0

Visuotinė lietuvių enciklopedija, XIV t. Magdalena–México

  • Nuolaida knygai -67%
Internetu: 13,69 €
Knygyne: 41,39 €*
Sutaupote: 27.70 € (67%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Visuotinė lietuvių enciklopedija, XIV t. Magdalena–México


13.69 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

VISUOTINĖ LIETUVIŲ ENCIKLOPEDIJA (VLE) yra didelės apimties originalus iliustruotas mokslinis informacinis leidinys. Tai pirmoji posovietinė universali lietuviškoji enciklopedija: joje pateikiama esminės žinios apie pasaulį, gausu informacijos apie Lietuvą ir lietuvius. Ji iš esmės skiriasi nuo Lietuviškosios tarybinės enciklopedijos (13 t.) tiek savo turiniu, tiek didesne apimtimi.

VLE yra tokio tipo enciklopedija kaip vokiečių Brockhaus, anglų Britannica, lenkų Wielka Encyklopedia Powszechna. Savo struktūra, formatu, straipsnių dydžiu ji panašiausia į Brockhausą. VLE paskirtis – lietuviškai skaitantiems žmonėms, pirmiausia lietuviams, suteikti žinių apie Visatą ir Žemę, supažindinti su civilizacijos istorija, pasaulio tautų kultūra, mokslu, ekonomika, pateikti objektyvių duomenų apie kitas valstybes, pasaulio politinės, kultūrinės bei ekonominės raidos tendencijas, propaguoti humanistines ir krikščioniškąsias vertybes, parodyti Lietuvos valstybę ir lietuvių tautą pasaulio ir Europos istorijos bei kultūros kontekste.


"Visuotinės lietuvių enciklopedijos XIV tome" pateikiami platūs iliustruoti straipsniai apie pasaulio valstybes: Makedonijos Respubliką, Malaiziją, Malavio Respubliką, Maldyvų Respubliką, Malio Respubliką, Maltos Respubliką, Maroko Karalystę, Maršalo Salų Respubliką, Mauricijaus Respubliką, Mauritanijos Islamo Respubliką, Meksikos Jungtines Valstijas, jų geografiją, istoriją, kultūrą, svarbiausias institucijas ir organizacijas. Aprašomos tautos ir tautų grupės bei jų kalbos: majai, makasarai, makedonai, makondžiai, makujai, malajiečiai, mandžiūrai, masajai ir kt. Skelbiama straipsnių apie pasaulio miestus: Magdeburgą, Maincą, Malagą, Malborką, Malmę, Managvą, Mančesterį (Didžiojoje Britanijoje ir JAV), Manilą, Manheimą, Mantują, Maputu, Marakešą, Maskvą  ir kt., Lietuvos miestus, miestelius ir gyvenvietes: Maišiagalą,  Marcinkonis, Marijampolę, Mažeikius ir kt. Aprašomos planetos ir kiti astronomijos objektai: Marsas, Merkurijus, Mėnulis, Mažojo Liūto ir Mažojo Šuns žvaigždynai ir kt. Pateikiama straipsnių apie pasaulio ir lietuvių politikos ir visuomenės veikėjus, mokslininkus, menininkus: Nelsoną Mandelą, Marką Polą, Aldą Manucijų, Džeimsą Klarką Maksvelą (Maxwell) ir jo nustatytus fizikos dėsnius, Gustavą Malerį (Mahler), Stefaną Malarmė (Mallarmé), Osipą Mandelštamą, Tomą, Heinrichą ir Klausą Manus (Mann), Maironį, Justiną Marcinkevičių, Marcelijų Martinaitį, Praną Mašiotą, Vaivą Mainelytę, Juozą Matulį ir kt. Spausdinami išsamūs straipsnių ciklai apie matematiką, mechaniką, matavimą ir metrologiją, metalus ir metalų apdirbimą, mašinų gamybą, medienos apdirbimą, makroekonomiką, marksizmą, mediciną, meteorologiją. Gausu informatyvių straipsnių religijos temomis: aprašoma Švč. Mergelė Marija, mariologija, Malankarų stačiatikių sirų bažnyčia, Makedonijos stačiatikių bažnyčia, evangelistas Matas, pal. Jurgis Matulaitis, maldaknygės, vienuolijos: marijonai, Maltos ordinas, Marijos dukterys, Marijos Širdies dukterys ir kt.

Atspindimi svarbūs pasaulio istorijos įvykiai: Maratono mūšis, Mandžiūrijos operacija, Maskvos mūšis ir kt. Daug vietos skiriama Lietuvos istorijai (išsamūs iliustruoti straipsniai Mažoji LietuvaMedininkų pilisMedininkų žudynėsMauderodės spaustuvė ir kt.), pasipriešinimui okupaciniams režimams (straipsniai apie brolius Marčiulaičius, Masilionius ir kt.). Atspindimas Lietuvos etnografinis ir istorinis paveldas (straipsniai apie margučius, marškinius, matus ir kt.).

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu