-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITAUKNYGA
Knygų išpardavimas: naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova

Kaina: 22,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-06-30 22.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova" aprašymas

Knygoje-albume "Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova" aptariama reta tema – vyro kostiumo raida ir išvaizdos bei aprangos demonstruojamas priklausymas tam tikram psichologiniam ir socialiniam tipui.Vyrų noras atrodyti gražiai visais laikais formavo kultūringą gyvenseną. Tačiau visuomenės požiūris į vyrų domėjimąsi išvaizda ne visuomet palankus. Išvaizdai ir saviraiškai neabejingi vyrai dažniausiai pavadinami dendžiais. Iš tiesų dendizmas yra ypatinga gyvensenos kultūra. Dendis – tobulas rafinuoto elgesio įsikūnijimas, valdomas asmens grožio kulto. Dendis nenori nieko kito, tik žiūrėdamas į veidrodį įsitikinti savo egzitencijos prasme: tai veidrodis suteikia pasitikėjimo savimi, duoda jėgų atlaikyti visuomenės pašaipas, ugdo valią...

Veidrodyje žmogus mato savo gyvą atspindį ir įsivaizduoja, kad būtent toks jis yra tikrovėje. Žiūrėdamas į veidrodį, jis tarsi rungiasi su pačiu savimi – vyksta intensyvi psichologinė kova, tikint vaizdo objektyvumu, juo stebintis, o tuo pat metu ir klausiant: "Ar tai tikrai aš?"

Knygoje "Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova" grįžtama prie šiuolaikinės mados ištakų ir analizuojant praeitų amžių vestimentarinę kultūrą atskleidžiama vyrų mados įtaka kultūringos gyvensenos formavimuisi.


"Skaitytojas čia ras daugybę egzotiškos istorinės empirikos: vyriškų drabužių pavadinimų, su kuriais daugelis mūsų susidūrėme nebent skaitydami XIX a. klasikinius romanus, šiandien, regis, sunkiai įsivaizduojamų išvaizdos konstravimo pavyzdžių, pikantiškų detalių, tokių kaip Honoré de Balzaco lazda ar lordo Byrono kaklaskarė.

Pristatydamas bene spalvingiausią vyriškos mados epochą autorius, viena vertus, kelia klausimą apie vyrišką savivoką, kurio simboliu tampa veidrodis, ir jos reprezentaciją aprangoje. Kita vertus, jis atskleidžia, kas iš to vestimentariškai turtingo laiko atkeliavo iki šių dienų ir sėkmingai tebegyvuoja."


Dalia Satkauskytė


"Leidinys pirmą kartą Lietuvoje išsamiai nagrinėja vyro kostiumo raidą nuo romantizmo iki mūsų laikų. Autorius parodo, kaip vyrų mada atspindi gyvenimo vertės kriterijų ir kviečia kovoti su banalumu, paskatinti surasti būdą išreikšti savąjį išorinį grožį ir neperlenkti lazdos."

Kostiumo dizaineris Ruslanas RybakovasDr. Eugenijus Skerstonas (g. 1958) – trijų išsamių leidinių apie būstų interjerus, taip pat „Mados psichologijos“ autorius, radijo ir televizijos laidų, periodinių leidinių pašnekovas, renginių vedėjas. Šiuo metu – K. Simonavičiaus universiteto docentas, VšĮ "Mados akademija" dėstytojas, viešųjų paskaitų lektorius.

TURINYS

TURINYSPRATARMĖ / 8

KLASIKA IR ROMANTIZMO IŠVAKARĖS: puošnaus vyriško drabužio epocha / 20

XIX AMŽIAUS PRADŽIA: vyriškojo elegantiškumo metamorfozės / 44

XIX AMŽIAUS ROMANTIZMO POVEIKIS VAKARŲ KULTŪRAI / 78

Romantizmo epochos ypatumai / 79

Trečioji meninės raiškos forma: portretas - veidrodinis asmenybės atspindys / 111

Europos dendizmas: tikra ir iliuzinė gyvensenos kultūra / 119

XIX AMŽIAUS ANTROJI PUSĖ: "kaltės" dėl vyriškojo puošnumo metas / 148

XX IR XXI AMŽIUS: naujojo dendizmo romantika / 186

AUTORIAUS PADĖKA / 298

NAUDOTOS LITERATŪROS SĄRAŠAS / 302

  • Autorius: Eugenijus Skerstonas
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2015
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • Formatas: 21x26, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094441653

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova", Eugenijus Skerstonas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Eugenijus Skerstonas su knyga "Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Eugenijus Skerstonas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova" perkama kartu