0
Visuotinė lietuvių enciklopedija, X t. Khm-Kr
10.99 InStock

Visuotinė lietuvių enciklopedija, X t. Khm-Kr

  • Nuolaida knygai -39%
Internetu: 10,99 €
Knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 7.00 € (39%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Visuotinė lietuvių enciklopedija, X t. Khm-Kr


10.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

VISUOTINĖ LIETUVIŲ ENCIKLOPEDIJA (VLE) yra didelės apimties originalus iliustruotas mokslinis informacinis leidinys. Tai pirmoji po sovietinė universali lietuviškoji enciklopedija: joje pateikiama esminės žinios apie pasaulį, gausu informacijos apie Lietuvą ir lietuvius. Ji iš esmės skiriasi nuo Lietuviškosios tarybinės enciklopedijos (13 t.) tiek savo turiniu, tiek didesne apimtimi. VLE yra tokio tipo enciklopedija kaip vokiečių Brockhaus, anglų Britannica, lenkų Wielka Encyklopedia Powszechna. Savo struktūra, formatu, straipsnių dydžiu ji panašiausia į Brockhausą. VLE paskirtis – lietuviškai skaitantiems žmonėms, pirmiausia lietuviams, suteikti žinių apie Visatą ir Žemę, supažindinti su civilizacijos istorija, pasaulio tautų kultūra, mokslu, ekonomika, pateikti objektyvių duomenų apie kitas valstybes, pasaulio politinės, kultūrinės bei ekonominės raidos tendencijas, propaguoti humanistines ir krikščioniškąsias vertybes, parodyti Lietuvos valstybę ir lietuvių tautą pasaulio ir Europos istorijos bei kultūros kontekste.Dešimtas tomas apima straipsnius nuo khmerai iki Krelle Wilhelm. Tai – vienas didžiausių šios enciklopedijos tomų, turintis 832 puslapius (127,31 apskaitinio leidybinio lanko). Jame pateikti platūs straipsniai apie pasaulio valstybes – Kiniją, Kiprą, Kirgiziją, Kolumbiją ir kitas, taip pat apie Klaipėdą ir Klaipėdos rajono savivaldybę.

Tome spausdinami straipsnių ciklai apie kiną, klimatą, knygą, konstituciją, kosmosą ir kosmonautiką. Net 22 procentų tomo apimties sudaro informacija apie Lietuvą ir lietuvius.

Dešimtasis tomas gausiai iliustruotas, jame pateikta beveik 800 iliustracijų, iš jų beveik 180 portretų, 20 žemėlapių.

Prie tomo yra priedas, kuriame pateiktos IX ir X tomo tekste pavartotos lotyniško pagrindo abėcėles vartojančių kalbų tikrinių vardų autentiškos ir adaptuotos formos.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu