0

Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 20,99 €
Kaina knygyne: 21,89 €*
Sutaupote: 0.90 € (5%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės

  • Leidėjas: R. Paknio leidykla
  • Išleidimo metai: 2011
  • Formatas: 24×22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • ISBN ar kodas: 9789955736400

2020-10-31 20.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės" aprašymas

Žemaitija – labai savita Lietuvos dalis. Išskirtiniai čia ne tik žmonės, jų gyvenimo būdas, kultūrinės tradicijos, kraštovaizdis bei dialektai, bet ir atkalios pastangos išsaugoti tą išskirtinumą.
Kaip rašoma įžangoje, su „senesniųjų laikų gyvenimu šiandieninių šeimynų pasaulį jungia paveldėta namų aplinka su koplytėlėmis kiemuose, sodnais, šuliniais, skiedriniais stogais, duonkepėmis krosnimis. Tie patys, tik jau kitais padargais dirbami laukai. Prisimenama ir kartojama duonos, pyragų ir vėdarų kepimo tvarka, skerstuvių papročiai.“
Tačiau papročiai ir šventės patiria įdomių moderniųjų laikų pokyčių. Kinta ir tradicinė gyvensena, buitis, interjerai, mainosi įprasta žmonių veikla. Visa tai buvo stebima ir fotografuojama keletą metų, kol susiklostė šis pasakojimas. Skuodo, Plungės, Kretingos ar Telšių kraštų žemaičiai seniai įpratę, kad jų sava tarme kalbančių kitų Lietuvos regionų gyventojai nesupranta. Todėl ir šion knygon sudėti jų autentiški pasakojimai, užrašyti tose vietose, kur buvo fotografuojama, – apie gyvenimą ir darbus, sapnus ir išdaigas, vaikų žaidimus ir pareigas, velnio ir kauko pinkles, apie bendruomenės papročius ir gamtą, apie tremtį, vokietmetį, kolchozų laikus – perrašyti ir bendrine kalba.
Yra tarmybių žodynėlis. Įžangos santrumpa, nuotraukų pavadinimai ir informacija apie autorius išversta į anglų kalbą.

Parašykite atsiliepimą apie "Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės, kurią skaitytojams dovanoja Arūnas Baltėnas, Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Arūnas Baltėnas, Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė su knyga Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Arūnas Baltėnas, Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Žemaičiai. Gyvenimai ir šventės" perkama kartu