0

Viskas, ko neprisimenu

  • Nuolaida knygai -26%
Kaina internetu: 11,59 €
Kaina knygyne: 15,49 €*
Sutaupote: 3.90 € (26%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Viskas, ko neprisimenu

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • ISBN ar kodas: 9786094801198

2021-02-28 11.59 InStock
Į krepšelį
Knygos "Viskas, ko neprisimenu" aprašymas

Stokholme žūsta jaunas žmogus. Jo mirtis priverčia draugus susimastyti – gal ir jie kalti? Švedų rašytojo ir dramaturgo Jono Hassano Khemiri romano „Viskas, ko neprisimenu“ pradžioje paaiškėja, kad protagonistas Samuelis jau miręs. Jaunuolis žūna, kai jo vairuojamas automobilis atsitrenkia į medį. Neaišku, ar nelaimė yra tik atsitiktinumas, ar šį įvykį nulėmė suicidiniai motyvai? Neįvardytas rašytojas nusprendžia iš fragmentų atkurti Samuelio gyvenimą.

„Viskas, ko neprisimenu“ yra sudėliotas iš segmentų, šokinėjančių iš dabarties į praeitį ir atgal, segmentų, kuriuos papasakoja, šalia kitų herojų, pats Samuelis, jo draugas Vandadas ir buvusi mylimoji Laide. Jie, Samuelis ir Laide, susitiko darbinėje aplinkoje – jis buvo Migracijos tarnybos pareigūnas, ji – vertėja iš arabų kalbos. Laide taip pat buvo antiimigracinės politikos aktyvistė, įsteigusi tuščiame Samuelio močiutės name prieglaudą iš Vidurio Rytų šalių pabėgusioms, prievartą kentusioms moterims. Geriausias draugas Vandadas, stipruolis, vietinio lupikautojo apsauginis bei neakivaizdus gėjus, nesėkmingai bando rasti patrauklesnį darbą. Samuelio močiutė, pažeista demencijos, patenka į senelių prieglaudą. Iš pradžių Samuelio ir Laide meilė žydi, bet jausmų užtenka vos metams. Pakrinka ir kiti dalykai, draugai priima neteisingus sprendimus, daro tragedijas sukeliančius veiksmus.

„Viskas, ko neprisimenu“ yra postmoderniai papasakota istorija apie meilę ir atmintį. Fragmentiška dėlionė skaitytoją glumins neilgai – sudėliojus pasakotojus, romano tekstas virsta energingu, niūriai juokingu pasakojimu apie rašytoją, kuris mėgindamas įminti Samuelio paslaptį, iš tiesų nori sužinoti tiesą apie save. Kas lieka iš trapių mūsų atsiminimų? Ir kas slypi po tuo, ko neprisimename?

Jonas Hassenas Khemiris – garsus švedų rašytojas, romanų, pjesių ir apsakymų rinkinių autorius. Už kūrybą apdovanotas daugeliu literatūrinių premijų, tarp kurių svarbiausi Švedijos apdovanojimai – Augusto premija ir P. O. Enquisto literatūrinė premija. Autoriaus kūriniai išversti į daugiau kaip trisdešimt kalbų, o pjeses pastatė kone šimtas teatrų visame pasaulyje.

J. H. Khemiri romaną „Viskas, ko neprisimenu“ Švedų institutas įtraukė į 10-ies geriausių švedų knygų, kurias būtina perskaityti, sąrašą. Rašytojo knyga atsidūrė greta Augusto Strindbergo ir Selmos Lagerlöf kūrinių.

Iš švedų kalbos vertė Raimonda Jankutė

Parašykite atsiliepimą apie "Viskas, ko neprisimenu"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Viskas, ko neprisimenu, kurią skaitytojams dovanoja Jonas Hassen Khemiri. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Jonas Hassen Khemiri su knyga Viskas, ko neprisimenu jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Viskas, ko neprisimenu patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jonas Hassen Khemiri. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Viskas, ko neprisimenu palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Viskas, ko neprisimenu" perkama kartu