⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Žemaitė: gyvenimo gramatika

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 10.29 SoldOut

Knygos "Žemaitė: gyvenimo gramatika" aprašymas

Žemaitė – tai lietuvių literatūros ir kultūros reiškinys. Tuo įsitikinusi Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, lietuvių literatūros tyrinėtoja Viktorija Daujotytė. Knygoje „Žemaitė: gyvenimo gramatika“ profesorė nauju žvilgsniu žvelgia ne tik į Žemaitės kūrybą, bet ir jos asmenybę.

Kokia buvo ta Žemaitės „gyvenimo gramatika“? Viktorija Daujotytė analizuoja Žemaitės kūrybą, jos asmeninį gyvenimą ir to gyvenimo filosofiją, atskleidžia, kaip Žemaitės kūryboje buvo įamžinti svarbūs liudijimai apie to meto istorinius įvykius, socialinius pokyčius.

Knygoje „Žemaitė: gyvenimo gramatika“ autorė pateikia svarbius faktus ir visiškai unikalias įžvalgas, kurios pristato Žemaitę kaip savotišką savo laikotarpio ambasadorę, kuri seniai užsitarnavo literatūros klasikės vardą, tačiau taip pat visuomet buvo kur kas daugiau nei rašytoja – ji žadino moterų bendrystę ir sąmoningumą, buvo labai įvairialypė meniška asmenybė.

„Knygą „Žemaitė: gyvenimo gramatika“ rašiau iš džiaugsmo prie jos sugrįžti, iš naujo skaityti, aiškintis, stebintis tuo, kad Žemaitė buvo ir kad tebėra.“
Viktorija Daujotytė

Žemaitė (tikr. Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė, 1845–1921 m.) – lietuvių rašytoja, aktyvi demokratė, dalyvaudavo moterų suvažiavimuose, rinko aukas nukentėjusiems nuo karo. Pirmąjį kūrinį parašė sulaukusi daugiau nei 40 metų. Žemaitė yra parašiusi daugiau nei 350 apsakymų, apysakų, apybraižų, vaizdelių, keliolika pjesių, pasakojimą apie vaikystę, publicistinių straipsnių, korespondencijų. Daug kūrinių buvo atspausdinti tuometinėje spaudoje. Žymiausi kūriniai: „Marti“, „Petras Kurmelis“, „Sučiuptas velnias“, „Sutkai“.

Viktorija Daujotytė (g. 1945 m.) – Lietuvos literatūros tyrinėtoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė. Mokslininkė daugiausia tyrinėja poeziją, literatūrą. Interpretuodama literatūros kūrinius dažniausiai remiasi egzistencinių problemų aspektu. Daug dėmesio skiria moterų rašytojų kūrybai. Yra išleidusi lietuvių literatūros vadovėlių bei mokomųjų knygų studentams, taip pat esė knygų, rašytojų biografijų, apybraižų.
Kalbėdama apie literatūrą visuomet atkreipia dėmesį į kūrėjų pasaulėvaizdį ir kasdienes patirtis, kurios atsispindi jų kūryboje. Tyrinėjo Vinco Mykolaičio-Putino, Janinos Degutytės, Justino Marcinkevičiaus, Sigito Gedos, Salomėjos Nėries kūrybą ir biografijas.
Autorė gimė netoli Varnių, Telšių rajone. 1968 metais baigė Vilniaus universitetą, dėstė universitete, apsigynė daktaro laipsnį. Buvo lietuvių literatūros katedros vedėja. Yra apdovanota ne viena literatūrine premija, taip pat pelnė Nacionalinę kultūros ir meno premiją, buvo apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.  • Autorius: Viktorija Daujotytė
  • Leidėjas: Odilė
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 376
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098222104

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Žemaitė: gyvenimo gramatika"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Literatūros memuarai

Viktorija Daujotytė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Žemaitė: gyvenimo gramatika", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Žemaitė: gyvenimo gramatika" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Žemaitė: gyvenimo gramatika" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Žemaitė: gyvenimo gramatika"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Viktorija Daujotytė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Žemaitė: gyvenimo gramatika" perkama kartu