0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Žalčiava

Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 15,49 €*
Sutaupote: 0.50 € (4%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-01-31 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Žalčiava" aprašymas

Mitologijos studijoje "Žalčiava" atskleidžiami seniausios Lietuvos religijos - totemizmo, kai garbinti įvairūs gyvūnai, o pagrindinis jų buvo žaltys - apmatai. Remdamasis etimologija, tautosaka, mitologija, filosofija, autorius komparatyvistiniu metodu nagrinėja lietuvių tautos mentalitetą, tikėjimus, neria į tolimiausius klodus naudodamasis viešai prieinamais šaltiniais, bandydamas jų gausoje rasti paraleles. Išvada: Lietuva buvo vandens religijos ir žalčio totemo kraštas.

"Perskaitęs knygos pavadinimą, tikiesi pasinerti į giliausius lietuvių mitologijos klodus, į netikėčiausių senųjų raštų vingius, paįvairintus lietuvių mitologinio paveldo archeologiniais tyrimais. Bet ne... atsiduri lyginamosios kultūros pasaulyje, kur ir Rytų religijos, ir krikščionybė, ir senoji lietuvių religija, ir senos teorijos, ir naujos Mindaugo Peleckio mintys apie Lietuvos vardo kilmę, seniausiąjį lietuvių, o tiksliau prabaltų ir baltų mitologinį klodą, įkūnytą Žalčio pavidalu, randi autoriaus apmąstymus apie istorikus ir jų darbus. Platūs lyginimo horizontai leidžia suvokti, kiek bendrybių yra Žemės kultūrose, be to, šiame bendrumų kontekste sušvinta mintis, kad senoji lietuvių kultūra yra viena ir nepakartojama, o jos sklaida - mūsų dabarties likimas."
Eugenijus Jovaiša, akademikas, archeologas, istorikas


  • Autorius: Mindaugas Peleckis
  • Leidėjas: Neoprintas
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 163
  • Formatas: 16x22, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098207026

Parašykite atsiliepimą apie "Žalčiava"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie mitologiją

Mindaugas Peleckis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Žalčiava", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Žalčiava" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Žalčiava" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Žalčiava"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Mindaugas Peleckis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Žalčiava" perkama kartu