⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Vištyčio apylinkių tekstai

Sudarė: Rima Bakšienė
Kaina: 13,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 13.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vištyčio apylinkių tekstai " aprašymas

Leidiniu „Vištyčio apylinkių tekstai“ tęsiama serija Tarmių tekstynas, kurios pagrindas yra Europos kalbų atlaso lietuviškųjų punktų tinklas. Lietuvos pietvakariuose, Vilkaviškio rajone, esantis Vištytis yra vienas iš šio tinklo punktų, juo minėtame atlase iliustruojamos apylinkėms būdingos lietuvių kalbos ypatybės. Knygoje aprašomas kraštas unikalus labai daug kuo: ir bene vieninteliu „tikru“ ežeru visoje Suvalkijoje, ir šiam lygumų regionui išskirtinėmis aukščiausiomis moreninėmis kalvomis, ir trijų valstybių – Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos (anksčiau buvusi Rytų Prūsija) – sienų sankirta, ir iki šių dienų išlikusia Šyvio šokdinimo švente. Ir, žinoma, savita kalba, kurioje galima iki šiol išgirsti ypatybių, ataidinčių iš Mažosios Lietuvos šnektų.

Knygoje „Vištyčio apylinkių tekstai“ yra išsamus Vištyčio ir kelių aplinkinių gyvenamųjų punktų – Vygrelių, Gražiškių, Pajevonio – kalbos ypatybių aprašas bei išsamia dialektologine transkripcija užrašyti tarminiai pasakojimai, kurių visų galima pasiklausyti pridedamoje elektroninėje laikmenoje. Įrašų turinys labai įvairus: tai ir kasdieniški, buitiniai pasakojimai, ir savitos, tik šiam kraštui būdingos, temos. Tai legendos apie cypsintį viščiuką ir toje vietoje nusileidusį milžinišką ežerą, prarijusį dalį miegančių naktigonių; velnią, norėjusį nežmoniško didumo akmeniu sudaužyti Vištyčio bažnyčią; šventą šaltinėlį, gydantį jo vandeniu plaunančiųjų akis; tris duonas per metus kepdavusius Triduonių kaimo gyventojus ir t. t. Savitą tematiką papildo ir tikroviški pasakojimai apie kaimynystėje gyvenusių vokiečių tvarkingumą ir darbštumą; žvejybos Vištyčio ežere ypatumus; Aniuoliškos atlaidus, į kiekvienus namus sutraukiančius minias giminaičių, ir kitos temos. Ir galų gale – niekur kitur Lietuvoje nebus pasakojama apie iki šiol išlaikytą Gražiškių kaimo tradiciją laikotarpiu tarp šv. Kalėdų ir Trijų karalių šokdinti Šyvį, nubaidantį žiemos tamsą ir šaltį. Pasirodo, kad anksčiau šiame krašte tų naktimis vaikščiojančių Šyvių būta ir daugiau, o susitikę jie dar ir mušdavosi – kuris pralaimėdavo, turėdavo atiduoti visą savo ir palydos „užgyventą“ turtą.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Vištyčio apylinkių tekstai "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie lietuvių kalbos tarmes ir šnektas

Rima Bakšienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Vištyčio apylinkių tekstai ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Vištyčio apylinkių tekstai " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Vištyčio apylinkių tekstai " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Vištyčio apylinkių tekstai "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rima Bakšienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Vištyčio apylinkių tekstai " perkama kartu