⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas )

Kaina: 7,59 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2009-01-06 skaičiau,

labai įsiminė


2022-08-31 7.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas )" aprašymas

Istorijos pasakoja savo gyvenimo istoriją - taip atsitinka ne dažnai. Prof. E.Gudavičius vieniems yra žmogus, priminęs lietuviams, kad jie turi praeitį - įdomią, dramatišką, kartais kontrovesišką. Kitiems jis - virtuozas analitikas, iš užuominų ir nuotrupų gebantis atkurti ir įprasminti istorinius procesus. Net tie, kuriems istorija nelabai įdomi, žino profesorių kaip "žmogų iš televizoriaus" - iškalbų, šmaikštų, nebijantį sakyti, ką mano. Toks jis yra ir šioje pokalbių knygoje: atviras , drąsus , kritiškas.

Pratarmė


Kaip gimė šis sumanymas aptarti profesoriaus Edvardo Gudavičiaus asmens ir darbo istoriją? Turiu prisipažinti, kad tai daryti vertė pirmiausia žmogiškasis smalsumas. Manau, kad daugelis skaitytojų šią knygą atsivers paakinti to paties noro daugiau sužinoti apie daugelį kartų viešumoje girdėtą, regėtą ir iš tikro įdomų žmogų. Tačiau ne ką mažiau imtis šio darbo mane skatino ir profesinis - lietuvių istoriografijos tyrinėtojo - interesas.

Vienas rašytojas yra prisipažinęs, kad nekenčia tų skaitytojų, kurie pažintį su nauja knyga pradeda atsiversdami paskutinį jos puslapį. Pasirinkdami desertą vietoj pietų, tokie žmonės sugriauna visas kūrėjo kruopščiai regztas užmačias vedžioti skaitytoją siužeto labirintais bei manipuliuoti jo emocijomis iki virsmo taško, kurį, esą, turi teisę tam tikru momentu lokalizuoti tik pats teksto autorius, o ne koks nors savivaliaujantis skaitytojas.

Šiuo atveju galima įžvelgti tam tikrą bendrumą tarp rašytojo ir praeities tyrinėtojo laikysenų. Meninės išmonės sferoje gimstančius vaizdinius konstruojančiam kūrėjui svarbu iki puslapio X išlaikyti paslaptyje savo darbo rezultatą, o praeities tyrinėtojas dažniausiai yra linkęs tylomis apeiti kai kuriuos pirminės svarbos klausimus savo teksto įvadinėje dalyje. Pastarieji klausimai, susiję su praeities realybės pavidalus rekonstruojančio tyrinėtojo pasaulėžiūrinėmis, metodologinėmis bei teorinėmis aspiracijomis, galėtų padėti skaitytojui geriau suprasti konkretaus teksto genezės aplinkybes, atskleisti vienų ar kitų prasminių akcentų pasirinkimo logiką dėstymo metu bei sukurti tam tikrą intelektualinį ar emocinį kontekstą konkretaus tyrimo rezultatams. Apie visus šiuos ir daugelį kitų dalykų, kuriuos istorikai dažniausiai linkę nutylėti savo tekstuose, yra svarstoma šioje knygoje pateiktuose interviu.


Kiti taip pat domėjosi


2009-01-06

labai įsiminė

Parašykite atsiliepimą apie "Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas )"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas )", Aurimas Švedas, Edvardas Gudavičius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Aurimas Švedas, Edvardas Gudavičius su knyga "Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas )" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas )" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Aurimas Švedas, Edvardas Gudavičius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas )" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas )" perkama kartu