėgėlių, carinė administracija karštligiškai skuba evakuoti savo dokumentus ir paminklus. Sąmyšį kursto artėjančių vokiečių baimė, bombardavimai, nežinia dėl valdžios pasikeitimo ir pirmieji kaizerio valdžios įsakymai.

Kaip miesto gyvenimą pakeis kaizerio vadovybės potvarkiai? Ko imsis besitraukiantys rusai, suvokę padėties beviltiškumą? Kaip jų sprendimai nulems miesto ir jo gyventojų ateitį?

Knygos „Vilnius, 1915 m. Diena po dienos“ puslapiuose atsiminimais dalinsis Peliksas Bugailiškis, Petras Klimas, Michalas Brenszteinas, Aleksandras Svečinas ir kiti. Jų istorijas praturtina puikios iliustracijos – miesto nuotraukos, to meto žemėlapiai ir miesto gynybos bei puolimo planai. Ši knyga tikrai patiks visiems istorijos mėgėjams. Šie tekstai – tarsi įvairialypė mozaika, kurianti objektyvų to meto vaizdą. Tai unikali galimybė pažvelgti į 1915-ųjų Vilniuje tvyrojusią atmosferą įvykių dalyvių akimis.


  • Autorius: Norbertas Venckevičius
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 232
  • Formatas: 24x31, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955267027

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Vilnius, 1915 m. Diena po dienos"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istorija ir visuomenė

Norbertas Venckevičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Vilnius, 1915 m. Diena po dienos", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Vilnius, 1915 m. Diena po dienos" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Vilnius, 1915 m. Diena po dienos" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Vilnius, 1915 m. Diena po dienos"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Norbertas Venckevičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Vilnius, 1915 m. Diena po dienos" perkama kartu