-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SPALIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Žaižaruojančios dangaus skeveldros

2022-10-31 8.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Žaižaruojančios dangaus skeveldros" aprašymas

Kai turinio gelmės susprogdina formą, puslapiuose pažyra žaižaruojančios dangaus skeveldros.

Išgyvenusieji granatos sprogimą kartais pasakoja neįtikėtiną istoriją – teigia matę, kaip sprogmuo lėtai nušvito, skilo ir į visas puses pažiro žaižaruojančių skeveldrų spiečius. Tūkstančiai mažyčių, įvairiausių formų jos dalelių lyg sulėtintame filme užpildė akiratį. Ir nuostabiausia tai, kad vienu metu buvo galima stebėti ir justi kiekvienos skeveldros trajektoriją ir dydį. Keista tik tai, kad to sprogimo trukmė – vos tūkstantoji sekundės dalelytė.

Atsitiktinė skeveldra, įsmigusi poetui Vytautui Mačerniui į smilkinį, šioje knygoje virsta visrakčiu, atrakinančiu suvokimo ribas. Ir tada pa-žyra įvairių formų ir dydžių literatūrinės dangaus skeveldros iš anapus. Tik kas jas parašė? Ir kodėl jos taip skaudžiai sminga į širdį?

Ši knyga „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ – tai dviejų keistų vaikėzų pokalbis, dalijantis kūryba tarp šiapus ir anapus. Neįtikėtina Vytauto Mačernio poezijos rinktinė, gelmių knyga, kurioje autorius Juozas Gaižauskas kalbasi su žuvusiu poetu. Ar galima juokauti po mirties? Ar mirę poetai verkia? Ir kodėl anapus galima perskaityti dar neparašytas knygas?

„Paauglystėje gaisrinėmis kopėčiomis kabarodavausi ant kultūros namų stogo. Aukščio bijojau ir tuomet, bet neturėjau pinigų bilietams, tad įlįsdavau pro paukščiams skirtą stogo ertmę ir, nutūpęs ant laktos, iš aukštybių stebėdavau koncertus ir spektaklius. Kartais šalia tupėdavo balandžiai.
– Geras bajeris, ar ne? – sakydavau jiems, prajukęs iš kokio aktorių pokšto. Balandžiai pritardami burkuodavo. Sunkiausia būdavo po to šlaitiniu stogu nusileisti žemyn iki klibančių gaisrinių kopėčių, nes kartais pasibaigus spektakliui jau būdavo sutemę.
– Kur buvai? – grįžusio klausdavo mama.
– Sėdėjau ir galvojau.
– Su kuo?
– Su draugais, – atsakydavau, bet nutylėdavau, kad tie draugai – paukščiai.
Net jeigu ji būtų paklaususi jų vardų, būčiau pasakęs, nes tie paukščiai turėjo vardus...
Dabar vaidindamas kokio nors provincijos kultūros centro salėje, visuomet trumpam žvilgteriu į viršų, – gal ten aukštybėse, ant laktos, tupi berniūkštis ir kalbasi su paukščiais? Norėčiau kada nors jį pamatyti. Ką daryčiau? Nusišypsočiau, mirktelėčiau jam akį ir viliuosi, jis suprastų. Juk ir aš kartą supratau: tau nuo scenos ką tik mirktelėjo senyvas berniūkštis... Tik tuomet nesupratau: kaip tai įmanoma...“

Juozas Gaižauskas, žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius, romanų „Dievas su šlepetėmis“ ir „Tigras, glostantis pėdas“ autorius.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Žaižaruojančios dangaus skeveldros"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Žaižaruojančios dangaus skeveldros", Juozas Gaižauskas, Vytautas Mačernis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Juozas Gaižauskas, Vytautas Mačernis su knyga "Žaižaruojančios dangaus skeveldros" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Žaižaruojančios dangaus skeveldros" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Juozas Gaižauskas, Vytautas Mačernis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Žaižaruojančios dangaus skeveldros" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Žaižaruojančios dangaus skeveldros" perkama kartu