0

Vytautas Didysis

  • Nuolaida knygai -23%
5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 6,99 €
Knygyne: 8,99 €*
Sutaupote: 2.00 € (23%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2014-01-20 Donatas

Įdomi ne tik istorikams, daug žinotinų visiems mums faktų. Lengvai skaitoma. Vykusi monografija.

Informacija

Vytautas Didysis


2020-07-31 6.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas
"Vytautas Didysis" - tai serijos "Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų studijos" XVIII tomas, antra pataisyta laida.


Ši profesoriaus Mečislovo Jučo knyga yra pirmoji autorinė monografija apie Vytautą Didįjį kaip Lietuvos valdovą, jo plačią veiklą ir jos rezultatus, lemtingus Lietuvos valstybės raidai ir likimui.

Grupuodamas gausią istorijos šaltinių ir istoriografijos interpretacinę medžiagą, autorius siekė atskleisti Vytauto Didžiojo nuopelnus lietuvių tautai ir Lietuvos valstybei. Autorius pasirinko tematinį chronologinį dėstymo būdą ir padalino savo darbą į Vytauto vykdytą Vakarų ir Rytų politiką, taip pat jo ūkio bei civilizacijos pasiekimus.


"Vytautas buvo besibaigiančių Viduramžių Lietuvos valdovas, siekęs tautinių tikslų ir Lietuvos valstybės galios. Jis gavo iš savo tėvo Kęstučio sunkų, kai kuriais atžvilgiais tragišką palikimą. Iš jo buvo atimta net tėviškė Trakai, o pats išsiųstas į rusų žemes. Lietuvos vairas buvo jo dėdės Algirdo ir jo tiesioginių palikuonių rankose. Palaikomas lietuvių, ypač žemaičių bajorų, ir su svetimos jėgos parama jis paėmė valdžią Lietuvoje ir keturiasdešimt metų jai vadovavo. Per tą laiką jis modernizavo valstybę, apgynė ją nuo kaimynų pretenzijų, o kartu su Jogaila sukrikščionino lietuvių tautą ir priartino ją prie katalikiškos Europos."
2014-01-20

Įdomi ne tik istorikams, daug žinotinų visiems mums faktų. Lengvai skaitoma. Vykusi monografija.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu