0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Žalieji pergamentai. Dienoraščiai

  • Nuolaida knygai -60%
Kaina internetu: 5,99 €
Kaina knygyne: 14,69 €*
Sutaupote: 8.70 € (60%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Žalieji pergamentai. Dienoraščiai


2021-04-30 5.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Žalieji pergamentai. Dienoraščiai" aprašymas

Eseistikos žanras asmeniškiausiai atskleidžia rašančiojo santykį su istoriniais, kultūriniais ir socialiniais reiškiniais. Kilęs iš prancūziško žodžio, reiškiančio „tyrinėjimą“, šią prasmę išlaiko ir Sigito Gedos knygoje „Žalieji pergamentai“. Šios knygos tekstai laviruoja tarp noro giliai pažinti aprašomą reiškinį ir individualaus santykio su juo.

Sigitos Gedos eseistika, jo dienoraščiai – tekstai, kuriuose jo žvilgsnis plačiausias, o įžvalgos nepaprastai gilios. Šiuose kūriniuose jis tampa pasakotoju, išmintinguoju vedliu, kuris skaitytojus veda link kitų didžių kūrėjų ir išskirtinių istorinių įvykių. Poetas primena, kad ir kasdieniniuose dalykuose galima įžvelgti egzistencijos gelmę. Todėl jo tekstai prabyla į skaitytoją paprasta ir suprantama kalba, nors svarstomi dalykai – gilūs ir sudėtingi amžinosios būties, kultūros, istorijos ar politikos klausimai.

Poeto ir eseisto kūrybuniversali ir daugialypė: čia susilieja lietuvių literatūros atgarsiai, Rytų poezijos simboliai, senųjų kultūrų mitologijos įvaizdžia. Juos papildo Viduramžių kultūros ir biblijiniai siužetai. Tačiau mitas beprasmis be jį įkūnijančios kasdienės patirties, todėl istoriją siekiama susieti su asmeninėmis patitimis.

„Žalieji pergamentai“ – eseistinės kūrybos tęsinys. Ankstesnės tokio pobūdžio knygos - Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija apdovanotas rinkinys „Žydintys lubinai piliakalnių fone“, knygos „Adolėlio kalendoriai“, „Vasarė ajero šneka“ ir kitos. „Žaliųjų pergamentų“ tekstai skirti 2006 m. įvykiams apžvelgti. Vienas žymiausių Lietuvos poetų savo mąsliu ir aprėpiančiu žvilgsniu vertina politikos, kultūros ir kasdienybės aktualijas.

Sigitas Geda – lietuvių poetas, vertėjas ir eseistas. Jo literatūrinį palikimą sudaro ne tik gausybė poezijos rinktinių, bet ir Dantės, Šekspyro ir kitų didžiųjų autorių kūrinių vertimai į lietuvių kalbą. 1994 m. rašytojui įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, jis yra tapęs „Poezijos pavasario“ laureatu. Sigitui Gedai suteikti du valstybiniai ordinai, o pats poetas buvo „Sąjūdžio“ iniciatyvinės grupės narys.Parašykite atsiliepimą apie "Žalieji pergamentai. Dienoraščiai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Žalieji pergamentai. Dienoraščiai, kurią skaitytojams dovanoja Sigitas Geda. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Sigitas Geda su knyga Žalieji pergamentai. Dienoraščiai jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Žalieji pergamentai. Dienoraščiai patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sigitas Geda. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Žalieji pergamentai. Dienoraščiai palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Žalieji pergamentai. Dienoraščiai" perkama kartu